PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

W co się bawić z dziećmi? Piosenki i zabawy wspomagające rozwój dziecka

Książka ta powstała z myślą o najmłodszych – dzieciach 2-, 3-letnich i przedszkolakach. Zaprezentowane w niej piosenki i wierszyki można wykorzystywać zarówno w zabawie grupowej (w przedszkolu, na dziecięcym przyjęciu imieninowym, na podwórku), jak i podczas indywidualnej zabawy z dzieckiem (w trakcie kąpieli, na spacerze, przed zaśnięciem). więcej »

Moje dziecko w przedszkolu. Poradnik dla rodziców

Książkę tę kierujemy do rodziców, których dziecko ma iść do przedszkola. Autorzy zbioru próbują odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania. Rodzic dowie się, jakie ma możliwości i prawa w przedszkolu, jak przygotować dziecko do rozstania, czego nauczyć malucha, by dobrze sobie radził. Ponadto książka porusza takie tematy, jak prawidłowe żywienie, rozwój mowy, sposoby na wspomaganie rozwoju ogólnego malucha. więcej »

Noś swoje dziecko. Dlaczego, jak i w czym? O chustach i nosidłach miękkich

Jest to książka dla rodziców i przyszłych rodziców, którzy chcą się dowiedzieć, na czym polega idea chustonoszenia. Autorka opisuje historię noszenia w chuście oraz badania dotyczące tej metody bycia z dzieckiem i stara się odpowiedzieć na najczęstsze pytania rodziców. Wyjaśnia, kiedy można nosić, a kiedy nie jest to wskazane, czy noszenie jest dobre dla dziecka adoptowanego lub niepełnosprawnego. więcej »

Zabawy na stoku czyli jak uczyć dzieci jeździć na nartach

Książka skierowana jest do wszystkich, którzy uczą dzieci jazdy na nartach. Autorzy (instruktorzy narciarstwa) wykorzystując własne doświadczenie, proponują metodę uczenia się – nauczania przez zabawę. Dlatego też główna część książki to opis zabaw (często z rysunkami), które można wykorzystać podczas prowadzenia zajęć w terenie płaskim i na stoku. Dodatkowo we wstępie autorzy udzielili kilku rad dotyczących między innymi specyfiki nauczania dzieci, sprzętu narciarskiego, lekcji narciarskiej. więcej »

Empatia i rozwój moralny

Współczesne teorie skupiają się na ogół na behawioralnym, poznawczym lub emocjonalnym wymiarze prospołecznego rozwoju moralnego. W niniejszej książce Martin L. Hoffman łączy te trzy wymiary, przekazując czytelnikom pierwsze wszechstronne ujęcie prospołecznego rozwoju moralnego u dzieci. więcej »

75 sposobów na depresję

Wszyscy, bez względu na to, jak silnie dotknęła nas ta choroba i w jakim stopniu nas dotyczy, jesteśmy odpowiedzialni za to, by robić, co się da, aby przywrócić światło i otoczyć zrozumieniem tych, którzy złapali się w tę pułapkę, a którzy tak długo byli zupełnie pozbawieni zrozumienia. Depresja to prawdziwa choroba, którą można skutecznie leczyć. Ten prosty fakt musi być zrozumiany przez każdego, bo nikt z nas nie wie, do czyich drzwi smutek zapuka w następnej kolejności. więcej »

Jak nauczyć dzieci odpowiedzialności

Aby odnieść sukces w szkole i w życiu, uczniowie muszą nauczyć się odpowiedzialności. Nie dokonają tego bez pomocy zaangażowanych i świadomych ich potrzeb nauczycieli. Autorzy książki pokazują, jak można prowadzić lekcję, by uczniowie dobrze się w jej trakcie czuli, byli zmotywowani do nauki i stawali się coraz bardziej odpowiedzialni za własne osiągnięcia. więcej »

Adopcja i przywiązanie. Praktyczny poradnik dla rodziców

Książka podpowiada, jak nawiązać bliższe więzi, wypracować szacunek, współpracę, zaufanie i troskę między członkami rodziny adopcyjnej. Jej wielką zaletą są też opisy różnych przypadków, z jakimi zetknęła się w swojej pracy terapeutycznej autorka. Pomagają one w zrozumieniu zachowania dzieci i uwrażliwiają rodziców na ewentualne dalsze zaburzenia w okresie młodzieńczym... więcej »

Dobre i złe sekrety. Książka dla dzieci, ich Rodziców, Wychowawców i Nauczycieli

Dlaczego dzieci milczą, kiedy im lub komuś obok dzieje się krzywda? Kiedy sekretów nleży dotrzymywać, a kiedy absolutnie nie wolno? W jakich sytuacjach nie jest się skarżypytą? A co z tajemniczym czasem groźnym internetem? więcej »

Przestań całować żaby. Czas rozejrzeć się za Księciem z Bajki. Bestsellerowy poradnik nie tylko dla singielek

Jak to możliwe, że tyle mądrych, atrakcyjnych dziewczyn umawia się z takimi beznadziejnymi facetami? Ile żab musisz pocałować, żeby w końcu odnaleźć księcia? A może trzeba się pogodzić z tym, że książęta występują tylko w bajkach, i pozwolić się poprowadzić do ołtarza komuś kto wydaje się „nie aż taki zły”? Madeleine Lowe, autorka błyskotliwego poradnika Przestań całować żaby, udowadnia, że szczęśliwe zakończenia naprawdę się zdarzają. Wystarczy tylko nieco zmienić strategię... więcej »

Język miłości i szacunku. Jak znaleźć klucz do porozumienia w małżeństwie

Czy zdarzyło Ci się pomyśleć ze złością „On zupełnie nic z tego nie rozumie!” albo „Czy ona w ogóle słucha, co ja do niej mówię?”. Często nawet szczęśliwe, kochające się pary skarżą się na trudności z porozumieniem się. „Mam wrażenie, że mówimy dwoma różnymi językami!”. A co jeśli tak jest naprawdę? Czy przeszło Wam kiedyś przez myśl, że rzeczywiście mówicie różnymi językami i że komunikacja będzie możliwa dopiero wówczas, gdy nauczycie się je nawzajem rozumieć? więcej »

Stop dla raka! Lepiej zapobiegać niż leczyć

Lekarze zgodni są co do jednego: zachorowania na raka można by w wielu przypadkach uniknąć! Ten, kto np. je dużo warzyw i owoców, przyjmuje cenne składniki odżywcze i substancje czynne, wspomagając tym samym naturalną zdolność organizmu do samoleczenia. Badania przeprowadzone wśród ludności różnych państw i kontynentów wskazują na to, że istnieją rejony, w których sposób odżywiania jest kluczem do zdrowia mieszkańców. Czy można więc, stosując właściwą dietę, istotnie zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka? więcej »

10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców

Mimo że rodzice pragną jak najlepiej wychować swoje dzieci, czasem popełniają poważne błędy wychowawcze. Kevin Steede w tym mądrym i praktycznym poradniku opisuje metody radzenia sobie w sytuacjach, które wydają się nie do pokonania. Opierając się na własnych doświadczeniach (autor jest ojcem kilkuletniej dziewczynki), omawia najczęstsze błędy popełniane w postępowaniu z dziećmi. Zwraca rodzicom uwagę, że dzieci należy kochać takimi, jakie są, a nie realizować poprzez nie własne marzenia i zaspokajać swoje ambicje. więcej »

Dziecko chore w domu, w szkole i u lekarza. Jak wspomagać rozwój dzieci przewlekle chorych

Trudna sytuacja w jakiej znajdują się rodzicie i opiekunowie dziecka z chorobą przewlekłą wymaga zrozumienia i zapoznania się z rzetelną wiedzą specjalistów. Dziecko chore może się również w pełni rozwijać jeśli tylko zapewni mu się optymalne warunki i wsparcie. By to ułatwić warto sięgnąć po sprawdzoną wiedzę wybitnych specjalistów. więcej »

Nie odkładaj spraw na później. Jak sobie radzić z tą zgubną skłonnością

Nie odkładaj spraw na później to praktyczny poradnik dotyczący problemu, który do tej pory był w Polsce słabo poznany, choć występuje powszechnie: zwlekania i odkładania spraw na później. Wszyscy to znamy ? zamiast pisać służbowy raport, po raz kolejny sprawdzasz skrzynkę pocztową i odpowiadasz na mało istotne e-maile. Zamiast przygotowywać się do egzaminu, zabierasz się za wiosenne porządki albo siadasz przed telewizorem. Powinieneś odpisać na list od przyjaciela, ale choć mijają kolejne dni, wciąż nie możesz się do tego zabrać. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe