Analizujemy lek: Mucosolvan bez recepty
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Analizujemy lek: Mucosolvan bez recepty

Analizujemy lek: Mucosolvan bez recepty

POCZEKALNIA. Szepty

BRC

zdrowemiasto.pl | dodane 30-01-2019


 
Kiedy na dworze panuje mróz i wilgoć, nie da się uniknąć epidemii infekcji i towarzyszącego im kaszlu. Dobrze sięgnąć wówczas po sprawdzony środek, jakim jest Mucosolvan bez recepty, który pomoże usunąć wydzielinę z dróg oddechowych, a tym samym przyspieszy proces zdrowienia. Co trzeba wiedzieć na jego temat, zanim kupimy go w aptece?

Czym jest kaszel i jakie towarzyszą mu powikłania?

Kaszel jest to odruch obronny organizmu, który ma na celu usunięcie z dróg oddechowych ciała obcego lub też nadmiaru wydzieliny. W pierwszym przypadku, gdy kaszlowi nie towarzyszy wydzielina, a odruch kaszlu wynika jedynie z podrażnienia receptorów kaszlowych, mówimy o kaszlu suchym. Nie podajemy w tym przypadku żadnych leków, chyba, że kaszel jest na tyle uciążliwy, że uniemożliwia np. spokojny sen. Wówczas lekarz może przepisać nam na receptę leki hamujące ośrodek kaszlu w mózgu lub leki działające miejscowo. W przypadku kaszlu, któremu towarzyszy nadmiar wydzieliny, mamy do czynienia z kaszlem mokrym. Jest on nazywany kaszlem produktywnym, gdyż pozwala usunąć z dróg oddechowych zbyt dużą ilość śluzu. W momencie, gdy śluz zalega zbyt długo w drogach oddechowych, staje się doskonałym miejscem do rozwoju bakterii. A kiedy powoli zaczyna schodzić z górnych dróg oddechowych do dolnych, powoduje zapalenie oskrzeli lub zapalenie płuc.

Mucosolvan bez recepty – w jaki sposób działa?

Mucosolvan bez recepty to lek, który podaje się w przypadku kaszlu mokrego. Posiada on w swoim składzie ambroksol, który upłynnia wydzielinę, a przy tym pobudza ruch rzęsek, dzięki czemu łatwiej wydalić śluz z dróg oddechowych. Rzęski odpowiadają za przesuwanie wydzieliny w drogach oddechowych. Kiedy ciało atakują wirusy lub bakterie, uszkadzają one rzęski i spowalniają ich ruchy, przez co transport śluzu do góry jest utrudniony. Zalegająca wydzielina staje się zagrożeniem dla zdrowia, gdyż jest dogodnym miejscem do kolonizacji patogenów. Mają one większe możliwości przyczepności do błon śluzowych, dzięki temu, że mogą dłużej przebywać w warstwie śluzu i nie są szybko wyrzucane na zewnątrz organizmu. Poza tym nagromadzona wydzielina, która zaczyna powoli zsuwać się z gardła do oskrzeli, może wywołać stan zapalny. Tu z pomocą przychodzi właśnie Mucoslovan jest dostępny bez recepty, a jego głównym składnikiem jest ambroksol. Substancja ta wpływa na upłynnienie wydzieliny, dzięki czemu jest ona łatwiejsza do odkrztuszenia, co przy zwiększonym przez ambroksol ruchu rzęsek wpływa na przyspieszenie pozbycia się śluzu wraz z patogenami. Czyste drogi oddechowe to pierwszy krok do wyzdrowienia, gdyż pozbywamy się w ten sposób jednego ze źródeł infekcji. Ambroksol wspomaga również miejscową odporność organizmu, co korzystnie wpływa na przyspieszenie pozbywania się bakterii i wirusów z ciała. Mucosolvan bez recepty, jak każdy lek wykrztuśny, podaje się najpóźniej do godziny 17.00, gdyż późniejsze jego podanie mogłoby spowodować nasilenie kaszlu w nocy, a tym samym spowodować zakłócenia snu. A sen, jak wiadomo, jest kolejnym, ważnym elementem w procesie zdrowienia.

Mucosolvan1.jpg

Mucosolvan mini – dlaczego najlepszy dla dzieci?

Mucosolvan mini to lek, który można podawać dzieciom już powyżej 1. roku życia. Dzięki temu, że jest dostępny bez recepty, możemy go podać maluchowi od razu wtedy, gdy pojawią się pierwsze problemy z samodzielnym wykrztuszaniem wydzieliny. Dzieci, szczególnie te małe, mają spore problemy, aby dokładnie odkrztusić to, co zalega im w gardle - stąd tak szybko postępujące u nich infekcje, które z niewinnego kaszelku przeradzają się w zapalenie płuc. O ile w porę uda się zaaplikować dziecku syrop (pod nadzorem lekarza), można uniknąć przykrych niespodzianek związanych ze zbyt szybko rozwijającą się infekcją.

Przewagą Musolvanu mini nad innymi lekami wykrztuśnymi jest to, że zawarty w nim głównym składnik – ambroksol, oprócz upłynniania wydzieliny, działa również przeciwzapalnie. W ten sposób dodatkowo wspiera mały organizm w walce z chorobą. Poza tym substancja ta zwiększa wchłanianie antybiotyków do wydzieliny oskrzelowej, co ma niebagatelne znaczenie w przyspieszeniu procesu zdrowienia. Mucosolvan mini oszczędza też wątrobę dziecka. Inne leki wykrztuśne, które posiadają w swoim składzie bromheksynę, muszą być zmetabolizowane w wątrobie do ambroksolu. Po co więc obciążać wątrobę malucha i podawać mu bromheksynę, którą organizm musi przetworzyć, skoro można od razu podać dziecku ambroksol?

Inną, niebagatelną zaletą preparatu Mucoslovan mini jest to, że nie zawiera on cukru, nie przyczynia się więc do próchnicy u dzieci. Poza tym nie ma w swoim składzie alkoholu, który również nie jest składnikiem wskazanym dla maluchów. Ponadto jego zażywanie łagodzi podrażnienie gardła, co pozwala maluszkom pozbyć się bólu i nieprzyjemnych doznań. Przyjemny i smaczny smak owoców leśnych pozwala szybko przekonać malucha do zażywania koniecznego leku, dzięki czemu można prędzej uzyskać pożądany efekt zdrowotny. Istotne jest również to, że Mucosolvan mini można podawać łącznie z posiłkiem, dzięki czemu dziecko może nawet nie skojarzyć, że jest to lek i chętniej wypije go jako słodki, smaczny syrop.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Źródła:
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com/2013/10/flegamina-kontra-mucosolvan.html
H. Car, Wielokierunkowe działanie leków mukolitycznych, „Klinika Pediatryczna” 2017, vol. 25, nr 3, s. 373-380. Dostęp online 18 stycznia 2019 http://klinika.com.pl/shop/kp-3-ukosnik-2017-wielokierunkowe-dzialania-lekow-mukolitycznych
P. Albrecht, Czy i jak leczyć objawowo zakażenia dróg oddechowych, „Medycyna Rodzinna” 2004, nr 6, s. 268-277. Dostęp online 18 stycznia 2019 http://www.czytelniamedyczna.pl/558,czy-i-jak-leczyc-objawowo-zakazenia-drog-oddechowych.html


Artykuł sponsorowany

BRC, 30-01-2019, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe