Z okazji Światowego Dnia Bez Tytoniu Komisja Europejska ogłasza przełomowe dane
Strona główna » Informator » Świat » Z okazji Światowego Dnia Bez Tytoniu Komisja Europ…

Z okazji Światowego Dnia Bez Tytoniu Komisja Europejska ogłasza przełomowe dane

INFORMATOR. Świat

Edyta Tudruj

zdrowemiasto.pl | dodane 29-05-2013

Fot. zdrowemiasto.pl
 
Choroby związane z paleniem tytoniu zabijają na świecie prawie sześć milionów ludzi rocznie, z czego ponad 600 000 to bierni palacze. W samej Europie obserwujemy 700 000 zgonów każdego roku.

Europejska kampania „Eks-palacze. Nic ich nie zatrzyma”, mająca na celu pomoc w pozbyciu się nałogu tytoniowego, została zainicjowana w 2011 roku. Dziś, po niespełna trzech latach jej trwania, Komisja Europejska pochwalić się może przełomowymi wynikami. Dzięki bezpłatnej platformie iCoach (www.exsmokers.eu), dostępnej także jako aplikacja mobilna na tablet i telefon, z programu skorzystało ok. 380 000 Europejczyków, w tym ponad 20 000 Polaków, którzy postanowili rzucić palenie. 40% osób po upływie 3 miesięcy nie powróciło do nałogu. Założeniem kampanii jest skuteczne dotarcie do 0.5 miliona palaczy do końca 2013 roku. Dane te reprezentują jednego na 327 wszystkich palaczy w Unii Europejskiej.

"Jesteśmy zadowoleni z sukcesu kampanii „Eks-palacze. Nic ich nie zatrzyma”. Unikalne podejście, które koncentruje się na korzyściach wynikających z życia bez tytoniu, takich jak lepsze zdrowie i relacje społeczne oraz większe oszczędności, skutecznie trafia do ludzi. Mamy nadzieję, że wydarzenia, które odbywają się w Europie z okazji Światowego Dnia Bez Tytoniu zainspirują jeszcze większe grono osób do zarejestrowania się na bezpłatnej platformie iCoach i stania się Eks-palaczam nie do zatrzymania”, podkreśla dr n. med. Elżbieta Puścińska - Przewodnicząca Sekcji Antytytoniowej Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc.
  • 380 000 Europejczyków zarejestrowało się na bezpłatnej platformie iCoach
  • 20 000 Polaków rzuciło palenie dzięki kampanii „Eks-palacze. Nic ich nie zatrzyma”
  • 40% osób po upływie 3 miesięcy nie powróciło do nałogu

W całej Europie odbywają się liczne wydarzenia towarzyszące obchodom Światowego Dnia Bez Tytoniu. W Warszawie, Polskie Towarzystwo Chorób Płuc oraz DG SANCO Komisji Europejskiej organizują wspólną konferencję prasową mającą na celu zwrócenie uwagi na powszechność i ogromną skalę zjawiska, jakim jest uzależnienie społeczeństwa od papierosów. Światowy Dzień Bez Tytoniu to również idealna okazja, aby poruszyć temat zagrożeń spowodowanych paleniem oraz podjąć kroki w celu ich zminimalizowania. Choroby związane z tym nałogiem zabijają na świecie prawie sześć milionów ludzi rocznie, z czego ponad 600 000 to bierni palacze. W samej Europie obserwujemy 700 000 zgonów każdego roku. 

Edyta Tudruj, 29-05-2013, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe