Książki. Bystrzaki. Jak rozwijać niezwykły umysł Twojego dziecka
Strona główna » Poczekalnia » Książki » Bystrzaki. Jak rozwijać niezwykły umysł Twojego dz…

Bystrzaki. Jak rozwijać niezwykły umysł Twojego dziecka

POCZEKALNIA. Książki

Anna Wawrzyniak

zdrowemiasto.pl | dodane 31-05-2012

Bystrzaki. Jak rozwijać niezwykły umysł Twojego dziecka
 
Rodzice, do dzieła!

Jednym z najważniejszych haseł pojawiających się w kontekście zagadnień wychowawczych pozostaje "kreatywność". Mamy więc kreatywne zabawki, zajęcia rozwijające kreatywność, specjalne testy czy też kreatywną twórczość – jakby samo słowo "kreatywny" nie znaczyło po prostu: "twórczy". Niekiedy można wręcz odnieść wrażenie, iż stało się ono bardzo wygodnym wytrychem, mającym uwolnić rodziców i nauczycieli od konieczności głębszego zastanowienia się, w jaki sposób można najlepiej kształtować umysły dzieci.

A przecież – aby pomóc naszym pociechom w odkrywaniu i zwiększaniu własnych możliwości – wystarczy tylko ofiarować im trochę czasu, który można spędzić na wspólnych zabawach i ćwiczeniach, mogących każde dziecko zmienić w ciekawego świata małego odkrywcę… Jak tego dokonać? Mnóstwo podpowiedzi znajdziecie w książce „Bystrzaki” C.J. Simister, która ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Esprit.

Autorka, doświadczona nauczycielka i pedagog szkolny, od lat zajmuje się zagadnieniem mądrego i przemyślanego wychowania. „Bystrzaki” prezentują jej pomysły na to, jak wykształcić i pielęgnować u dzieci w różnym wieku zalety umysłu oraz cechy charakteru ułatwiające życie w dzisiejszym dynamicznym i chaotycznym społeczeństwie. Propozycje zostały dobrane tak, by jednocześnie maksymalnie rozwijały umiejętności małego człowieka, będąc dla niego zarazem źródłem świetnej zabawy i czasem miło spędzonym z rodzicem.

W książce znajdziecie Państwo:

  • liczne pomysły zabaw i ćwiczeń do wykorzystania w domu, na spacerze, podczas wizyt u znajomych itd.,
  • sposoby na rozwijanie u maluchów samodzielnego myślenia i spostrzegawczości,
  • "schematy prawidłowych reakcji" dla rodziców,
  • najczęściej zadawane przez dzieci pytania oraz problemy, do przemyślenia których warto je zachęcać,
  • proste metody na ćwiczenie pamięci i wyobraźni dziecka… oraz rodzica,
  • interesującą szatę graficzną oraz układ ułatwiający wyszukiwanie konkretnych informacji rodzicom niemającym czasu na lekturę całego poradnika.

Jeśli więc szukacie książki, która podpowie Wam, jak wychować Wasze dziecko na kreatywnego, pełnego wiary we własne siły człowieka, sięgnijcie po „Bystrzaki” i bawcie się dobrze!

* * *

C.J. Simister
kieruje awangardowym programem kształcącym umiejętność myślenia, który przygotowuje dzieci do życia w szybko zmieniającym się i pełnym wyzwań świecie, wychodzącym poza kontekst szkolnych egzaminów. Ma czternastoletnie doświadczenie w pracy nauczycielskiej z dziećmi w różnym wieku, zarówno w szkołach prywatnych, jak i państwowych, dyplom ekonomisty Uniwersytetu Cambridge oraz ukończone studia magisterskie w zakresie reformy szkolnej na London’s Institute of Education. Simister jest autorką licznych książek i artykułów, między innymi podręcznika dla szkół zatytułowanego How to Teach Thinking and Learning Skills: A practical Programme for the Whole School (Paul Champan Publishing 2007). Mocno wierzy, że najmniej konstruktywne wykorzystanie hula-hoop to kręcenie nim, i żywi nadzieję, iż – jeśli zdołamy nauczyć dzieci samodzielnego myślenia –czeka nas świetlana przyszłość.


* * *

Bystrzaki. Jak rozwijać niezwykły umysł Twojego dziecka
Autor: C.J. Simister
logo_esprint_3.gifData premiery: 10 maja 2012
Wydanie I
Format: 140 x 200 mm
Liczba stron: 340
Wydawnictwo: Esprit
ISBN: 978-83-61989-51-6

Anna Wawrzyniak, 31-05-2012, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe