Dziadkowie w internecie
Strona główna » Informator » Rozmaitości » Dziadkowie w internecie

Dziadkowie w internecie

INFORMATOR. Rozmaitości

PAP

naukawpolsce.plnaukawpolsce.pl | dodane 21-01-2012

Fot. NCI
 
W pierwszych dniach 2012 r. w sieci ukazało się ponad 1600 informacji o święcie babci i dziadka. Deklarację "Jak babcię kocham!" - internauci od początku roku złożyli w sieci ponad sto razy - poinformował Instytut Monitorowania Mediów (IMM).

Instytut sprawdził treści internetu (np. propozycje prezentów czy form przesyłania życzeń) w bliskiej perspektywie Dnia Babci i Dnia Dziadka. Badanie wykonano na podstawie 13 054 materiałów internetowych dostarczonych przez IMM, w których pojawiły się frazy "dzień babci", "dzień dziadka" oraz "babcia" i "dziadek" w odmianie. W badaniu uwzględniono portale internetowe i media społecznościowe, w tym - ogólnodostępne wpisy na forach, blogach, mikroblogach i serwisach społecznościowych. Raport obejmuje okres od 1 do 19 stycznia 2012 r.

Z badania wynika, że w pierwszych dniach 2012 r. w związku ze świętem seniorów w sieci ukazało się ponad 1600 informacji. Większość dotyczyła Dnia Babci. Dzień Dziadka pojawił się w sumie 463 razy, ale wyłącznie jemu poświęcono niespełna sto wpisów.

Z podobną częstotliwością mówi się o laurkach dla dziadków i babć. Jednocześnie w kategorii "laurka dla…" babcie miały 30 publikacji przewagi. "Jak babcię kocham!" - tę deklarację internauci od początku roku złożyli w sieci ponad sto razy.

O upominku można przeczytać prawie w połowie internetowych informacji dotyczących święta babci i dziadka. W tym roku wśród popularnych propozycji podarków dla seniorów często wymieniano laurki (na ich temat pojawiło się 356 wzmianek), tuż potem życzenia (338 razy). Popularne są też kwiaty (114 wzmianek) i wierszyki (101) oraz własnoręcznie wykonane prezenty (76) – od figurek solnych, przez zakładki do książek i ramki na zdjęcia po słodkie ptysie. Na liście proponowanych prezentów znalazł się też specjalny telefon komórkowy dla seniora (36).

Autorzy badania analizowali także zawartość Facebooka. Ustalili, że w analizowanym okresie pojawiło się tam ponad sto wpisów na temat Dnia Babci i Dnia Dziadka - głównie oferty i inspiracje prezentowe, np. weekend w SPA, bukiet kwiatów albo zabiegi rehabilitacyjne. Ogłaszano też konkursy związane z tymi świętami.

Wśród internetowych porad, jak zrobić tradycyjną laurkę i gdzie znaleźć oryginalny wierszyk, można też znaleźć oferty życzeń, składanych w imieniu wnuków. Pojawiła się np. możliwość przesłania dziadkom samodzielnie wymyślonych, ciepłych słów - mailem, do publikacji na internetowych łamach gazet. Mniej kreatywni mogli skorzystać z oferty płatnych smsów, dzięki którym po przesłaniu wiadomości z odpowiednim kodem dziadek z babcią otrzymają spersonalizowane życzenia od kochających wnucząt.

W ramach badania policzono również, że w roku minionym, 2011, w internecie opublikowano prawie 12 tys. materiałów na temat babci i niecałe 10 tys. - na temat dziadka. Treści związanych bezpośrednio z Dniem Babci lub Dniem Dziadka było ponad 7 tys.

PAP, 21-01-2012, naukawpolsce.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe