SEKRETY OKOLIC INTYMNYCH. Zadbaj o swoje zdrowie intymne. Kit pszczeli...
Strona główna » Informator » Rozmaitości » Bądź trendy! Zadbaj o swoje zdrowie intymne

Bądź trendy! Zadbaj o swoje zdrowie intymne

INFORMATOR. Rozmaitości

Kostrzewa / zdrowieintymne.pl

zdrowemiasto.pl | dodane 24-01-2008

Fot. zdrowemiasto.pl
 
Skąd się bierze infekcja?
Infekcja jest wynikiem zaburzenia równowagi bakteryjnej w środowisku pochwy. Nie bierze się od częstego współżycia, ale nieleczona możesz przekazać patogenne mikroorganizmy swojemu partnerowi i doprowadzić go do przykrych powikłań: zapalenia cewki moczowej, zapalenia gruczołu krokowego, zapalenia najądrza oraz do niepłodności. Jak dotychczas jedyną metodą rozpoznania zakażenia są posiewy i wymazy wydzieliny pochwowej, przeprowadzane w większości gabinetów ginekologicznych. Ważne jest, aby wiedzieć, co może zwiększać ryzyko zakażenia.
Jest kilka czynników, które wpływają na ekosystem pochwy i mogą go zaburzyć. A dzieje się tak kiedy:

  • używasz środków antykoncepcyjnych
  • często zmieniasz partnerów seksualnych
  • współżyjesz bez prezerwatywy
  • często chodzisz na basen i korzystasz z publicznych toalet
  • brałaś lub bierzesz antybiotyki
  • jesteś diabetyczką
  • właśnie miesiączkujesz
  • używasz w codziennej higienie intymnej płynów o wysokim pH, które niszczą dobroczynną florę bakteryjną Lactobacillus.

Jak mogę o siebie zadbać?
W przypadku pojawienia się infekcji, nie zwlekaj z wizytą u ginekologa! Tylko on może zdecydować, jaki jest rodzaj zakażenia. Nie ufaj "babcinym" metodom typu płukanki i podmywanie się różnymi specyfikami: nagietkiem, kwaskiem cytrynowym, octem, jogurtem ani kefirem, choćby stosowała je najlepsza koleżanka, a tym bardziej nie aplikuj sobie nic dopochwowo! Nie ryzykuj podrażnienia błony śluzowej i rozwoju infekcji.
Najlepszą metodą dbania o zdrowie intymne jest włączenie do codziennej diety dobroczynnych, specjalnie wyselekcjonowanych pałeczek kwasu mlekowego Lactobacillus, zawartych w dostępnych na rynku preparatach. Warto je stosować m.in. dlatego, że po 3 miesiącach od zakończenia kuracji antybiotykowej ryzyko nawrotu zakażeń sięga 30%, a po 9 miesiącach może wynieść nawet 80%.
Skuteczne i nowoczesne metody pozwolą Ci cieszyć się rozkwitającą kobiecością. Musisz jednak o to zadbać sama!

Kostrzewa / zdrowieintymne.pl, 24-01-2008, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

Warto wiedzieć

Apiterapia - dział medycyny zajmujący się leczeniem i profilaktyką schorzeń za pomocą produktów zebranych, przetworzonych lub wydzielonych przez pszczołę (apiterapeutyków).
Substancje wydzielane przez pszczołę to: mleczko pszczele, jad pszczeli oraz wosk. Leczenie jadem pszczelim (apitoksynoterapia) może odbywać się tylko pod kontrolą lekarską, wymaga bowiem specjalistycznych badań z uwagi na liczne przeciwwskazania.
Kit pszczeli (propolis, nazywany również naturalnym pszczelim antybiotykiem - produkt przetworzony przez pszczoły) - jego lecznicze właściwości znane są od wieków, aktualnie wykorzystywany m.in. w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Preparaty propolisowe dostępne są w postaci tabletek, granulatów, nalewek alkoholowych i maści. Propolis wykazuje silne działanie bakteriobójcze (stosowany w leczeniu ran zapewniając im szybkie gojenie, w leczeniu schorzeń skórnych - np. niszczy pierwotniaki wywołujące rzęsistkowicę, toksoplazmozę i lambliozę), działa regenerująco, znieczulająco (łagodzi ból w przypadku tzw. łokcia tenisisty) oraz stymulująco na układ immunologiczny. Kit pszczeli może jednak działać uczulająco, dlatego kupując preparaty propolisowe należy zapoznać się z dołączoną ulotką, natomiast w przypadku wątpliwości najlepiej kontaktować się z lekarzem.
Wybrane przykłady zastosowania preparatów propolisowych: krople propolisowe i aerozol - przy infekcjach górnych dróg oddechowych oraz stanach zapalnych gardła i nosogardzieli; tabletki i kapsułki propolisowe - w zapaleniach krtani i tchawicy, w chorobach wrzodowych żołądka i dwunastnicy; puder propolisowy - u chorych z odleżynami i oparzeniami; maść propolisowa - w leczeniu trudno gojących się ran, w różnych chorobach skóry; czopki propolisowe - w leczeniu hemoroidów; globulki dopochwowe z propolisem - w dolegliwościach dróg rodnych, stanach zapalnych pochwy (bakteryjnych i grzybiczych).
REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe