PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Instytut Żywności i Żywienia wraz z Centrum Zdrowia Dziecka zadbają o dobrą formę przyszłych mam

28 tys. kobiet w ciąży z całej Polski będzie mogło w najbliższych trzech latach skorzystać z bezpłatnych porad dotyczących prawidłowego żywienia i najkorzystniejszych form aktywności fizycznej. Ruszył już nabór placówek medycznych i specjalistów z całego kraju zainteresowanych wzięciem udziału w tej wyjątkowej akcji. więcej »

Cukrzyca coraz mniej uciążliwa dla pacjentów

Diabetologia, ze swoją niespełna 100-letnią historią, jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi medycyny. Przełom, który dokonał się na przestrzeni lat, wpłynął nie tylko na zdrowie pacjentów, ale też diametralnie zmienił jakość ich życia. więcej »

Polacy chcą tańszych leków!

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez PBS w ramach kampanii „Pozwólcie pomagać”, ponad 90% respondentów uważa, że leki są za drogie i chciałoby mieć dostęp do informacji, w których aptekach mogą nabyć je taniej. Jednym z rozwiązań umożliwiających aptekom oferowanie tańszych leków przepisanych przez lekarza jest udział w programach pacjenckich, skierowanych np. do seniorów. Tego rodzaju działania popiera aż 82% respondentów. Problem w tym, że apteki są karane za udział w takich inicjatywach, gdyż są one interpretowane jako reklama aptek. więcej »

Częstochowa. Trwa program profilaktycznych szczepień dzieci przeciwko pneumokokom

Trwa program profilaktycznych szczepień przeciwko pneumokokom dla wszystkich dzieci w wieku od 24 do 35 miesiąca życia mieszkających na terenie Częstochowy. W ramach programu rodzice mogą bezpłatnie ochronić swoje dziecko przed bakteriami, które wywołują takie choroby jak zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych czy sepsa. Szczepienia będzie można wykonać w kilkunastu placówkach na terenie całego miasta. Projekt finansowany jest w całości z funduszu Miasta Częstochowa. więcej »

Jakiej terapii oczekują chorzy na astmę i POCHP?

Skuteczność i cena to według pacjentów chorych na astmę i POChP najważniejsze czynniki, którymi powinna się cechować stosowana przez nich terapia[1]. Badanie oczekiwań pacjentów potwierdza również ich zainteresowanie odpowiednikami leków i wysoką znajomość przyjmowanych przez nich preparatów. więcej »

Internauci walczą o dostęp do tańszych leków dla seniorów. 18 000 listów sprzeciwu wpłynęło do Inspektorów Farmaceutycznych, urzędnicy milczą…

Już 18 000 listów do Inspektorów Farmaceutycznych wysłali internauci w ramach kampanii „Pozwólcie pomagać”, wyrażając sprzeciw wobec niejasnego prawa i krzywdzących seniorów i organizatorów Programu 60+ interpretacji art. 94a ustawy Prawo farmaceutyczne. Inicjatorzy akcji wspólnie z internautami apelują, by interpretacje prawa nie uderzały w osoby starsze i nie ukrócały inicjatyw pozwalających na zmniejszanie kosztów lekoterapii seniorów. Liczne próby nawiązania kontaktu z urzędnikami nie doprowadziły do dialogu, inspektorzy milczą. więcej »

Polscy lekarze nie szczepią się regularnie przeciw grypie

Chociaż zdecydowana większość lekarzy i pielęgniarek określa się jako zwolennicy szczepień przeciw grypie, niemal połowa z nich nie szczepi się regularnie, wynika z raportu „Szczepienia przeciw grypie wśród pracowników ochrony zdrowia”, opracowanego przez ekspertów Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy. Jak wskazują wyniki badania, największymi barierami w upowszechnieniu szczepień wśród personelu medycznego są niski poziom wiedzy z zakresu profilaktyki grypy oraz brak dostępu do bezpłatnych szczepień. więcej »

ŚUM planuje budowę drugiego centrum symulacji medycznej

Centrum symulacji medycznej, z fantomami ułatwiającymi naukę m.in. studentom stomatologii, planuje wybudować Śląski Uniwersytet Medyczny (ŚUM) na terenie kampusu w Zabrzu – Rokitnicy. Uczelnia ma już jedno centrum symulacji - w Katowicach. więcej »

40-60 proc. ludzi po czterdziestce zaatakowanych przez nużeńce

Od 40 do 60 proc. osób po 40. roku życia jest zaatakowanych przez nużeńce – niewielkie pajęczaki z rzędu roztoczy. Mogą one wywołać u ludzi chorobę skóry zwaną demodekozą. Świadomość problemu wśród lekarzy i w społeczeństwie jest jednak mała. więcej »

Pacjent z cukrzycą ma zwiększone ryzyko problemów kardiologicznych. Dobre prowadzenie terapii cukrzycy i profilaktyka kardiologiczna może zapobiec lub zminimalizować te problemy

Cukrzyca zwiększa ryzyko chorób serca. Cierpiący na cukrzycę są 2-3 razy bardziej narażeni na chorobę wieńcową. Dlatego diabetycy już od małego powinni stosować profilaktykę kardiologiczną i odpowiednio prowadzić leczenie i kontrolę swojej choroby. Pompa insulinowa ułatwia leczenie cukrzycy typu 1 i przynosi dobre wyniki terapeutyczne. więcej »

Dobry krok w stronę zdrowia wcześniaków

Od 1 lipca Ministerstwo Zdrowia zmieniło zasady kwalifikacji do programu lekowego „Profilaktyka zakażeń wirusem RS”. Nowy kształt programu zabezpiecza dzieci najbardziej zagrożone zakażeniem wirusem RS, eliminując obostrzenia uzależniające kwalifikację od daty urodzenia dziecka, co miało miejsce w dotychczasowym programie lekowym. więcej »

Zwyczajnie Aktywni – szansa dla chorych przewlekle

Sukces zawodowy dla każdego z nas znaczy coś innego, ale wszyscy chcemy mieć szansę go zrealizować. Dla chorych na autoimmunologiczne choroby zapalne bycie zwyczajnie aktywnymi w pracy to już sukces. Aby wesprzeć ich w staraniach o realizację zawodowych planów powstał konkurs o grant „Zwyczajnie Aktywni”. Organizatorzy zapraszają do składania projektów konkursowych od 10 czerwca do 10 września 2013 roku. więcej »

Lublin. Aktywna sobota dla zdrowia

Bezpłatne badania i konsultacje. Niespodzianki dla dzieci i młodzieży. Prezentacja i poczęstunek zdrowiej i ekologicznej żywności z regionu Lubelszczyzny. Wszystkie te atrakcje zaplanowane są na organizowany 8 czerwca 2013 r. piknik rodzinny „Z nami zdrowiej” na placu przed Centrum Medycznym Medicos, przy ul. Onyksowej 12 w Lublinie. więcej »

Rozpoczyna się ogólnopolska akcja społeczna - Dni Krwi Pępowinowej

Dni Krwi Pępowinowej to ogólnopolska akcja społeczna, która już po raz trzeci zawita do polskich szpitali. Kampanię organizuje Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM), dzięki wsparciu Ministerstwa Zdrowia. Celem projektu jest zwiększenie zasobów krwi pępowinowej w Polsce, a tym samym wzrost liczby przeszczepień komórek macierzystych. więcej »

Implanty ślimakowe w Polsce – historia i przyszłość

Implant ślimakowy jest jedyną powszechnie stosowaną elektroniczną protezą ludzkiego zmysłu, a implantacja to bezpieczna i szeroko stosowana metoda przywracania słuchu. Dzięki niej osoby głuche i głęboko niedosłyszące znów mogą cieszyć się dobiegającymi z zewnątrz dźwiękami. więcej »

REKLAMA
Przekaż