Książki. Drogi ku płodności. Wszystko o diagnostyce, leczeniu i metodach wsparcia w niepłodności
Strona główna » Poczekalnia » Książki » Drogi ku płodności. Wszystko o diagnostyce, leczen…

Drogi ku płodności. Wszystko o diagnostyce, leczeniu i metodach wsparcia w niepłodności

POCZEKALNIA. Książki

Blanka Łyszkowska

zacharek.com | dodane 18-05-2011

Drogi ku płodności. Wszystko o diagnostyce, leczeniu i metodach wsparcia w niepłodności
 
Niniejsza pozycja wydawnicza jest pierwszą tego typu na rynku polskim, o tak szerokim ujęciu tematu niepłodności i jej leczenia, która została przygotowana i napisana wyłącznie przez polskich specjalistów. Przedstawiają oni zagadnienie płodności w oparciu o swoje bogate doświadczenia diagnostyczne i lecznicze, zdobyte w naszym kraju w okresie ostatnich 20 lat.

Celem zespołu autorskiego było przedstawienie maksymalnie pełnego obrazu, aktualnie dostępnych w Polsce, możliwości pomocy parom, które borykają się z trudnościami zajścia w ciążę, w zakresie diagnostyki, leczenia i metod wsparcia w leczeniu niepłodności. Jest to lektura obowiązkowa zarówno dla tych par, które jeszcze nie podjęły leczenia i dopiero chciałyby zdobyć podstawową wiedzę w tym zakresie lub ją uporządkować, poznając różne metody wspierania płodności, jak i dla tych par, które są już pod opieką specjalistów.

Aby ułatwić czytelnikom lekturę, bogaty materiał autorski został podzielony na cztery części (zobacz rysunek 1 poniżej). Kryterium podziału było spojrzenie na płodność z kilku różnych, wzajemnie się uzupełniających i tworzących jeden, pełen obraz, perspektyw. Dzięki temu wszystkie te osoby, które są żywo zainteresowane poszukiwaniem praktycznych informacji, jak skutecznie pomóc sobie w leczeniu niepłodności, znajdą w tej książce bogactwo informacji, wskazówek, porad i przemyśleń specjalistów z danej dziedziny, które z powodzeniem mogą być wykorzystane w obraniu optymalnej drogi leczenia i wsparcia w Polsce.

Wstęp: Leczenie niepłodności w Polsce w perspektywie dziesięciu lat historii Stowarzyszenia „Nasz Bocian” (autorstwa Anny Krawczak) w syntetyczny sposób omawia i podsumowuje na dzień dzisiejszy najważniejsze zagadnienia, które dotyczą leczenia niepłodności, w perspektywie rozwoju tej dziedziny medycyny tak na świecie jak i w Polsce.

Część I: Wiedza składa się z trzech rozdziałów: Rozdział 1: Oczami osoby, która odzyskała swoją płodność (autorstwa Marty van der Toolen), Rozdział 2: Dieta – co i jak jeść, by być płodnym (rozmowa z Julią Jaskowską), Rozdział 3: Terapie naturalne – inne spojrzenie na płodność (rozmowa z Delgermaa Munkhuu). Jej celem jest zapoznanie czytelnika z wybranymi zagadnieniami, które nadal są słabo znane (począwszy od świadomości praktycznych problemów życiowych, jakie napotka para lecząca niepłodność, poprzez wpływ diety i odżywiania się, a skończywszy na wsparciu leczenia w medycynie klasycznej przez Tradycyjną Medycynę Chińską). Całość zamyka Dodatek: Prawo w Polsce, zawierający Rozdział 7: Prawo w Polsce a płodność (autorstwa Sylwii Spurek), który podsumowuje aktualny stan prawny zagadnienia niepłodności w kontekście ustawodawstwa polskiego jak i unijnego.

Część II: Praca nad sobą zawiera Rozdział 4: Coaching płodności – nowe szanse (rozmowa z Longinem Śliweckim), który przedstawia nowe na rynku polskim podejście do leczenia niepłodności, polegające na wykorzystaniu metod i osiągnięć coachingu. Nosi ono nazwę coachingu płodności (ang. fertility coaching).

Część III: Leczenie zawiera Rozdział 5: Płodność w medycynie klasycznej (rozmowa z Jarosławem Niemoczyńskim). Przedstawia on możliwie najbardziej aktualny stan wiedzy i punkt widzenia medycyny klasycznej na płodność oraz metody leczenia par starających się o ciążę.

Wreszcie Część IV: Wsparcie, zawierająca Rozdział 6: Psychologia – jak emocje i relacje wpływają na płodność (rozmowa z Tatianą Ostaszewską-Mosak), pozwala zyskać wiedzę na temat zjawisk psychicznych, z którymi mają do czynienia pary leczące niepłodność, oraz metod wsparcia, jakimi dysponuje współczesna psychologia.


Blanka Łyszkowska, 18-05-2011, zacharek.com

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe