Bułgaria. Usunięto 23-kilogramowego guza z jamy brzusznej!
Strona główna » Informator » Świat » Bułgaria. Usunięto 23-kilogramowego guza z jamy br…

Bułgaria. Usunięto 23-kilogramowego guza z jamy brzusznej!

INFORMATOR. Świat

sciencenews.pl

zdrowemiasto.pl | dodane 28-08-2013

Fot. NCI
 
W minionym tygodniu w szpitalu w Sofii w Bułgarii doszło do niecodziennego wydarzenia. Tamtejsi lekarze przeprowadzili niezwykłą operację usunięcia ogromnego guza z jamy brzusznej 67-letniej pacjentki. Po interwencji chirurgicznej, która trwała ponad 3 godziny, kobieta straciła 1/3 swojej dotychczasowej wagi. 

Jak do tego doszło? Pacjentkę hospitalizowano z komplikacjami i wysoką temperaturą po grypie. Wtedy to lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego w Sofii, z oddziału ginekologii i położnictwa zauważyli istnienie gigantycznej masy, która uciskała niezbędne do życia organy w jamie brzusznej 67-latki.

Chirurg Bozhidar Slavchev, cytowany w komunikacie szpitala, mówi: - Usunęliśmy guz ważący 23 kilogramy. Miał on rozmiar dziecka w wieku 6 – 7 lat. Nigdy jeszcze nie widziałem, w całej mojej karierze takiego przypadku zaniedbania lekarskiego.

Kobieta bowiem powiedziała chirurgom, iż o istnieniu tego guza wiedziała już od 20 lat, ale obawiała się operacji.

Dr Stefan Konstantinov, jeden z trzech chirurgów, którzy zrealizowali operację, mówi: - Widzieliśmy podobne ciekawe przypadki opisane w książkach medycznych z początku ubiegłego wieku. Niepokojące jest to, że ta pacjentka nie miała żadnych badań prewencyjnych od 20 lat!

sciencenews.pl, 28-08-2013, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe