PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Alicja w Krainie Czarów

Wspaniała powieść dla dzieci, która zaczarowała świat dorosłych. Niezapomniana, klasyczna powieść na pograniczu snu i jawy. Magiczna podróż małej dziewczynki do fantastycznej krainy, w której wszystko może się zdarzyć. Książkę uznano za arcydzieło literatury światowej. Doskonała lektura dla czytelnika w każdym wieku. Książka, którą musisz przeczytać! więcej »

Przewlekle chory w domu

Poradnik odpowiada na pytania: na czym polega choroba, na co zwrócić szczególną uwagę, w jaki sposób najlepiej zorganizować opiekę i jak wykorzystać istniejące formy opieki, jakie potrzeby ma chory, jak ocenić własne możliwości, jak towarzyszyć choremu, do kogo zwrócić się o pomoc. Zawarte informacje są bogato ilustrowane zdjęciami i filmem szkoleniowym. więcej »

Zła matka. Kronika matczynych wykroczeń, drobnych katastrof i rzadkich momentów chwały

„Zła matka to ja” − czy tak myśli każda kobieta? Są podstawy, by tak sądzić. Zwłaszcza w Polsce, zwłaszcza jeśli próbuje pozostać sobą. Wszystko zaczęło się od tego, że Waldman wyznała publicznie, iż bardziej kocha męża niż dzieci (ma ich czwórkę). Mało nie pobito jej za tę bezczelność w programie Oprah Winfrey Show. Incydent wywołał ogólnonarodową dyskusję... więcej »

Życie jest bajką. Baba Jaga jest w każdej z nas

Pamiętacie Babę Jagę? Tak, to ta stara kobieta z zakrzywionym nosem, która mieszka w chatce na kurzej stopce. W niektórych wersjach tej bajki ma córkę, w innych żyje samotnie. Jedno w tej postaci nigdy się nie zmienia: groteskowość jej wyglądu i uczucia, które wzbudza - strach, niechęć, a często odrazę. więcej »

Marketingowe zarządzanie apteką

Jak zaaranżować wnętrze apteki i skutecznie ją wypromować? Jak przygotować dobry plan marketingowy i radzić sobie z konkurencją, i wreszcie na czym polegają i jaką przyszłość mają przed sobą usługi w aptece? Na te oraz na wiele innych pytań znajdą Państwo odpowiedź w najnowszej książce pod redakcją profesora Henryka Mruka pt. „Marketingowe zarządzanie apteką”. więcej »

Drogi ku płodności. Wszystko o diagnostyce, leczeniu i metodach wsparcia w niepłodności

Niniejsza pozycja wydawnicza jest pierwszą tego typu na rynku polskim, o tak szerokim ujęciu tematu niepłodności i jej leczenia, która została przygotowana i napisana wyłącznie przez polskich specjalistów. Przedstawiają oni zagadnienie płodności w oparciu o swoje bogate doświadczenia diagnostyczne i lecznicze, zdobyte w naszym kraju w okresie ostatnich 20 lat. więcej »

Spór o istnienie człowieka

Osoba, ciało, dobro i zło, Bóg, łaska i wolność – to najważniejsze zagadnienia poruszone w Sporze o istnienie człowieka. Książka ta jest kontynuacją Tischnerowskiej Filozofii dramatu. Dialogując z klasykami myśli filozoficznej – św. Augustynem, Heglem, Kierkegaardem, Lévinasem czy Mistrzem Eckhartem – autor Sporu… kreśli własną, oryginalną filozofię człowieka. więcej »

Kwiatki błogosławionego Jana Pawła II

Okazją do drugiego - zmienionego i poprawionego - wydania Kwiatków jest beatyfikacja Jana Pawła II. Oddajemy tę książeczkę w ręce Czytelników z nadzieją, że może także dzięki niej Papież Wojtyła nie zamieni się nigdy w gipsową figurę na ołtarzu, ale pozostanie człowiekiem z krwi i kości. Kimś naprawdę bliskim. więcej »

Papież z Polski. Nasz święty

To trzymająca w napięciu, wzruszająca opowieść o człowieku, który odpowiedział na wezwanie Boże i zmienił życie milionów. Rozpoczyna się w chwili wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, potem śledzimy jego losy aż do śmierci w 2005 roku – od pełnego energii pielgrzyma, poprzez zamach na jego życie, jego rolę w upadku komunizmu w Europie aż do ostatnich lat wypełnionych ciężką chorobą... więcej »

Oznaki życia. Opowieści z intensywnej terapii

Światowej sławy specjalista zdradza: Kto w szpitalu podejmuje decyzje o życiu i śmierci pacjenta. Czy życie profesora jest cenniejsze od życia narkomanki. Dlaczego OIOM-y to współczesne cmentarzyska. Kontrowersyjne przypadki z oddziału intensywnej terapii. więcej »

Najlepsze porady dla niemowlęcia i maluszka

Gina Ford to marka rozpoznawalna nie tylko w Wielkiej Brytanii. Na jej książkach wychowały się już pokolenia dzieci. Autorka, opierając się na wieloletnim doświadczeniu, proponuje rodzicom spójny system porad, dzięki którym maluch będzie zdrowy i uśmiechnięty, a rodzice spokojni i wypoczęci. Poradniki poświęcone dietetyce, zdrowemu snowi czy nauce korzystania z nocniczka znalazły się na światowych listach bestsellerów. więcej »

Kiedy dziecko każe na siebie czekać. Nadzieja dla długo starających się o dziecko

Dla wielu osób posiadanie dzieci jest największym życiowym marzeniem, tymczasem liczba par, które mają problemy z poczęciem, tak znacznie wzrosła w przeciągu ostatnich lat, że lekarze coraz częściej uznają niepłodność za chorobę cywilizacyjną. Jakim dramatem może okazać się dla małżeństwa informacja o tym, że nie może mieć dzieci, pokazuje choćby burzliwość współczesnych dyskusji o in vitro. więcej »

Joga. Poradnik zdrowia i urody

Joga to starożytna nauka powstała tysiące lat temu, pokazująca, jak pomyślnie przejść przez życie. Nie jest religią, lecz żywą filozofią, która dodaje nam sił do przeobrażania naszego wnętrza, pomaga odnaleźć nową wizję, nowy sposób postrzegania wszechświata i nas samych. Ćwiczenia jogi poprawiają ogólną kondycję fizyczną i psychiczną, ale... więcej »

Anatomiczne modelowanie sylwetki. Atlas ćwiczeń

Wraz ze zmieniającymi się porami roku zmienia się również nastawienie większości osób do swojego wyglądu i ciała. Po długim zimowym odpoczynku szukamy najbardziej odpowiednich dla siebie form ruchu. Zmieniamy tryb odżywiania i staramy się spędzać bardziej aktywnie wolny czas. więcej »

Aerobik i step. Ćwiczenia dla każdego

Aerobik na świecie znany jest już od około 40 lat. Ta aktywność ruchowa niesie ze sobą mnóstwo pozytywnych następstw, dlatego też nie dziwi fakt rozwoju aerobiku i powstania jego różnych form. Początki aerobiku nie przesądzały jednak o tak szerokim jego rozwoju. Na przeszkodzie stały liczne kontuzje odnoszone przez ćwiczących, co skutkowało uznaniem aerobiku za niebezpieczny. Zaczęto wprowadzać nowe ćwiczenia i odmiany, czego konsekwencją było otrzymanie konkretnej struktury zajęć, a także rozwój popularności aerobiku na całym świecie. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe