Nowa szansa dla milionów palaczy z całej Unii Europejskiej
Strona główna » Informator » Świat » Nowa szansa dla milionów palaczy z całej Unii Euro…

Nowa szansa dla milionów palaczy z całej Unii Europejskiej

INFORMATOR. Świat

Edyta Tudruj

zdrowemiasto.pl | dodane 04-12-2012

Pionierska kampania skupiająca się na korzyściach wynikających z rzucenia palenia. Palacze będą otrzymywać spersonalizowane porady od gwiazd drużyny Barça
 
Od 1grudnia, dzięki kampanii Komisji Europejskiej i klubu piłkarskiego FC Barcelona, palacze w całej Europie mogą uczestniczyć w nowym, wyjątkowym projekcie „Quit Smoking with Barça” (Rzuć palenie z Barçą). Inicjatywa ta ma na celu zmotywowanie entuzjastów piłki nożnej oraz fanów Barçy w Europie do „wykopania” ze swojego życia nałogu tytoniowego, raz na zawsze.

„Quit Smoking with Barça” (quitsmokingwithbarca.eu), najnowszy projekt kampanii „Eks-palacze. Nic ich nie zatrzyma” (exsmokers.eu), prowadzonej od dwóch lat  w 27 państwach Unii Europejskiej, oparty jest na bezpłatnej platformie FCB iCoach, która dostępna jest w internecie i jako aplikacja na urządzenia mobilne. Podczas rejestracji palacz wypełnia krótki kwestionariusz, który pozwala dobrać odpowiedni rodzaj treningu niezbędny do rozstania się z nałogiem. Zgodnie z wybranymi odpowiedziami użytkownik otrzyma spersonalizowane wskazówki i informacje bezpośrednio od piłkarzy i trenerów  klubu Barça.  W gronie ekspertów znalazło się czterech kapitanów – Carles Puyol, Andres Iniesta, Victor Valdes i Xavi oraz prezes klubu Sandro Rosell, trener Tito Villanova, Guilermo Amor, a także inni specjaliści.

Podczas konferencji prasowej na stadionie Camp Nou przed ligowym meczem FC Barcelona z Athletic Bilbao prezes klubu, Sandro Rosell, wezwał wszystkich fanów w Europie do wzięcia udziału w inicjatywie: „Barça ma najlepszych kibiców na świecie i chcemy zadbać o ich zdrowie. Jesteśmy czymś więcej niż klubem sportowym – we wszystkich działaniach kierujemy się wyjątkowym podejściem. Zawsze dbamy o świadomość społeczną, dlatego wspólnie z Komisją Europejską wprowadzamy program „Quit Smoking with Barça”. Pierwszym ważnym krokiem było wyeliminowanie dymu tytoniowego z naszych obiektów i stadionu. Dziś sięgamy jeszcze dalej, rozpoczynając inicjatywę FCB iCoach. Każdy, kto zarejestruje się w programie FCB iCoach, będzie korzystał ze wsparcia całego klubu i specjalistycznej wiedzy jego pracowników, pomocnej w definitywnym porzuceniu nałogu. Pragniemy, aby wszyscy pomyśleli o korzyściach wynikających z rzucenia palenia. Zaangażowani uczestnicy programu mogą liczyć na naszą pomoc na każdym etapie gry o życie bez tytoniu. Rzucenie palenia nigdy dotąd nie było tak łatwe”.

Speakers_1.jpg

Według Dyrektora Generalnego ds. Zdrowia i Polityki Konsumenckiej, Paola Testori Coggi, głównym powodem nawiązania współpracy między Komisją Europejską i klubem Barça było jego zaangażowanie w ochronę zdrowia obywateli: „Mam dziś zaszczyt oznajmić rozpoczęcie nowego etapu działań Komisji Europejskiej na rzecz Europy wolnej od dymu tytoniowego. Jestem niezmiernie zadowolona z faktu, że sukces naszej nagradzanej kampanii „Eks-palacze. Nic ich nie zatrzyma” doprowadził do nawiązania współpracy z tak prestiżową instytucją sportową. Obecnie prawie 300 tys. Europejczyków próbuje rzucić palenie z pomocą platformy iCoach. Mamy nadzieję, że doświadczenie, narzędzia i wiedza zdobyte w ramach naszych inicjatyw dotyczących rzucania palenia w połączeniu z renomą Barçy zachęcą jeszcze więcej osób do rozstania się z nałogiem”.

W ramach inauguracji kampanii, jako pierwsi na platformie FCB iCoach zarejestrowali się fani Barçy z wybranych 11 krajów UE. Wyróżniona jedenastka zasiądzie na honorowej trybunie podczas meczu Barça–Bilbao. Kibice wniosą również na boisko flagę kampanii podczas emisji filmu zachęcającego palaczy zgromadzonych na stadionie Nou Camp do wzięcia udziału
w projekcie.

Paweł Peroński z Warszawy, jeden z pierwszych fanów Barçy zaproszonych do rejestracji na platformie FCB iCoach, powiedział: „Uczestnictwo w tej kampanii to ekscytująca, inspirująca przygoda. Kocham Barçę, dlatego to, że występuję dziś jako ambasador kampanii i mojego kraju, jest dla mnie wielkim wyróżnieniem. Wiem, że rzucenie palenia jest jednym z największym wyzwań – próbowałem to zrobić wiele razy bez szczególnych sukcesów. Mam nadzieję, że teraz się uda. Dzięki pomocy moich bohaterów być może będę mógł spełnić marzenie o życiu bez tytoniu”.

Więcej informacji o kampanii „Quit Smoking with Barça” i programie FCB iCoach można znaleźć na stronie www.quitsmokingwithbarca.eu.

Edyta Tudruj, 04-12-2012, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe