PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Księga życia kobiety. Ciało - Psychika - Duchowość

Zdaniem Joan Borysenko, kobieca mądrość, intuicja i specyficzny sposób postrzegania świata sprawiają, że kobiety mogą odegrać kluczową rolę w dziele tworzenia nowej kultury... Spragnione są jednak wiedzy o sobie samych, chciałyby dostrzec własne problemy w innym świetle, poszukują inspiracji do pracy nad sobą. Dlatego właśnie autorka "Księgi życia kobiety" przedstawia nową teorię rozwoju kobiety, całkowicie odmienną od dotychczasowych, opartych na męskim modelu rozwoju człowieka. więcej »

Pedofilia. Geneza i mechanizm zaburzenia

Pedofilia jest zjawiskiem należącym do obszaru patologii – oto główna myśl, na której opiera się książka. Jest zjawiskiem ocenianym negatywnie, ponieważ szkodzi zdrowiu i narusza dobrostan wszystkich uczestników kontaktu seksualnego. Aby ich ochronić potrzebna jest rzetelna wiedza. Stąd – przeprowadzając szeroko zakrojone badania w zakładach karnych – autorka poszukiwała odpowiedzi na pytanie, dlaczego ludzie dorośli, w tym wypadku mężczyźni, zamiast poszukiwać dojrzałego partnera seksualnego wykorzystują seksualnie dzieci. więcej »

Wszyscy kłamią. Nie daj się oszukać!

Jak rozpoznać kłamstwo, czytając mowę ciała? Ile razy kłamiemy w ciągu 10 minut rozmowy? Jak skłonić kłamcę do przyznania się do winy? Na te i wiele innych pytań odpowiada ta książka. Autor pokazuje, jak identyfikować i demaskować kłamstwo w różnych obszarach życia: w związkach, w pracy, na sali przesłuchań czy w polityce. Omawia symptomy towarzyszące kłamstwu: ekspresje mimiczne... więcej »

„Lew w sypialni” - najbardziej drapieżna książka sezonu!

Sypialnia to miejsce osobiste i wyjątkowe. Tu śpimy, odpoczywamy i regenerujemy siły, ale nie tylko... W sypialni oddajemy się licznym fantazjom i obok Morfeusza często zapraszamy do naszego łóżka również Erosa... Jak pokazuje ostatnia publikacja najbardziej cenionego w Polsce seksuologa, psychiatry i terapeuty - niejednokrotnie w sypialni Polaków gości również Lew... - prof. Zbigniew Lew-Starowicz. więcej »

Duży nie znaczy lepszy!... i pozostałe 100 mitów o seksie!

Czy można się zakochać spoglądając komuś głęboko w oczy? Czy orgazm zwiększa prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Czy miłość może zabić pożądanie? O co chodzi z tym „seksem na zgodę” i co kobieta może ofiarować mężowi na 40-te urodziny? Jaki związek z seksem ma kichanie, co to jest orgazm totalny i dlaczego Marylin Monroe została blondynką? To tylko kilka pytań, na których odpowiedzi można znaleźć w najnowszej publikacji Zbigniewa Wojtasińskiego „101 mitów o seksie”. więcej »

Recenzja książki Andrzeja Wielowieyskiego - Na rozdrożach dziejów. Historie prawdziwe i alternatywne 1914, 1945, 1989

Już starożytni Rzymianie mówili, że historia magistra vita, co było kontynuacją myśli greckiego historyka Polibiusza, który uważał, że badanie dziejów ludzkich jest najlepszym sposobem wychowania obywatelskiego, a Leszek Kołakowski twierdził, że historia nie uczy nas, jak postępować, lecz uświadamia nam, kim jesteśmy. Powszechne jest przekonanie, że nieznajomość losów minionych prowadzi nieuchronnie do niezrozumienia teraźniejszości. W takim przekonaniu działali zaborcy niszcząc i fałszując naszą historię, a Georg Hegel twierdził, że rzetelna wiedza historyczna to szansa na wyzwolenie, co stanowiło uzasadnienie działań naszych wrogów. więcej »

Zjawisko sponsoringu jako forma prostytucji kobiecej

Książka jest pierwszym opracowaniem na polskim rynku na temat zjawiska sponsoringu jako formy prostytucji dokonującego się m.in. w środowisku studenckim. Głównym celem książki jest zaprezentowanie przeprowadzonych badań, które potraktowane są dwukierunkowo. Z jednej strony opracowanie przedstawia motywy i postawy kobiet decydujących się na sponsoring, zaś z drugiej strony charakteryzuje mężczyzn, którzy proponują związki sponsorskie. więcej »

Zjawisko prostytucji w doświadczeniach prostytuujących się kobiet

Zagadnienie należy do drażliwych kwestii społecznych, ale nadal skąpo wyjaśnionych w czasach współczesnych w Polsce. Pojawiły się np. nowe okoliczności co do form i motywów uprawiania tego procederu przez polskie dziewczęta i kobiety (sponsoring). (…) Dane na temat procederu prostytucji kobiet polskich zostały uzyskane poprzez wywiad internetowy od niewielkiej populacji. Chociaż materiał o charakterze jakościowym stanowi dobrą ilustrację badanej kwestii i wyjaśnia ją dostatecznie. więcej »

Młodzież pogranicza - „świnki”, czyli o prostytucji nieletnich

Przedmiotem książki jest zjawisko prostytuowania się nieletnich dziewcząt i chłopców. W obiegowym slangu o młodych dziewczętach inicjujących w procederze prostytucji mówi się, używając określenia „świnki”. Dotyczy to przede wszystkim rejonu pogranicza zachodniego, natomiast czasami zamiennie używa się określeń „lolitki”, „mewki”, „towar”. Zjawisko jako takie nie jest nowe, wszak o prostytucji mówi się, że jest najstarszym zawodem świata. więcej »

Natura emocji. Podstawowe zagadnienia

Książka jest pierwszym tak obszernym, precyzyjnym i kompletnym podręcznikiem z zakresu psychologii emocji. Porusza najistotniejsze problemy z tej dziedziny, a także prezentuje wyniki najnowszych badań naukowych. W 12 rozdziałach 24 światowej sławy ekspertów, naukowców z najlepszych uniwersytetów świata, przedstawia własne opinie związane z określonymi problemami psychologii emocji, odwołując się do współczesnych badań i teorii. więcej »

Trening twórczości

Czy trenowanie (stymulowanie, rozwijanie) twórczości w ogóle jest możliwe? Jeśli jest możliwe, to czy warto się nim zajmować? Jeśli warto, to w jaki sposób to czynić? Jeśli możliwe jest ćwiczenie ruchów dowolnych lub pamięci, to dlaczego nie mielibyśmy ćwiczyć myślenia twórczego? Trenowanie twórczości jest możliwe tylko pod warunkiem, że myślenie i działanie twórcze potraktujemy tak samo jak wszelkie inne rodzaje aktywności człowieka. więcej »

Życie i praca. Jak znaleźć czas na wszystko

Utrata kontroli to naturalna cena, jaką płacimy za swoją kreatywność i produktywność. Cała sztuka polega na tym, by jak najszybciej wrócić na właściwy tor. Pomoże nam w tym metoda GTD opracowana przez Davida Allena. Dzięki niej na nowo uporządkujemy wszystkie obszary swojego życia i przejmiemy nad nimi kontrolę. Zniknie wówczas dylemat równowagi między pracą a życiem osobistym. więcej »

Anatomia jogi

Sztuka jogi, rozwinięta w Indiach tysiące lat temu, służy edukacji ciała, umysłu i duszy. Ten starodawny system ćwiczeń stanowi współcześnie jeden z najbardziej cenionych sposobów na odzyskanie sprawności fizycznej i spokoju w dzisiejszym, zagonionym świecie. więcej »

Twój osobisty dietetyk

Od czego zacząć, jaką dietę wybrać, by zrzucić zbędne kilogramy i zachować zdrowie? Z pomocą przychodzi „Twój osobisty dietetyk”. Coraz więcej osób przywiązuje wagę do zdrowego stylu życia - dba o kondycję fizyczną i właściwe menu. Podstawowym warunkiem ułożenia prawidłowego jadłospisu jest wiedza na temat jakości oraz wartości odżywczych produktów. więcej »

Zupy. Kuchnia domowa

Trudno sobie wyobrazić tradycyjny polski obiad bez zupy. Dla naszych słowiańskich przodków polewki stanowiły często cały posiłek. Dzisiaj takie jednogarnkowe obiady nadal są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którym zależy na czasie. Zupy są najlepszym pożywieniem zarówno dla tych, którzy dopiero w życie wchodzą, jak również dla tych, którzy już dawno minęli półmetek swej ziemskiej wędrówki. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe