Przyjemne leczenie nieprzyjemnych hemoroidów
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Przyjemne leczenie nieprzyjemnych hemoroidów

Przyjemne leczenie nieprzyjemnych hemoroidów

POCZEKALNIA. Szepty

W. Press

zdrowemiasto.pl | dodane 17-01-2016

Fot. W.Press
 
Wstyd jest głównym powodem, dla którego nie diagnozujemy u specjalisty dolegliwości związanych z hemoroidami, a wystarczy nawet jedna wizyta i zabieg trwający 10 minut, żeby w prosty sposób pozbyć się schorzenia raz na zawsze.

Czy to hemoroidy?

Hemoroidami określa się obrzęk naczyń krwionośnych odbytnicy. Zdarza się, iż puchną one do tego stopnia, że stają się rozciągnięte, ich ścianki cienkie, a wszystko to powoduje podrażnienia i ból odczuwany nie tylko przy wypróżnieniu, ale nawet podczas siedzenia. Dodatkowo mogą także powodować krwawienie.
Hemoroidy dzieli się na dwie kategorie: wewnętrzne, kiedy znajdują się na tyle daleko w odbytnicy, że nie można ich wyczuć ani zobaczyć oraz zewnętrzne, gdy wypadają lub wystają poza odbyt.

Skąd się biorą hemoroidy?

Szacuje się, że ponad połowa populacji cierpi na hemoroidy, a najczęściej diagnozuje się je u dorosłych w wieku 45-65 lat. Wśród przyczyn tego schorzenia najczęściej wymienia się otyłość i siedzący tryb życia, ponieważ wówczas w jamie brzusznej rośnie ciśnienie, powodujące powiększanie się żył, co tym samym zwiększa ich podatność na podrażnienia. Hemoroidy mogą także być wynikiem diety ubogiej w błonnik regulujący procesy trawienia. Produkty wysoko przetworzone i ubogie w wartości odżywcze mogą prowadzić do powstawania przewlekłych zaparć, wymagających wysiłku przy wypróżnieniu, a także powodować twarde stolce, które dodatkowo będą podrażniać opuchnięte żyły znajdujące się w obrębie odbytnicy.

Inna grupa osób cierpiących na hemoroidy to kobiety w ciąży. Dzieje się tak, ponieważ powiększająca się macica wywiera coraz większy nacisk na naczynia krwionośne, w tym te znajdujące się w okolicy odbytnicy. Wówczas tworzą się guzki, czasem z tendencją do krwawienia i powodują znaczny dyskomfort. Mimo tego, że znikają w niedługim czasie po rozwiązaniu, nie wolno ich bagatelizować, ponieważ mogą doprowadzić do podrażnień, infekcji i w konsekwencji do rozwoju poważniejszego stanu, który będzie wymagał interwencji chirurgicznej.

Jak leczyć hemoroidy?

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które mają pomóc w leczeniu dolegliwości powodowanych przez hemoroidy. Niestety maści czy czopki stosowane bez właściwej diagnozy, są w stanie przynieść jedynie krótkotrwałą poprawę. Aby skutecznie wyleczyć hemoroidy, należy najpierw właściwie je zdiagnozować, ocenić przyczyny ich powstawania i dobrać odpowiednią metodę leczenia. Wśród nich najpopularniejsze są: Rafaelo (dawniej HemoRF), metoda Longo, Barrona, skleroterapia.

  • Rafaelo polega na leczeniu hemoroidów przy pomocy fal radiowych. Działają one na tkanki, powodując ich podgrzanie i destrukcję w pożądanym obszarze. Zabieg jest małoinwazyjny i całkowicie bezpieczny, a do tego niezwykle skuteczny. Może być zastosowany w dowolnym stadium choroby, nie wymaga specjalnych przygotowań. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, a trwa zaledwie kilka minut. Tuż po nim można powrócić do normalnej aktywności.
    W zależności od stopnia zaawansowania choroby, wystarczy wykonać od jednego do czterech zabiegów, żeby całkowicie pozbyć się dolegliwości.
  • Metoda Longo opiera się usunięciu naczyń doprowadzających krew do hemoroidów, a same hemoroidy podciąga się na ich anatomiczną pozycję. Dzięki temu włóknieją one już po kilku tygodniach i przestają sprawiać dyskomfort.
    Wśród zalet tej metody wymienić należy możliwość szybkiego powrotu do zwykłej aktywności, a także brak nawrotów choroby.
  • Metoda Barrona (gumkowanie) polega na założeniu gumki uciskowej na hemoroida, co doprowadza do jego martwicy, a następnie po ok. 10-16 dniach – do oddzielenia się od pozostałych tkanek, umożliwiając jego usunięcie.
  • Skleroterpia to metoda leczenia hemoroidów polegająca na ich ostrzyknięciu specjalną substancją, powodującą obumarcie tkanki w pożądanych obszarach i tym samym pozbycie się dolegliwości.

Gdzie leczyć hemoroidy?

Dobrze jest wykonać diagnozę i podjąć leczenie w placówkach, które specjalizują się w terapii hemoroidów, np. Flebonet. Każdy ośrodek spełnia wysokie standardy dotyczące wyposażenia w sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny, jak np. lasery czy generatory fal radiowych, a personel jest złożony z lekarzy specjalistów. Placówki znajdują się w Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Gliwicach i Olsztynie. Pełne dane kontaktowe można znaleźć na stronie https://medycynaestetyczna.waw.pl/.

W. Press, 17-01-2016, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe