PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

„Wielkie złudzenie? Esej o Europie” Tony'ego Judta już w ksiegarniach!

Tony Judt stawia w niej pytania, na które wciąż musi sobie odpowiedzieć europejska wspólnota narodów: Jakie są perspektywy tego młodego organizmu? Które kraje powinny należeć do Unii Europejskiej i wedle jakich kryteriów? Czy jej rozrastanie się nie doprowadzi do upadku? Jak duża byłaby zbyt duża? I wreszcie – cóż to w ogóle jest Europa? Co łączy państwa i narody tworzące tę współczesną wieżę Babel? więcej »

Słup soli. Jak powstrzymać szkolnych dręczycieli

Słup soli uświadamia dzieciom, że ich milczenie i bierna postawa wspiera szkolnych dręczycieli i zachęca do działania. Co może zrobić pojedyncze dziecko, aby się temu przeciwstawić? Niewiele. A grupa? O wiele więcej, najpierw jednak musi się zorganizować. W tym opowiadaniu chłopiec, który boi się i nie cierpi dręczenia, pod wpływem swojego brata, zaczyna działać... więcej »

Śmierdzący ser. Jak bronić się przed przemocą w szkole

Catherine DePino przez wiele lat czynnie zajmowała się dręczycielami i ich ofiarami, pracując jako nauczycielka w gimnazjum i konsultant do spraw wychowawczych systemu szkolnego w Filadelfii (USA). Jej córka, będąca pedagogiem szkolnym, zachęciła ją do napisania książki "Śmierdzący ser", aby pomóc dzieciom w tych bolesnych i wciąż nawracających sytuacjach. więcej »

Tamtego lata

Jack Armstrong, szczęśliwy mąż Lizzie i ojciec trójki dzieci, dostaje od losu wyrok śmierci: lekarze diagnozują u niego śmiertelną chorobę i jego dni są policzone. Wkrótce w rodzinę Armstrongów uderza kolejny cios: w dzień Bożego Narodzenia Lizzie ginie w wypadku samochodowym. Dzieci zostają rozdzielone i trafiają do różnych członków rodziny rozsianych po całym kraju. I wtedy właśnie zdarza się coś niezwykłego... więcej »

Bystrzaki. Jak rozwijać niezwykły umysł Twojego dziecka

Jednym z najważniejszych haseł pojawiających się w kontekście zagadnień wychowawczych pozostaje "kreatywność". Mamy więc kreatywne zabawki, zajęcia rozwijające kreatywność, specjalne testy czy też kreatywną twórczość – jakby samo słowo "kreatywny" nie znaczyło po prostu: "twórczy". Niekiedy można wręcz odnieść wrażenie, iż stało się ono bardzo wygodnym wytrychem, mającym uwolnić rodziców i nauczycieli od konieczności głębszego zastanowienia się, w jaki sposób można najlepiej kształtować umysły dzieci. więcej »

Jedz, módl się, jedz. Jak przeżyć kryzys czterdziestolatka i nie zwariować

Czy aktywność fizyczna i medytacja mogą wyleczyć z apatii, obżarstwa, pijaństwa i… kryzysu wieku średniego? Michael Booth, który doświadczył takiej przemiany twierdzi, że tak. Jego książka „Jedz, módl się, jedz” ukaże się 30 maja nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN. więcej »

Sposób na trudne dziecko. Przyjazna terapia behawioralna

Co zrobić, gdy nasze dziecko na odmowę kupna zabawki reaguje wybuchem niepohamowanej złości? Lub gdy jest gotowe zrobić dosłownie wszytko, aby uniknąć odrabiania lekcji i sprzątania po sobie, a na nasze prośby i nalegania za każdym razem odpowiada: „Zaraz”? Jak postąpić ma nauczyciel, gdy uczniowie spóźniają się na lekcje, a kiedy już się na nich pojawią – rozmawiają, wysyłają SMS-y lub używają wulgarnego języka? więcej »

Psychodrama w psychoterapii. Ujęcie poznawczo-behawioralno-społeczne

Psychodrama to powszechnie stosowana technika terapeutyczna, ale i metoda samorozwoju wykorzystywana między innymi podczas szkoleń czy w procesie edukacji. Katarzyna Tomczak i Sylwia Stankiewicz przedstawiają jej podstawy teoretyczne, opisują szczegółowe techniki psychodramatyczne, uzupełniając całość przykładami z praktyki klinicznej. Niniejsza książka to dokonały przewodnik po meandrach psychodramy... więcej »

Trening umiejętności wychowawczych. Dla rodziców i specjalistów. Praktyczny przewodnik

Jak efektywnie komunikować się z dzieckiem? Jak rozpoznawać jego emocje i poprawnie na nie reagować? Jaka jest rola zabawy i jak bawić się z dzieckiem? Czym są granice, dlaczego ich potrzebujemy i jak je ustalić? Jak wychować dziecko na niezależnego młodego człowieka? Ten praktyczny przewodnik ukazujący świeże spojrzenie na wychowanie powinien wzbogacić biblioteczkę każdego nowoczesnego rodzica, pedagoga i terapeuty. więcej »

Niezbędnik pani domu

Jak czyścić sztućce? Co zrobić, by jajko nie pękało podczas gotowania? W jaki sposób pozbyć się moli z szafy? W książce czytelnik znajdzie odpowiedzi na te i wiele innych pytań. To niezwykły zbiór prawd życiowych i nauk głoszonych przez nasze babcie, prababcie, a jednocześnie naukowa odpowiedź na pytanie, które z nich warto stosować. więcej »

Tajemnica w garnku, czyli książka kucharska dla dziewczynek i chłopców

Przygody rodzeństwa – Zuzki i Bartka, które są pretekstem do kuchennych doświadczeń. Ciepła, rodzinna opowieść z garnkami i talerzami w tle oraz wiele sprawdzonych przepisów, które zachęcą każde dziecko do kulinarnych eksperymentów. Książka zwraca również uwagę na kwestie bezpieczeństwa w kuchni, samodzielnego przygotowania posiłków, a także podpowiada młodym kuchmistrzom, z jakimi kuchennymi troskami powinni kierować się do rodziców. więcej »

Pnącza i żywopłoty. Pomysły na balkony, tarasy i do ogrodów

W tym roku Twój ogród będzie jeszcze piękniejszy. Taras zyska nowe oblicze. Balkon przeobrazi się w piękną zacienioną altanę. Jak to możliwe? Sprawdź. Pnącza i żywopłoty to szybka i naturalna ochrona do zastosowania na ogrodzeniach, pergolach i kratkach. Delikatne powojniki, romantyczne róże, dzikie winorośla – w tym poradniku każdy znajdzie pomysł do wykorzystania w swoim ogrodzie, na balkonie lub tarasie. więcej »

Zioła. Uprawa, zbiór, zastosowanie

Rośliny zielarskie (zioła) są to te wszystkie rośliny, które zawierają substancje wpływające na metabolizm człowieka i dostarczające surowców zielarskich. Wyróżniamy tu gatunki lecznicze, przyprawowe, ale także trujące. Do rodziny tej zaliczamy przede wszystkim jednoroczne i dwuletnie rośliny zielne, ale również drzewa, krzewy, warzywa, byliny, a także niektóre grzyby. Oprócz zastosowania w medycynie i farmakologii... więcej »

Róże. Najpiękniejsze odmiany, pielęgnacja, rozmnażanie

Róże zalicza się do najstarszych roślin ozdobnych oraz najpopularniejszych krzewów ogrodowych. Występują w ponad 200 dzikich gatunkach oraz prawie 20 tysiącach odmian szlachetnych. Któż nie kocha tych kwiatów? Towarzyszą człowiekowi w jego codziennym życiu, spotykamy je zwłaszcza w literaturze i sztuce. Róża to symbol piękna i miłości, ale również i cierpienia. więcej »

Filozofia seksu

Co jest najważniejsze w seksie? Prokreacja? Przyjemność? Miłość? Komunikacja? A może to "po prostu seks" i nie ma potrzeby doszukiwania się w nim żadnego innego sensu? W przyszłym tygodniu do księgarń trafi FILOZOFIA SEKSU, autorstwa Igora Primoratza. Jest to pierwsza tego typu książka w Polsce, przegląd najważniejszych koncepcji seksu, seksualnych związków i aktywności. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe