Hongkong. Rekordowe zanieczyszczenie powietrza
Strona główna » Informator » Eko » Hongkong. Rekordowe zanieczyszczenie powietrza

Hongkong. Rekordowe zanieczyszczenie powietrza

INFORMATOR. Eko-Echo

MW

naukawpolsce.plnaukawpolsce.pl | dodane 24-03-2010

Źródło: wikipedia.org
 
Zanieczyszczenie powietrza w Hongkongu osiągnęło w poniedziałek rekordowy poziom, co skłoniło władze do wydania zalecenia, by mieszkańcy unikali wychodzenia na dłużej z pomieszczeń.

Poziom zanieczyszczenia powietrza dwukrotnie przewyższał stan, w którym władze radzą mieszkańcom, by nie wychodzili na dłużej na dwór.

"Burza piaskowa z północy Chin przesuwa się na południe, więc zanieczyszczenie powietrza osiągnie zapewne poziom +bardzo wysoki+ lub +ostry+" - napisał w komunikacie rzecznik władz hongkońskich.

Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza oscylował w poniedziałek w Hongkongu wokół 500. Osobom cierpiących na schorzenia serca lub układu oddechowego zaleca się pozostanie w domu powyżej wskaźnika 100. Powyżej 200 zalecenie to obejmuje już całą ludność.

Coraz częstszy stan zanieczyszczenia powietrza skłonił 5 marca grupę wielkich firm, w tym Starbucks, Pacific Coffee, Ben & Jerry's i Pure Fitness, do opublikowania w prasie wkładek przypominających, że zanieczyszczenie "zabija trzy osoby dziennie", a powietrze w Hongkongu jest "trzy razy bardziej zanieczyszczone niż w Nowym Jorku".

Władze miasta zwykle tłumaczą zanieczyszczenie emisjami z zakładów przemysłowych na południu Chin, ale lokalne badanie wykazało, że w znacznej części są za nie odpowiedzialne spaliny z samochodów jeżdżących po bardzo gęstej sieci dróg w Hongkongu.

Według Indeksu Środowiskowego Hedleya, który określa koszty gospodarcze zanieczyszczenia powietrza w Hongkongu, spowodowało ono już w tym roku 175 przedwczesnych zgonów i 1,29 mln wizyt u lekarza.

MW, 24-03-2010, naukawpolsce.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe