PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Jak przejść od traumatycznej przeszłości do jaśniejszej przyszłości? Siła czasu

Książka omawia krok po kroku proces terapii, z której z powodzeniem skorzystało wiele osób: od weteranów wojennych do ofiar napastowania, wypadków, napaści i zaniedbań. Książka nie tylko sięga do badań psychologicznych. Zawiera także bogactwo prawdziwych, inspirujących historii z życia osób cierpiących na zaburzenie po stresie traumatycznym. Jest to wspaniała lektura dla osób szukających pomocy, a także terapeutów i osób zajmujących się poradnictwem psychologicznym, oraz dla każdego, kto chce zrobić krok ku lepszej przyszłości. więcej »

Jak odzyskać dzień wczorajszy, cieszyć się dniem dzisiejszym i zapanować nad dniem jutrzejszym? Paradoks czasu

Fascynująca lektura o znaczeniu czasu w życiu każdego z nas. Czym jest teraźniejszość, kiedy to w mgnieniu oka dzieje się wszystko, co rzeczywiste? Czym staje się przyszłość widziana przez okulary teraźniejszości? W końcu - czym jest przyszłość, gdy uwzględnimy czas, jaki nadejdzie po naszej śmierci? Autorzy zadają te pytania, przyglądając się upływowi życia ludzkiego i strukturze zmiany. Ukazują emocjonalne aspekty subiektywnego strumienia czasu - miłość i szczęście... więcej »

Jak dobrze uczyć dzieci. Wychowanie do prawdziwego sukcesu

Każdy rodzic pragnie wychować dzieci odnoszące sukcesy. Jeśli jednak nie określimy wartości i sposobów, które doprowadzą nas do tego celu, wychowamy tylko pozornie zdeterminowane i zmęczone dzieci. Autorka nie ma wątpliwości: to skutek naszej błędnej, wąskiej wizji sukcesu, opartej niemal wyłącznie na osiągnięciach akademickich. Proponuje antidotum: wychowanie skoncentrowane na prawdziwym sukcesie, który polega na wewnętrznych wartościach. więcej »

Ku odpowiedzialnemu życiu seksualnemu

Miłość to trudne do zdefiniowania uczucie. Jednak cokolwiek subiektywnie znaczy, badania CBOS pokazują, że dla młodzieży jest najważniejsza, a dla Polaków w ogóle bardzo ważna. Ważniejsze od miłości jest tylko zdrowie, bezpieczeństwo i rodzina. O miłości nie jest jednak łatwo rozmawiać. Wyzwanie przyjęły matka i córka. więcej »

Miłość, która przekracza granice śmierci

„Mam nadzieję, że moja książka pomoże komuś podjąć decyzję o zmianie pracy, o zakończeniu nieudanego związku, o przeprowadzce w inne miejsce… że doda moim czytelnikom odwagi, jeśli im jej brakuje - mówi autorka Listy marzeń. Pytana o inspiracje dodaje, że kilka lat temu trafiła na stare cedrowe pudełeczko, w którym oprócz różańca babci i jej pierwszej książeczki bankowej znalazła złożoną na pół, pożółkłą karteczkę z notesu. Na samej górze, wypisany pięknym, ozdobnym pismem pewnej czternastolatki, widniał tytuł: Lista Lori, a poniżej 27 celów, które chciała wtedy w życiu osiągnąć. Zaczęła czytać... więcej »

Miłość na odległość. Modele życia w epoce globalnej.

Niegdyś rodzina była definiowana przez pryzmat miejsca – gospodarstwa domowego – i wzajemnej bliskości swoich członków. Obecnie, jak mówią socjologowie, musimy dokonać redefinicji tej koncepcji: rodzina wcale bowiem nie przestaje być rodziną, nawet jeśli komunikację bezpośrednią zastępują czaty, skype, facebook, a jej członkowie są rozsiani po całym świecie... więcej »

Zagrożenia ładu społecznego

Organizacja życia społecznego nierozerwalnie łączy się z pojęciem ładu, dlatego problematyka tego zagadnienia, zarówno w wymiarze teoretycznym, jak i praktycznym jest niezwykle potrzebna i ważna. Prezentowana książka nie tylko w przystępny sposób omawia pojęcie ładu społecznego, ale także szczegółowo metodologię badań nad patologią społeczną. więcej »

Świetna lektura na wakacje. Kolor bursztynu

Nela Lisiecka ma za sobą nieudane małżeństwo i dwójkę dzieci na utrzymaniu. Pracuje w muzeum regionalnym, ledwo wiążąc koniec z końcem. Nadal jednak nie może zapomnieć o Wiktorze, miłości swego życia. Trzy lata wcześniej postanowiła pomścić jego śmierć... Miłość w bursztynowej oprawie z ciekawym wątkiem sensacyjno-kryminalnym - świetna lektura na wakacje więcej »

Doskonały, śmiały, nieskrępowany i napisany ze sporą dawką humoru poradnik dla współczesnego faceta!

Niedawno prezentowaliśmy Wam Magię seksu, książkę Grahama Mastertona, która zrewolucjonizowała myślenie i podejście do seksu w Polsce na początku lat dziewięćdziesiątych. Magia seksu kierowana była do kobiet, natomiast dziś chcielibyśmy polecić Potęgę seksu - poradnik dla facetów - właśnie pojawia się w księgarniach (nowy format, nowa szata graficzna). więcej »

Watykan niedyskretnie

Watykan. Najmniejsze państwo świata – 44 hektary i 800 mieszkańców. Na tym skrawku ziemi, gdzie czas pozornie się zatrzymał, tętni jednak normalne życie. Autorka, specjalistka do spraw Watykanu, z dziennikarską wnikliwością odsłania przed nami tajemnice tego teatru cieni. Szczegółowo opisuje życie codzienne papieży, finanse Kościoła, przewroty pałacowe, intrygi i kulisy walki o tron Piotrowy. więcej »

NANO - nowa powieść mistrza thrillera medycznego Robina Cooka

Wszystkich miłośników thrillerów medycznych z przyjemnością informujemy, że dziś trafi do księgarń nowa książka mistrza thrillera medycznego Robina Cooka pt. Nano. Czołowy autor listy bestsellerów New York Times'a i twórca trzydziestu światowych hitów tym razem przedstawia nam kontynuację Polisy śmierci. więcej »

Humanizacja medycyny

Podstawowym celem tej książki jest uzasadnienie potrzeby pilnego zwrócenia uwagi na kwestie humanizacji medycyny zarówno przez poprawienie jakości kształcenia, jak i krytycznie spojrzenie na obecnie realizowane programy i metody nauczania przedmiotów humanistycznych. Medycyna od początku swego istnienia wyrastała z humanistycznego myślenia o człowieku, umieszczając jego dobro w centrum swoich podstawowych wartości. więcej »

Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju u dzieci z chorobami genetycznymi

We współczesnym, wysoko rozwiniętym świecie, zaburzenia rozwoju o różnej etiologii dotyczą około 3% populacji dzieci. W ostatnich latach zaszły duże zmiany w poglądach na wrodzone zaburzenia rozwoju u dzieci, jednak nadal jest dużo niewiadomych i kontrowersji oraz zaniedbań w sferze diagnostycznej i terapeutyczno-rehabilitacyjnej. Nie docenia się dostatecznie potencjału rozwojowego dzieci z zaburzeniem rozwoju. więcej »

Dzieci z zaburzeniami łączonymi

Wobec złożoności patomechanizmu odpowiedzialnego za współwystępowanie zaburzeń rozwoju u dzieci, grupa badaczy podjęła rozważania nad dylematami diagnostycznymi na styku takich zaburzeń, jak: autyzm, zespół Aspergera, zaburzenia semantyczno–pragmatyczne, niewerbalne trudności w uczeniu się, ADHD, centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego, opóźnienia w rozwoju, autyzm atypowy, schizofrenia wczesnodziecięca, zaburzenia zachowania oraz zaburzenia psychotyczne. więcej »

Magia seksu

Kto z Was jeszcze pamięta Magię seksu czytaną z wypiekami na twarzy – książkę Grahama Mastertona, która zrewolucjonizowała myślenie i podejście do seksu w Polsce na początku lat dziewięćdziesiątych. Teraz jest bardzo dobra okazja, by ją sobie przypomnieć. Już 19 marca trafi do księgarń nowe wydanie tego kultowego już poradnika (nowy format, nowa szata graficzna). Już 19 marca trafi do księgarń nowe wydanie tego kultowego już poradnika (nowy format, nowa szata graficzna). więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe