PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Smaki Toskanii

W kuchni toskańskiej dominują mocne, wyraziste zapachy i mało przetworzone produkty. Jej podstawę stanowią naturalne składniki, przez co jest zdrowa i prosta w przygotowaniu. W większości oryginalnych przepisów kulinarnych tego regionu nie podaje się dokładnych ilości składników, więc gotujący może puścić wodze fantazji i przygotować danie, kierując się intuicją i indywidualnym poczuciem smaku. więcej »

Żywność, która leczy. Terapia żywieniowa św. Hildegardy z Bingen

Terapia żywieniowa św. Hildegardy to całościowy program, kierowany do pacjentów cierpiących na najbardziej zróżnicowane dolegliwości i choroby. Rady świętej uzdrowicielki z Bingen, opracowane współcześnie przez lekarzy różnych specjalności, to alternatywa dla wszystkich tych, którzy chcieliby żyć zdrowo, rezygnując z tabletek przeciwbólowych, antybiotyków i innych środków, które obok działania leczniczego wywierają niszczący wpływ na naturalną równowagę organizmu. więcej »

Intymne sprawy. 21 pytań na temat seksu, które zadają sobie kobiety

Intymne sprawy omawiają seksualność z kobiecej perspektywy, co zasługuje na szczególne podkreślenie. Tego typu książek mieszczących się w nurcie chrześcijańskiego feminizmu jest ciągle mało na naszym rynku. Rozmowa kobiet – autorek tekstu, z kobietami – czytelniczkami tego poradnika, o kobiecym życiu seksualnym, może pomóc wielu kobietom dojrzalej przeżywać zarówno swoją seksualność jak i swoje chrześcijaństwo. więcej »

Kuchnia antyrakowa

Świadomość wielkiego wpływu, jaki na nasz organizm ma sposób odżywiania, jest coraz bardziej powszechna. Dr Chantal Tse, opierając się na najnowszych badaniach nad chorobą nowotworową, uważa, że spożywane przez nas produkty mają w profilaktyce raka znaczenie fundamentalne. Dotyczy to nie tylko substancji, których powinniśmy unikać, ponieważ mają działanie rakotwórcze, ale również tych, których dobroczynne działanie wspiera nasz organizm w walce z chorobą nowotworową. więcej »

Ilustrowany atlas grzybów - nowe wydanie

Atlas stanowi przegląd grzybów występujących w Polsce. Zawiera opisy, zdjęcia i rysunki najbardziej interesujących dla grzybiarzy, wybranych gatunków jadalnych. Omówiono także grzyby niejadalne oraz trujące. Każdy opis grzyba zawiera podstawowe informacje o rozmiarach owocnika, jego budowie... więcej »

Ilustrowany atlas ptaków

Zainteresowanie ptakami zawsze zaczyna się od zwyczajnych obserwacji w terenie. Jaki to gatunek - to pierwsze pytanie, jakie sobie chwilę potem zadajemy. Dlaczego pojawił się akurat w tym miejscu? Jest pospolity czy rzadki? Odlatuje na zimę czy może wręcz przeciwnie - jest osiadły? Na te i podobne pytania powinien pomóc szybko odpowiedzieć atlas ptaków, zawierający dokładne ilustracje i opisy. więcej »

Ilustrowany atlas ziół - nowe wydanie

W ciągu ostatnich kilkunastu lat obserwuje się modę na leczenie ziołami i zdobywanie wiedzy na ten temat. W XXI wieku człowiek na powrót dostrzega potrzebę częstszego kontaktu z naturą. Prezentowany atlas ziół zawiera przegląd stu popularnych roślin leczniczych oraz wiadomości dotyczące przyrządzania leków ziołowych. więcej »

Zabójcza kolacja Jonathana A. Edlow’a w księgarniach od 8 września

Mrożące krew w żyłach historie medycznych zagadek. Trudne przypadki pod lupą i wyścig na diagnozy. Patogeny atakują, a stawką jest ludzkie życie. Książka dla wielbicieli medycznych seriali. I ludzi o zdrowych nerwach! Detektywistyczna praca diagnostów i epidemiologów, nieprawdopodobne hipotezy, brawurowe rozwiązanie i ratujące pacjentów kuracje. Nieustraszeni szpiedzy, buszujący wśród diagnostycznych zasadzek – to wciąga, jak najlepszy thriller. więcej »

Pilates. Poradnik zdrowia i urody

„Pilates”, poradnik zdrowia i urody zwiera program ćwiczeń pilates na macie, które mogą być wykorzystane do utworzenia pierwszych trzydziestu lekcji. Ćwiczenia przeznaczone są dla dorosłych w dowolnym wieku, kobiet i mężczyzn i są odpowiednie dla wszystkich rodzajów sprawności. Zestaw bezpiecznych, odpowiednich dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności fizycznej ćwiczeń, poprawiających sprawność, elastyczność i świadomość własnego ciała. Wszystkie ćwiczenia są opatrzone ilustracjami oraz wskazówkami ułatwiającymi poprawne ich wykonanie. więcej »

Joga. Poradnik zdrowia i urody

Joga to starożytna nauka powstała tysiące lat temu, pokazująca, jak pomyślnie przejść przez życie. Nie jest religią, lecz żywą filozofią, która dodaje nam sił do przeobrażania naszego wnętrza, pomaga odnaleźć nową wizję, nowy sposób postrzegania wszechświata i nas samych. „Joga”, poradnik zdrowia i urody, składa się z czterech głównych części, które pokazują ćwiczenia poprawiające ogólną kondycję fizyczną i psychiczną, ale też które służą uwolnieniu od bólu czy łagodzeniu zaburzeń związanych ze stresem. więcej »

Emerytura najlepszym czasem dla człowieka? Bernard Ollivier udowadnia, że życie zaczyna się po sześćdziesiątce!

Emerytura. Okres wiecznych wakacji lub życia w ponurej stagnacji. Bernard Ollivier po przejściu na emeryturę zastanawiał się, czy to nie będzie początek depresji. W wieku 51 lat stracił i pracę, i żonę – czuł wtedy, że jego życie dobiegło końca. Tymczasem okres ten okazał się najbardziej barwny i emocjonujący z wszystkich etapów jego życia. Ollivier postanowił przekształcić ów emerytalny nadmiar czasu w prawdziwą przygodę... więcej »

Dieta dla hedonistów w książce „Dieta paleo”

W Stanach Zjednoczonych słowo „paleo” weszło do kultury masowej. Dieta zdobyła popularność nie tylko u zwolenników odchudzania, ale i sportowców oraz lekarzy, a także dietetyków, którzy zaakceptowali ją ze względu na jej szeroki wpływ terapeutyczny. Istnieje bardzo niewiele chorób przewlekłych, które nie reagują pozytywnie na „dietę przodków”. więcej »

Jak umysł zyskał jaźń

Jeden z najbardziej liczących się współczesnych neurobiologów poszukuje odpowiedzi na pytanie, które od wieków nurtuje filozofów, psychologów i każdego myślącego człowieka: jak powstaje świadomość. Autor Błędu Kartezjusza i W poszukiwaniu Spinozy tym razem obala pogląd, jakoby była ona czymś odrębnym od ciała i przedstawia nowe dowody naukowe... więcej »

Drugi i trzeci rok życia dziecka

Poradnik opowiada na setki pytań dotyczących drugiego i trzeciego roku życia. Czy moje dziecko rozwija się prawidłowo? Po czym poznać, że dziecko jest chore? Jak sobie poradzić z napadami złości? Czym i jak nakarmić dziecko? Jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika? Jak wychować dziecko, aby wyrosło na dobrego człowieka? więcej »

Tajemniczy ogród

Tajemniczy ogród to zapomniany, zamknięty od wielu lat i zaniedbany zakątek ogromnego parku otaczającego posiadłość stryja głównej bohaterki Mary Lennox, pana Cravena. To także miejsce magiczne i pełne czarownego blasku; miejsce, które staje się azylem dla dziesięcioletniej Mary, która ucieka tam zawsze wtedy, kiedy czuje się samotna i nikomu niepotrzebna. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe