KE zatwierdziła lek biopodobny najnowszej generacji przeznaczony do leczenia chorób zapalnych
Strona główna » Informator » Świat » KE zatwierdziła lek biopodobny najnowszej generacj…

KE zatwierdziła lek biopodobny najnowszej generacji przeznaczony do leczenia chorób zapalnych

INFORMATOR. Świat

Ania Dobrzyniecka

zdrowemiasto.pl | dodane 10-10-2013

Fot. NCI
 
Komisja Europejska zatwierdziła lek Remsima (infliksymab), odpowiednik Remicade, w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, łuszczycowego zapalenia stawów, zesztywniającego zapalenia stawów, łuszczycy plackowatej i chorób zapalnych jelit. Remsima to pierwszy biologiczny lek biopodobny o tak skomplikowanej strukturze białkowej (przeciwciało monoklonalne).

Egis Polska, w kooperacji z koreańską firmą Celltrion, będzie odpowiedzialny za wprowadzenie leku na rynek polski i innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Lek przeszedł niezwykle rygorystyczny proces rejestracji nadzorowany przez Europejską Agencję Leków, która potwierdziła, że bezpieczeństwo i skuteczność Remsimy jest równa lekowi referencyjnemu.

W Polsce dostępność do leczenia biologicznego jest jedną z najniższych w Europie. Mamy nadzieję, że  wprowadzenie tego leku spowoduje większą dostępność pacjentów do leczenia chorób zapalnych nowoczesnymi lekami biologicznymi , powiedział Dr Krzysztof Skup Dyrektor Generalny firmy Egis Polska.

Termin wprowadzenia Remsimy do sprzedaży jest zależny od daty refundacji, ale należy się spodziewać, że powinien być dostępny w pierwszym kwartale 2014 roku.

Dla portalu zdrowemiasto.pl Ania Dobrzyniecka

Ania Dobrzyniecka, 10-10-2013, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe