PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Pacjent z cukrzycą ma zwiększone ryzyko problemów kardiologicznych. Dobre prowadzenie terapii cukrzycy i profilaktyka kardiologiczna może zapobiec lub zminimalizować te problemy

Cukrzyca zwiększa ryzyko chorób serca. Cierpiący na cukrzycę są 2-3 razy bardziej narażeni na chorobę wieńcową. Dlatego diabetycy już od małego powinni stosować profilaktykę kardiologiczną i odpowiednio prowadzić leczenie i kontrolę swojej choroby. Pompa insulinowa ułatwia leczenie cukrzycy typu 1 i przynosi dobre wyniki terapeutyczne. więcej »

Dobry krok w stronę zdrowia wcześniaków

Od 1 lipca Ministerstwo Zdrowia zmieniło zasady kwalifikacji do programu lekowego „Profilaktyka zakażeń wirusem RS”. Nowy kształt programu zabezpiecza dzieci najbardziej zagrożone zakażeniem wirusem RS, eliminując obostrzenia uzależniające kwalifikację od daty urodzenia dziecka, co miało miejsce w dotychczasowym programie lekowym. więcej »

Zwyczajnie Aktywni – szansa dla chorych przewlekle

Sukces zawodowy dla każdego z nas znaczy coś innego, ale wszyscy chcemy mieć szansę go zrealizować. Dla chorych na autoimmunologiczne choroby zapalne bycie zwyczajnie aktywnymi w pracy to już sukces. Aby wesprzeć ich w staraniach o realizację zawodowych planów powstał konkurs o grant „Zwyczajnie Aktywni”. Organizatorzy zapraszają do składania projektów konkursowych od 10 czerwca do 10 września 2013 roku. więcej »

Lublin. Aktywna sobota dla zdrowia

Bezpłatne badania i konsultacje. Niespodzianki dla dzieci i młodzieży. Prezentacja i poczęstunek zdrowiej i ekologicznej żywności z regionu Lubelszczyzny. Wszystkie te atrakcje zaplanowane są na organizowany 8 czerwca 2013 r. piknik rodzinny „Z nami zdrowiej” na placu przed Centrum Medycznym Medicos, przy ul. Onyksowej 12 w Lublinie. więcej »

Rozpoczyna się ogólnopolska akcja społeczna - Dni Krwi Pępowinowej

Dni Krwi Pępowinowej to ogólnopolska akcja społeczna, która już po raz trzeci zawita do polskich szpitali. Kampanię organizuje Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM), dzięki wsparciu Ministerstwa Zdrowia. Celem projektu jest zwiększenie zasobów krwi pępowinowej w Polsce, a tym samym wzrost liczby przeszczepień komórek macierzystych. więcej »

Implanty ślimakowe w Polsce – historia i przyszłość

Implant ślimakowy jest jedyną powszechnie stosowaną elektroniczną protezą ludzkiego zmysłu, a implantacja to bezpieczna i szeroko stosowana metoda przywracania słuchu. Dzięki niej osoby głuche i głęboko niedosłyszące znów mogą cieszyć się dobiegającymi z zewnątrz dźwiękami. więcej »

Poznań. Przebadaj znamiona przed latem – za darmo!

Znamiona, pieprzyki i plamki na skórze – zanim rozpoczniemy sezon na opalanie powinien obejrzeć je lekarz. Okazją do tego będą bezpłatne badania w Centrum Dermatologii Estetycznej Lenis, które odbędą się 6 czerwca. Konsultacje są organizowane w ramach europejskiej inicjatywy Euromelanoma Day 2013. więcej »

Polacy chorzy na... pracę?

Co dziesiąty Polak boryka się z obsesyjną potrzebą pracy – wynika z badania CBOS. Obowiązki zawodowe pochłaniają ich na tyle, że nie dostrzegają innych sfer życia. Pracoholizm – choroba młodych i ambitnych ludzi. Czym jest i jak się objawia? więcej »

31 maja - Światowy Dzień bez Tytoniu. Nie pakuj się w ten toksyczny związek!

Od wieków papieros był symbolem wolności, dorosłości oraz nieskrępowanej swobody. Niejednokrotnie inspirował twórców: pojawiał się w motywach literackich, filmowych i muzycznych. Uspokajał, dawał wytchnienie, rozluźniał. Czy jednak na pewno? Z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu, który przypada 31 maja br., Polskie Towarzystwo Chorób Płuc oraz DG SANCO Komisji Europejskiej przekonują, że moda na palenie papierosów przemija, a korzyści jakie płyną z porzucenia nałogu są nieocenione. więcej »

Przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby typu C – bomba z opóźnionym zapłonem

Tak lekarze powszechnie mówią o wirusowym zapaleniu wątroby typu C (WZW typu C). Szacuje się, że w Polsce zakażonych jest nawet 230 tys. osób. Niestety, tylko u 55 tys. został wykryty wirus. Oznacza to, że większość chorych nie jest świadoma swojego stanu zdrowia ani zagrożenia, jakie stanowi dla innych. Z czego wynika taki stan rzeczy? Być może z powodu ograniczonej wiedzy na temat samej choroby. więcej »

Wzrasta świadomość czerniaka wśród Polaków. Profilaktyka nadal lekceważona. Zobacz film

Ponad 76% Polaków deklaruje, że wie co to jest czerniak i jest to wzrost o 11 punktów procentowych w stosunku do roku 2011. Wzrasta również istotnie liczba osób deklarujących wizytę u lekarza w przypadku zaobserwowania niepokojącej zmiany – wynika z badań przeprowadzonych w kwietniu 2013 r. przez TNS OBOP na zlecenie Akademii Czerniaka. Wzrost świadomości nie sprawia jednak, że częściej wykonujemy badania profilaktyczne. Blisko połowa badanych nie zwraca na znamiona uwagi lub uważa, że nie ma znamion, które należy obserwować. Szczególnie bagatelizują je mężczyźni. więcej »

Co tak naprawdę Polacy wiedzą o migrenie? Zaskakujące wyniki najnowszych badań opinii publicznej

Najnowsze wyniki badania „Polacy o migrenie” wskazują, że nasze społeczeństwo nadal niewiele wie na temat tej uciążliwej dolegliwości. Migrena to nie tylko silny ból głowy czy wymówka. To znacznie więcej - poważne i przewlekłe schorzenie, które utrudnia normalne funkcjonowanie[1]. Pacjenci na nią cierpiący często spotykają się z niezrozumieniem i brakiem akceptacji, a to właśnie wsparcie ze strony otoczenia jest jednym z najważniejszych czynników pomagających w walce z migreną. więcej »

Kraków. Polacy znów Dali MATA chorobie!

W wyniku towarzyszącej V Turniejowi Szachowemu pod hasłem „Daj Mata chorobie” ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa, dedykowanej pacjentom z chorobami układu krwiotwórczego, przeprowadzonej wiosną br. przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” wraz z Małopolskim Związkiem Szachowym, zebrano 33 litry krwi. więcej »

Czerniak. Samobadanie skóry – pierwszy krok w zmianie zachowań. Zobacz film

Około 25% Polaków ma jasną lub bardzo jasną karnację, która łatwo ulega poparzeniom słonecznym – to osoby, które właściwie w ogóle nie powinny korzystać z kąpieli słonecznych. Dodatkowo ok. 40% Polaków ma jasną karnację, która mimo, iż jest bardziej odporna na promieniowanie słoneczne, nadal jest fenotypem skóry, który mieści nasz naród w grupie o wysokim stopniu ryzyka zachorowania na czerniaka. więcej »

Choroby nerek w Polsce

Nerki odgrywają ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu człowieka: oczyszczają organizm z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii, utrzymują w równowadze zawartość substancji mineralnych oraz bilans płynów, pomagają w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi. Uszkodzenie nerek może dotyczyć każdego z nas, ale szczególnie narażone na chorobę są osoby z cukrzycą, miażdżycą, nadciśnieniem tętniczym i nawracającymi infekcjami dróg moczowych. Za choroby nerek u dzieci w 60% odpowiadają wady wrodzone dróg moczowych i choroby uwarunkowane genetycznie, a w 40% choroby nabyte. Wczesna diagnoza pozwala na wdrożenie odpowiedniej terapii, która ma na celu ochronę tak ważnego dla życia narządu. więcej »

REKLAMA
Przekaż