SEKS. Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego
Strona główna » Informator » Rozmaitości » Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego

Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego

INFORMATOR. Rozmaitości

Star

zdrowemiasto.pl | dodane 26-04-2008

Prof. Zbigniew Lew-Starowicz
 
W ramach Ogólnopolskiego Programu Zdrowia Seksualnego zaplanowane zostały działania skierowane zarówno do środowiska medycznego, jak i do pacjentów, ich bliskich oraz całej opinii publicznej. Program obejmuje między innymi:
  • cykl szkoleń dla lekarzy pierwszego kontaktu. Szkolenia prowadzone są w całej Polsce. W pierwszym etapie prowadzonych już szkoleń poruszana jest taka tematyka, jak: zdrowie seksualne, psychologia kontaktu lekarza z pacjentem oraz diagnostyka i terapia dysfunkcji erekcyjnej u mężczyzn.
  • konkurs dla artystów plastyków na plakat społeczny pod hasłem „Seks to zdrowie. Dbajmy o nie!”. Nadesłane na konkurs prace mają stać się elementem kampanii na rzecz zdrowia seksualnego, prowadzonej w całym kraju. Wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac będzie można obejrzeć w kilku miastach Polski.
  • wspólne projekty realizowane z organizacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych, m.in. po urazie rdzenia kręgowego. Specjalnie dla nich przygotowane zostaną broszury informacyjne na temat zdrowia seksualnego. Zostanie również zrealizowany cykl wykładów dla instruktorów Fundacji Aktywnej Rehabilitacji na temat zdrowia seksualnego osób niepełnosprawnych ruchowo. Organizowane będą także spotkania dla niepełnosprawnych, mające pomóc im w nawiązaniu nowych kontaktów, przyjaźni i związków.
  • stworzenie materiałów edukacyjnych i informacyjnych (broszury, ulotki, strona www) poświęconych tematyce zdrowia seksualnego. Materiały te tworzone są z myślą o potrzebach informacyjnych poszczególnych grup dla których został stworzony Program – lekarzy, pacjentów i ich bliskich (w tym osób niepełnosprawnych), mediów i szeroko pojętej opinii publicznej.

Star, 26-04-2008, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

Warto wiedzieć

starowiczProf. Zbigniew Lew-Starowicz, lekarz psychiatra i psychoterapeuta, ekspert z zakresu seksuologii, profesor nadzwyczajny Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Pełni funkcję kierownika katedry Psychospołecznych Podstaw Rehabilitacji na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Jest Kierownikiem Katedry Seksuologii i Psychoterapii Wydziału Psychologii Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania (WSFiZ) w Warszawie, Kierownikiem Zakładu Seksuologii Klinicznej i Sądowej CMKP oraz członkiem korespondentem Towarzystwa Naukowego Warszawskiego, Wydział V Nauk Medycznych.
Pełni stanowisko prezesa Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej. Jest Konsultantem Krajowym w dziedzinie seksuologii, był ekspertem Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie edukacji seksualnej, a w latach 1996-1998 był liderem programu edukacji seksualnej ONZ. Współorganizował Podyplomowe Studia Wychowania Seksualnego w Polsce. Zbigniew Lew-Starowicz jest autorem wielu prac z zakresu psychiatrii, a zwłaszcza seksuologii. Opublikował też wiele pozycji popularnonaukowych. Współpracuje z prasą codzienną, kobiecą, ośrodkami radiowymi i telewizyjnymi. W telewizji TVN Med prowadzi programy nt. seksuologii.

depkoDr Andrzej Depko, specjalista seksuolog, Kierownik Poradni Seksuologicznej w Warszawie, biegły Sądu Okręgowego w Warszawie z zakresu seksuologii, Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
Jest autorem i współautorem artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz książek z zakresu seksualności człowieka. Jego zainteresowania naukowe to seksuologia kliniczna, kulturowa i sądowa. Współpracuje z wieloma kolorowymi magazynami dla kobiet oraz ośrodkami telewizyjnymi i radiowymi w Warszawie w zakresie promocji zdrowia seksualnego, prowadzi cykliczną audycję radiową „Kochaj się długo i zdrowo” w radio TOK FM.
Oprócz codziennej pracy klinicznej, od sześciu lat doradza i odpowiada na pytania na forach internetowych. Jest członkiem Europejskiego oraz Światowego Towarzystwa Medycyny Seksualnej.


izdebskiProf. dr hab. Zbigniew Izdebski, pedagog i seksuolog, Dziekan Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego, kierownik Zakładu Poradnictwa i Seksuologii UZ, kierownik Podyplomowego Studium Wychowania Seksualnego na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego, profesor Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jest zaliczany do grona międzynarodowych autorytetów w zakresie pedagogiki seksualnej oraz poradnictwa rodzinnego. Stały współpracownik Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Sekretarz naukowy Polskiej Akademii Medycyny. Posiadacz certyfikatów: edukatora seksualnego, edukatora w zakresie psychospołecznych aspektów epidemii HIV/AIDS, doradcy rodziny oraz seksuologa. Autor wielu badań i publikacji z zakresu seksualności człowieka.




mosakPiotr Mosak, psycholog, absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Edukator Seksualny II stopnia, uczeń seksuologa Wiesława Sokoluka. Pomaga i doradza osobom znajdującym się na zakrętach życiowych, również tym z problemami seksualnymi, a jak sam twierdzi „ jest ich nie mało”. Prowadzi własny gabinet. W radiu, prasie i telewizji komentuje codzienne problemy współczesnego Polaka. Specjalizuje się w doradztwie psychologii biznesu. Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego. Karierę zaczynał jako wychowawca w Domu Dziecka, potem wychowawca w Towarzystwie Zapobiegania Patologiom Społecznym "Kuźnia" i w końcu psycholog w Stołecznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Jednocześnie przez kilka lat był Społecznym Kuratorem Sądowym. Dłuższy czas związany był również z OHP prowadząc, jako starszy wychowawca, m.in. treningi umiejętności społecznych dla młodzieży i zajęcia z edukacji seksualnej.

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe