Masaż głowy
Strona główna » Informator » Ciekawostki » Masaż głowy

Masaż głowy

INFORMATOR. Ciekawostki

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 31-08-2018


 
Często mówi się „mieć wiele na głowie”. Oznacza to, że mamy wiele spraw do załatwienia lub wiele problemów. To wiemy. Zawsze jednak wiąże się to z późniejszym złym samopoczuciem, stresem i rozdrażnieniem. W celu przyniesienia sobie ulgi, warto zastanowić się nad wykonaniem masażu głowy. Czym dokładnie jest masaż głowy i jakie przynosi efekty dla naszego zdrowia i samopoczucia?

Masaż głowy – co warto o nim wiedzieć?

Tradycyjny masaż głowy był znany już w starożytności. Taki masaż był praktykowany w wielu kulturach, gdzie początkowo najczęściej stanowił jeden z elementów obrzędów religijnych. Z czasem zaczęto doceniać jego właściwości zdrowotne i relaksacyjne. Takie masaże stosowano między innymi przed zawodami sportowymi w Starożytnej Grecji, kiedy przygotowywano zawodników do występów.

Obecnie jednym z najczęściej stosowanych masaży głowy jest ten nawiązujący do tradycyjnej sztuki masażu pochodzącej z Indii. Jednak wiele ośrodków oferujących takie zabiegi stara się opracowywać własne techniki i proponuje swoim klientom wiele ciekawych rozwiązań. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule http://www.senseofbeautymag.com/kosmetyczne-instytuty/spokojna-glowa.

masaz2.jpg

Jakie zalety ma masaż głowy?

Dobrze wykonany masaż głowy ma wiele zalet. Przede wszystkim poleca się go osobom, które mają problemy z wypadaniem włosów. Dzieje się tak ze względu na to, że w czasie masażu jest pobudzane krążenie, przez co skóra głowy jest lepiej dotleniona, a wraz z nią cebulki włosów – lepiej wchłaniają się też substancje odżywcze, które odpowiadają za porost włosów.

Masaż głowy ma też działanie relaksujące i rozluźniające. Pozwala pozbyć się napięcia, stresu i łagodzi bóle głowy.

Masaż głowy można wykonać samodzielnie w domu. W tym celu należy zacząć masować czoło i kierować się w kierunku karku. Masaż należy wykonać czystymi dłońmi przy pomocy samych opuszków palców okrężnymi ruchami. W czasie masażu można lekko uciskać skórę. Dobre efekty przynosi wykonywanie masażu z rana i wieczorem. Systematyczność jest ważna, szczególnie w momencie, gdy masaż wykonywany jest w celu pobudzenia porostu włosów.

W.Press, 31-08-2018, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe