Książki. Filozofia seksu
Strona główna » Poczekalnia » Książki » Filozofia seksu

Filozofia seksu

POCZEKALNIA. Książki

Liliana Skoczylas

zdrowemiasto.pl | dodane 16-03-2012

Filozofia seksu
 
Co jest najważniejsze w seksie? Prokreacja? Przyjemność? Miłość? Komunikacja? A może to "po prostu seks" i nie ma potrzeby doszukiwania się w nim żadnego innego sensu?

W przyszłym tygodniu do księgarń trafi FILOZOFIA SEKSU, autorstwa Igora Primoratza.

Jest to pierwsza tego typu książka w Polsce, przegląd najważniejszych koncepcji seksu, seksualnych związków i aktywności. Autor zwięźle, spokojnie i możliwie obiektywnie rozważa kontrowersyjne zagadnienia. Z zacięciem prawdziwego racjonalisty przygląda się po kolei argumentom za i przeciw różnym seksualnym wzorcom. Przytacza wywody filozofów zajmujących się tą problematyką. Zadaje proste etyczne pytania o praktyczne konsekwencje, jakie wynikają z danego podejścia do seksu - jako narzędzia do stworzenia rodziny, do osiągnięcia przyjemności, do porozumiewania się lub do czystej ekspresji seksualności. Druga część książki to analizy najważniejszych problematycznych zagadnień: prostytucji, homoseksualności, pedofilii czy gwałtu. Autor pokazuje, że czas jednoznacznego bezrefleksyjnego potępienia dla tradycyjnie bulwersujących zjawisk seksualnych minął.

Mamy oczywiście prawo odrzucać w naszym prywatnym życiu różne przejawy seksualności, ale bądźmy świadomi faktów - dotyczących na przykład poczucia godności prostytutek lub seksualności dzieci. Igor Primoratz przedstawia te fakty rzeczowo, racjonalnie, uczciwie - i choć można się nie zgadzać z jego wnioskami, warto się zapoznać z całą argumentacją.

Igor Primoratz jest profesorem na Uniwersytecie w Melbourne, zajmuje się etyką teoretyczną i stosowaną oraz antropologią. Ostatnio jego zainteresowanie skupia się na kwestiach takich jak patriotyzm, etyka wojny i tolerancja. Jest też autorem książek i artykułów o karze, pedofilii, terroryzmie i nacjonalizmie.

* * *

Filozofia seksu
Autor: Igor Primoratz
Tytuł oryginalny: Ethics and Sex
Tłumaczenie: Klimczyk Joanna
Seria: Filozofia W Praktyce
pwn.jpgWydanie: 1
Data premiery rynkowej: 26 marca 2012
Liczba stron: 256
Format: 6.8 x 23.8 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
ISBN: 9788301169053

Liliana Skoczylas, 16-03-2012, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe