Na czym polega zabieg leczenia żylaków nóg?
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Na czym polega zabieg leczenia żylaków nóg?

Na czym polega zabieg leczenia żylaków nóg?

POCZEKALNIA. Szepty

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 16-04-2019


 
Żylaki to bardzo częste schorzenie, z którym zgłaszają się do lekarza pierwszego kontaktu przeważnie osoby po 45 roku życia. Widoczne żyły są nie tylko problemem estetycznym – nieleczone mogą zagrażać życiu pacjenta. Skłonności do żylaków są genetyczne, w ich leczeniu bardzo ważna jest profilaktyka. Jeśli jednak już się pojawią, należy je usunąć.

Jak pozbyć się żylaków?

Nieleczone żylaki mogą powodować bolesne stany zapalne, prowadzić do nadciśnienia tętniczego oraz zwłóknienia skóry nóg. Metody leczenia poszerzonych żył można podzielić na zachowawcze, farmakologiczne oraz operacyjne. Istnieje również bezinwazyjna metoda, która coraz bardziej zyskuje na popularności – skleroterapia. Więcej na temat sposobów leczenia znaleźć można pod linkiem: Leczenie żylaków – najczęściej stosowane metody.

Leczenie profilaktyczne przeprowadza się na początkowym etapie rozwoju żylaków lub kiedy w wywiadzie stwierdzono obciążenia genetyczne. Najczęściej stosuje się terapię uciskową, czyli kompresjoterapię. Polega ona na noszeniu specjalistycznych rajstop, podkolanówek lub opasek, które uciskają kończynę, równomiernie obkurczając żyły i niwelując obrzęki nóg. U osób, u których żylaki nie są jeszcze bardzo zaawansowane, stosuje się leczenie farmakologiczne, podając leki przeciwzapalne, wzmacniające i uszczelniające ściany żył, jak również środki przeciwzakrzepowe oraz flebotropowe.

zabiegleczeniazylakow1.jpg

Skleroterapia
to zabieg polegający na ostrzykiwaniu poszerzonych żył środkiem, który poprzez wywołanie odczynu zapalnego prowadzi do powstania skrzepliny, a następnie zwłóknienia żyły i zamknięcia jej światła, a tym samym obumarcia. Skuteczność tej metody jest porównywalna z leczeniem operacyjnym. Zabieg trwa około 30 minut, a pacjent po jego wykonaniu nie wymaga hospitalizacji. W przypadku bardzo zaawansowanej choroby żył konieczna jest jednak interwencja chirurgiczna – zabieg polega na fizycznym usunięciu niewydolnej żyły z organizmu i trwa zwykle około godziny. Jeśli planujesz poddać się terapii zachowawczej lub rozważać poddanie się zabiegom usunięcia żył, warto sprawdzić jak przebiega leczenie żylaków w tourmedica.pl.

W.Press, 16-04-2019, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe