Zalecenia po laserowej korekcji wzroku. Odpowiadamy, na co musisz zwrócić uwagę
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Zalecenia po laserowej korekcji wzroku. Odpowiadam…

Zalecenia po laserowej korekcji wzroku. Odpowiadamy, na co musisz zwrócić uwagę

POCZEKALNIA. Szepty

W. Press

zdrowemiasto.pl | dodane 24-01-2019


 
Laserowa korekcja wzroku może naprawić wadę, pozwalając Ci cieszyć się doskonałym wzrokiem bez konieczności noszenia okularów, bądź soczewek kontaktowych. Sam zabieg jest jednak męczący dla oczu, dlatego trzeba szczególnie uważać, aby ich dodatkowo nie podrażniać. W naszym artykule przeczytasz, na co musisz uważać w szczególności.

Pierwsza doba po zabiegu

Pierwsza doba po zabiegu może wiązać się z indywidualnymi dolegliwościami. Do najpopularniejszych należy z całą pewnością:
  • zaczerwienienie oczu,
  • łzawieniem
  • uczucie obcego ciała pod powiekami,
  • nadwrażliwość na światło.

Tylko spokojnie – nie są to szczególnie groźne dla zdrowia efekty uboczne. Bywają jednak uciążliwe, dlatego powinieneś maksymalnie odciążyć swoje oczy. Musisz też wiedzieć, że po samym zabiegu rogówka jest zabezpieczoną specjalną soczewką nagałkową, którą lekarz zdejmuje po około 5 dniach. Ten krótki czas pozwala na odbudowanie własnego nabłonka, którego zadaniem jest ochrona oka.

laserowakorekcjawzroku2.jpg

Po zdjęciu soczewki nagałkowej będziesz musiał stosować specjalistyczne krople okulistyczne. To bardzo ważne – pozwala zabezpieczyć oko przed infekcją bakteryjną.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Kontrole lekarskie to nie jedyne zalecenia, które dostaniesz po zabiegu. Na co dzień będziesz musiał dbać o swoje oczy, m.in. nie przecierając ich (w ten sposób możesz przemieścić soczewkę opatrunkową!). Do tego będziesz musiał nosić okulary UV (szczególnie latem), unikać wizyt na basenie oraz solarium (tak, „kąpiele słoneczne” także będziesz musiał ograniczyć). Pamiętaj także, że dym papierosowy bardzo podrażnia oczy!

Czy grożą Ci jakieś powikłania po zabiegu?

W przypadku laserowej korekcji wzroku powikłania zdarzają się bardzo rzadko, w mniej niż 1% przypadków. Zaskoczony? Niepotrzebnie. Sam zabieg nie jest tak groźny, jak przedstawia się to na niektórych stronach, czy w artykułach (nomen omen pisanych przez ludzi, którzy nie mają niezbędnej wiedzy, bądź informacji). Do tego, jak przyznają sami lekarze, operacja nie boli – jedynie powoduje uczucie dyskomfortu, ale mając perspektywę znacznej poprawy, bądź całkowitego wyeliminowania wady wzroku, zdecydowanie warto, prawda?

Chcesz dodatkowo zadbać o swoje oczy, unikając ich podrażnienia? Na stronie Centrum Okulistycznego Blikpol możemy przeczytać, że oprócz samych kropli warto zaopatrzyć się w sztuczne łzy. Ich aplikowanie do 3-6 miesięcy po zabiegu z pewnością zapewni Ci o wiele więcej komfortu.

W. Press, 24-01-2019, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
kardiolog Bydgoszcz
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe