Czy warto oszczędzać na OC?
Strona główna » Informator » Ciekawostki » Czy warto oszczędzać na OC?

Czy warto oszczędzać na OC?

INFORMATOR. Ciekawostki

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 05-07-2018

Fot. zdrowemiasto.pl
 
Oszczędzać warto zawsze – co do tego nie ma wątpliwości. Oczywiście nie należy robić tego w sposób przesadny, licząc każdą złotówkę niezależnie od okoliczności, ale tam, gdzie można z pożytkiem i bez poświęcenia zaoszczędzić parę groszy, nie powinno się z tego rezygnować. Właśnie dlatego poszukiwanie oszczędności na ubezpieczeniu OC jest priorytetem kierowcy.

Statystyki są nieubłagane i pokazują, że co drugi dorosły Polak nie dysponuje żadnymi oszczędnościami. Żyjemy z dnia na dzień, od wypłaty do wypłaty, od dziesiątego do dziesiątego, na co niewątpliwy wpływ mają stosunkowo niskie zarobki na tle innych krajów Europy, szczególnie Zachodniej. Dlatego oszczędności na OC rzędu kilkuset zł na pewno ucieszą każdego, kto musi wykupić obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dla swojego auta. Kluczowa jest zatem kwestia tego, w jaki sposób można zaoszczędzić na polisie OC. Poniżej podajemy kilka porad, dzięki którym obniżysz wysokość składki ubezpieczeniowej.

Zniżki za bezszkodową jazdę

Jednym z najważniejszych czynników uwzględnianych przez towarzystwa ubezpieczeniowe przy wyliczeniu wysokości składki OC są zniżki wypracowane przez właściciela lub właścicieli pojazdu. Oczywiście im większa ich wartość, tym tańsza polisa. Aby je wypracować, należy kontynuować ubezpieczenie przez co najmniej 12 miesięcy, nie powodując w tym czasie żadnej szkody. Za każdy rok bez wypadku, stłuczki czy kolizji na koncie otrzymuje się 10% zniżek, podczas gdy ich maksymalna wysokość może wynosić 60%. Wniosek: opłaca się jeździć bezpiecznie.

autofinancing1.jpg

Drugi właściciel

Twoja składka ubezpieczeniowa jest wyjątkowo wysoka, liczona w tysiącach, a nie setkach złotych? W takim razie rozważ dodanie w dowodzie rejestracyjnym drugiego właściciela, który posiada pełne zniżki. Może to być matka, ojciec, mąż, żona, wujek, ciocia czy ktoś znajomy. Pokrewieństwo ani stopień znajomości nie mają znaczenia – liczy się tylko to, żeby drugi właściciel dysponował wysokimi zniżkami za bezszkodową jazdę. W ten sposób można zbić cenę OC nawet o połowę, dlatego wielu niedoświadczonych i młodych kierowców korzysta z tej metody.

Kupno najtańszej polisy

Fakt, że OC reguluje ustawa, powoduje, iż w każdym towarzystwie sprzedawane jest na takich samych warunkach. Jedyne, czym się różnią poszczególne oferty, to cena. Normalna jest bowiem sytuacja, w której w jednym towarzystwie płacisz za OC – przykładowo – 700 zł, a w innym za tę samą polisę musisz wyłożyć 1500 zł. Mając to na uwadze, przed kupnem ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej należy koniecznie sprawdzi, która firma proponuje Ci najtańsze OC. Poszukiwania najkorzystniejszej cenowo oferty ułatwia kalkulator-oc-ac.auto.pl, który pozwala na porównanie wysokości składki ubezpieczeniowej w różnych towarzystwach.

Skromne auto

Pod pojęciem skromnego auta należy rozumieć samochód o niskiej mocy i z silnikiem o małej pojemności, bez zacięcia sportowego. Dynamiczne, szybkie auta z dużym silnikiem są znacznie droższe w ubezpieczeniu, co wynika z faktu, że towarzystwa traktują je oraz ich właścicieli jako potencjalnie bardziej ryzykownych użytkowników dróg. Nie należy się bynajmniej temu dziwić, pamiętając o szaleńczych wyczynach wielu polskich kierowców.

Rezygnacja z rat

Czy wiesz, że ubezpieczenie opłacone w ratach jest droższe niż polisa opłacona za jednym razem? Po prostu OC na raty według kalkulator-oc-ac.auto.pl zawsze wyjdzie mniej korzystnie, jeśli zsumujesz, ile łącznie zapłacisz. Jeżeli więc liczy się dla Ciebie przede wszystkim oszczędność, ureguluj składkę od razu i nie rozkładaj jej na raty.

W.Press, 05-07-2018, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe