FC Barcelona pomoże KE wykopać nałóg palenia z Europy
Strona główna » Informator » Świat » FC Barcelona pomoże KE wykopać nałóg palenia z Eur…

FC Barcelona pomoże KE wykopać nałóg palenia z Europy

INFORMATOR. Świat

Edyta Tudruj

zdrowemiasto.pl | dodane 19-09-2012

Na zdjęciu (od lewej): Sandro Rosell, prezes FC Barcelony John Dalli, komisarz europejski ds. zdrowia i polityki konsumenckiej Dr. Jordi Monés, dyrektor ds. medycznych Barçy
 
Komisja Europejska i FC Barcelona ogłaszają rozpoczęcie wyjątkowej współpracy. Inicjatywa „Rzuć palenie z Barçą” („Quit Smoking with Barça” quitsmokingwithbarca.eu) zamierza połączyć sukces kampanii realizowanej przez Komisję Europejską „Eks-palacze. Nic ich nie zatrzyma” i wsparcie milionów fanów klubu Barça, aby w ten sposób pomóc 28 milionom palaczy w Europie* raz na zawsze „wykopać” ze swojego życia nałóg tytoniowy.

Partnerstwo między jednym z najbardziej prestiżowych klubów sportowych na świecie, a Komisją Europejską to ambitny projekt, którego nigdy wcześniej nie podjęto na tak wielką skalę. Poprzez inicjatywę „Rzuć palenie z Barçą”, najnowszą propozycję nagradzanej kampanii „Eks-palacze. Nic ich nie zatrzyma”, Komisja Europejska po raz pierwszy podjęła współpracę z uwielbianym przez miliony, nie tylko kibiców, klubem sportowym. Celem programu nie jest osądzanie palaczy, ale zwrócenie uwagi na liczne korzyści płynące z porzucenia nałogu. Łączy on pozytywne przesłanie z opartymi na dowodach naukowych, skutecznymi narzędziami kampanii „Eks-palacze. Nic ich nie zatrzyma”. Inicjatywa „Rzuć palenie z Barçą” oferuje kibicom klubu Barça, fanom piłki nożnej i sportu w ogóle, spersonalizowany program treningowy, codzienne wskazówki jak rzucić palenie, a także gorący doping piłkarzy i członków klubu FC Barcelona.

Kampania oparta jest na programie iCoach (www.exsmokers.eu), bezpłatnej, skutecznej platformie internetowej, z której w Europie korzysta już niemal ćwierć miliona osób (odpowiada to 1 osobie na 500 palaczy), pragnących na dobre zerwać z nałogiem. Od dziś, program iCoach jest dostępny jako aplikacja na iPhone'a oraz smartfony z systemem Android.„Podejmując tę współpracę, pragniemy pomóc kibicom piłki nożnej z całej Europy odzyskać kontrolę nad swoim zdrowiem i życiem, zachęcając ich, aby o własne zdrowie troszczyli się z taką samą pasją, z jaką traktują ten piękny sport” - powiedział prezes FC Barcelona, Sandro Rosell, podczas przemówienia inauguracyjnego współpracę w siedzibie głównej Komisji Europejskiej w Brukseli.

Rosell dodał: „Jesteśmy dumni, że możemy być tu dzisiaj i podjąć partnerską współpracę z Komisją Europejską na rzecz poprawy zdrowia naszych kibiców i wszystkich zwolenników piłki nożnej. Szczerze wierzymy w nasze motto „Barça - więcej niż klub” i propagujemy takie wartości, jak szacunek, zdrowie i zaangażowanie społeczne. Nasi kibice i członkowie klubu od 113 lat zapewniają nam bezwarunkowe wsparcie i oddanie, dlatego naszym obowiązkiem jest zadbać o to, co mają najcenniejszego - ich zdrowie. Wszyscy w Barça doskonale rozumiemy, jak ważna w przezwyciężaniu trudności jest praca zespołowa i w kampanii „Rzuć palenie z Barçą” chcemy naszym fanom pokazać, że jesteśmy jedną drużyną i pomóc im wygrać z nałogiem nikotynowym. Oferujemy porady, słowa otuchy, zachęty i pomoc praktyczną. Apeluję do wszystkich palaczy, aby przyłączyli się do naszej kampanii”.

W nawiązaniu do tej nowej współpracy, komisarz europejski ds. zdrowia i polityki konsumenckiej, John Dalli, powiedział: „Z największą przyjemnością podejmuję współpracę z FC Barcelona, aby pomóc Europejczykom zerwać z nałogiem. Komisja Europejska ma na swoim koncie wiele sukcesów w zwiększaniu świadomości na temat palenia i zapewnianiu skutecznych środków walki z nałogiem w UE. Jak dotąd, kampania „Eks-palacze. Nic ich nie zatrzyma” pomogła już setkom tysięcy kobiet
i mężczyzn w rzucaniu palenia, a współpraca z Barçą powinna pomóc wzmocnić nasz przekaz. Dzięki uniwersalnemu językowi footballu, możemy wspierać większą liczbę Europejczyków w ich zmaganiach z nałogiem i dążeniach, by już na zawsze stali się eks-palaczami, których nic nie zatrzyma".

Dr Jordi Monés, dyrektor ds. medycznych Barçy oraz inicjator poprzedniej kampanii antynikotynowej klubu „Barça Sense Fum” (Barça wolna od tytoniu/Smoke-Free Barça), która doprowadziła do wprowadzenia zakazu palenia we wszystkich obiektach Barçy, powiedział: „Barça jest niezwykle dumna z podjęcia współpracy z instytucją tak wysokiej rangi jaką jest Komisja Europejska. Pragnęliśmy połączyć siły z największym organem publicznym w Europie, by przekonać ludzi, że warto zrobić pierwszy krok do życia bez papierosów. Tak samo, jak nasi fani, którzy wspierają nas i kibicują nam w walce o zwycięstwa, tak i my, poprzez inicjatywę „Rzuć palenie z Barçą”, będziemy ich wspierać w zmaganiach z najcięższym wyzwaniem – rzuceniem palenia
na dobre
”.
barca_1.gif

Edyta Tudruj, 19-09-2012, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe