Jesteś pesymistą? Patrz na uśmiechnięte twarze!
Strona główna » Informator » Ciekawostki » Jesteś pesymistą? Patrz na uśmiechnięte twarze!…

Jesteś pesymistą? Patrz na uśmiechnięte twarze!

INFORMATOR. Ciekawostki

biomedical.pl

zdrowemiasto.pl | dodane 06-08-2013

Fot. NCI
 
Czy często zdarza ci się widzieć szklankę do połowy pustą? Aby wydostać się z klubu pesymistów i przejść do klubu optymistów – ba, nawet superoptymistów – zrób tak, jak radzi – i jak sam zrobił - dr Michael Mosley. Przejdź program „optymistycznej reedukacji”.

Ten medyczny dziennikarz i prezenter telewizyjny zaakceptował niecodzienny eksperyment: poddał swój mózg intensywnemu treningowi, trwającemu 7 miesięcy. Jego doświadczenie zrelacjonował dokument wyświetlony przez BBC.

Dziennikarz, który skarżył się na bezsenność od 20 lat, chciał stać się kimś szczęśliwszym. Dlatego postanowił przetestować optymistyczną kurację, opracowaną przez prof. Elaine Fox, psycholog i neuronaukowiec z University of Essex w Anglii.

W laboratorium, które przeprowadza terapię, naukowcy najpierw stwierdzili, że dr Mosley, tak jak większość osób zalęknionych i pesymistycznych, prawą część mózgu ma bardziej aktywną niż lewą.

Aby zmienić więc sposób, w jaki działa jego mózg, i aby wymusić na nim zupełnie inne myślenie, dziennikarz poddał się dwóm specyficznym ćwiczeniom.

Po pierwsze, zaczął trenować medytację każdego dnia przez 7 tygodni kursu. Po drugie, wielokrotnie zasiadał przed komputerem, aby klikać najszybciej jak potrafił na zdjęcia uśmiechniętych twarzy w serii portretów, które wyświetlały się przed nim na ekranie.

Po siedmiu tygodniach takiej niezwykłej kuracji – istna rewolucja psychiczna! Niewiarygodne?

Dr Mosley przyznaje, że śpi dobrze, lepiej się czuje, jest szczęśliwszy i mniej zalękniony. Jest też bardziej optymistyczny. Dowód? Badanie wykazało, że aktywność dwóch półkul jego mózgu jest bardziej zrównoważona.

biomedical.pl, 06-08-2013, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe