Kobiety zbyt rzadko używają kremów do opalania
Strona główna » Informator » Świat » Kobiety zbyt rzadko używają kremów do opalania

Kobiety zbyt rzadko używają kremów do opalania

INFORMATOR. Świat

PAP

naukawpolsce.plnaukawpolsce.pl | dodane 08-05-2012

Fot. Fotolia
 
Niemal co czwarta Brytyjka ankietowana przez organizację Macmillan Cancer Support nie miała zamiaru stosować podczas zagranicznych wakacji preparatów chroniących skórę przed promieniowaniem UV - informuje serwis "BBC News/Health".

Spośród 1500 ankietowanych 22 proc. nie stosowało preparatów ochronnych podczas wakacji w ciepłych krajach. W tej niesmarującej się grupie 24 proc. tłumaczyło, że nie ulegają poparzeniu, 14 proc uważało preparaty za zbyt kosztowne, a 12 proc uważało, że nie działają.

Także Brytyjskie Stowarzyszenie Dermatologów wyraziło obawy, że zbyt wiele osób ulega poparzeniu słonecznemu, które zwiększa ryzyko nowotworów skóry (według danych tej organizacji poparzenie słoneczne przynajmniej raz w życiu zdarzyło się 92 proc. osób, przy czym u co trzeciej miało to miejsce ponad dziesięć razy). Z powodu raka skóry umiera co roku około 2500 mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Jak zaznacza przewodniczący Stowarzyszenia, dr Stephen Jones, nie każda skóra wymaga ochrony w takim samym stopniu - szczególnie narażone są osoby o bladej, łatwo ulegającej poparzeniu skórze oraz ci, w rodzinach których pojawił się rak skóry.

PAP, 08-05-2012, naukawpolsce.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe