PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Jak samodzielnie uwolnić się od stresu i napięć? Przez relaks do szczęścia

„Przez relaks do szczęścia” to wyjątkowy poradnik, który opisuje drogi dojścia do harmonijnego życia. Praktyczne ćwiczenia zawarte w publikacji wskazują czytelnikowi jak samodzielnie uwolnić się od stresu i napięć czyli jak zadbać o swoje zdrowie. Publikacja podzielona jest tematycznie na cztery rozdziały, z których każdy zawiera sprawdzone sposoby w zakresie rozwoju i poprawy jakości życia osobistego... więcej »

Jaką masz sylwetkę? Trinny i Susannah ubierają Polskę

Trinny i Susannah wyodrębniły dwanaście typów sylwetki, by pomóc kobietom w dobieraniu strojów. Sprawdź, kim jesteś: Kręglem, Kielichem, Klepsydrą, Rożkiem, Wiolonczelą, Jabłkiem, Kolumną, Dzwonem, Wazonem, Cegłą, Lizakiem czy Gruszką… Zastosuj zasady opracowane dla twojego typu sylwetki, a przeobrazisz się w kobietę o doskonałych kształtach. Księga kobiecych sylwetek już 20 kwietnia trafi do księgarń w Polsce. więcej »

Dobrze się odżywiaj. Ciesz się życiem. Zrzucaj zbędne kilogramy. Dieta Kliniki Mayo

Pracując z tysiącami pacjentów, ustaliliśmy, jakim podstawowym nawykom hołdują osoby utrzymujące prawidłową masę ciała, a jakim mające problemy z nadwagą. Tworząc Dietę Kliniki Mayo, sprowadziliśmy wyniki tych badań do pięciu prostych nawyków, których należy przestrzegać, żeby pozbyć się zbędnych kilogramów, oraz pięciu, z którymi powinno się zerwać, żeby uchronić się przed efektem jo-jo. więcej »

Nowa dieta Atkinsa. Chudnij i czuj się świetnie

Czytając Nową dietę Atkinsa, przekonają się Państwo, że nauka zmieniła jej program z chwilowo modnej diety, w uznane, potwierdzone medycznie, bezpieczne i skuteczne leczenie. W książce zawarte zostały również liczne nowe porady i szczegóły właściwego stosowania diety Atkinsa, w tym wiele uproszczeń. więcej »

Jeszcze w zielone gramy. Pół wieku z medycyną

Jeszcze w zielone gramy jest zbiorem wspomnień lekarzy, absolwentów warszawskiej Akademii Medycznej (rocznik '55). Teksty te powstały z inspiracji prof. Leszka Ceremużyńskiego, a następnie przez Niego zredagowane zostały opublikowane w roku 2005 z okazji jubileuszowego zjazdu koleżeńskiego w 50. rocznicę uzyskania dyplomu. Niniejsze wydanie drugie, poprawione i uzupełnione, zawiera także... więcej »

Orgazm jest przeżyciem umysłowym, cielesnym i duchowym. O orgazmie bez żadnych przemilczeń

Książka pokazuje jak poznać własne ciało i jego potrzeby oraz pozwolić na odkrywanie tego samego swojemu partnerowi. Podpowiada jak uprzyjemnić życie seksualne aby było ono pełniejsze, a przeżywane orgazmy doskonalsze. Afrodyzjaki, pikantne rozmowy między kochankami, czy też w końcu trochę perwersji, to tylko niektóre ze sposobów na udane zbliżenia, jakie zostały przedstawione przez autora w niniejszej publikacji. więcej »

Szukasz klucza do gorącego serca i zmysłowej duszy ukochanej osoby? Masaż erotyczny

W obecnych czasach gonitwy za lepszym życiem, często zapominamy o wzajemnych relacjach w związkach. Wiele osób boryka się przez to z nudą i monotonnością jaka zagościła w ich życiu erotycznym, brakuje im fantazji i spontaniczności. Masaż erotyczny jest jedną z form zbliżenia, która oferuje subtelną i jednocześnie dynamiczną metodę komunikowania się z bliską osobą. więcej »

Kamasutra. Sztuka miłości

"Kama" znaczy miłość, a "sutra" to nauka, łącząc znaczenie tych dwóch pojęć otrzymujemy naukę o miłości, która pochodzi z około I w.n.e. Sztuka kochania, sztuka wzajemnego zrozumienia, dawania i przyjmowania rozkoszy zostały spisane w jedną całość właśnie na kartach legendarnej już dziś książki - Kamasutry. więcej »

Seks jest pożywieniem umysłu, ciała oraz duszy. Ilustrowana Kamasutra

Urozmaicenie życia seksualnego stanowi istotę zdrowych relacji seksualnych. Nigdzie nie jest to tak jasno przedstawiane jak w starożytnych tekstach miłosnych Wschodu, z których Kamasutra jest najpopularniejsza. Jest to nauka miłości i namiętności. Jest również jedną z najstarszych i najbardziej znanych opracowań poświęcona jest regułom rozkoszy zmysłowej. więcej »

Nałóg jedzenia

Czy odruchowe sięganie po ulubione przysmaki w celu poprawy samopoczucia, słabość do słodyczy, problemy z kontrolowaniem kaloryczności spożywanych posiłków, rozwijająca się nadwaga i otyłość, to jedynie rezultaty zwykłych błędów żywieniowych lub chwilowego pogorszenia nastroju, czy... nałóg jedzenia? więcej »

Nigdy nie trać optymizmu i nadziei na lepsze jutro. Dziewięć wcieleń kota Deweya

Magiczna historia kota Deweya, którego w mroźną noc w metalowej skrzyni na książki odnalazła i przygarnęła Vicki Myron, oczarowała tysiące czytelników na całym świecie. Dzięki tej opowieści wielu ludzi zrozumiało, że choć ich życie często jest ciężkie i dramatyczne, to nigdy nie powinni tracić optymizmu i nadziei na lepsze jutro. więcej »

Prawa człowieka i ich granice

Niezwykła – kompletna i wyczerpująca, a zarazem pełna obrazowych przykładów – książka światowej sławy prawnika profesora Wiktora Osiatyńskiego pozwala na nowo odnaleźć sens sformułowania „prawa człowieka”. Autor żywo opisuje historię powstawania tej idei. Ciekawie konfrontuje zachodnią tradycję prawną z globalizującym się światem i jego wielokulturowością. więcej »

Pragniesz uczynić życie szczęśliwszym, lepiej zrozumieć siebie i innych? Podnieś głowę

Ewa Woydyłło kontynuuje otwarty w poprzednich edycjach „pisany gabinet terapeutyczny”: opowiada o rozmaitych dolegliwościach duszy i ciała, o tym, jak radzić sobie z urazami z dzieciństwa, uzależnieniami, lękami, perfekcjonizmem, złością, starzeniem i śmiercią bliskich osób, daje wskazówki, jak zachować zdrowie i sprawność fizyczną. Przekazuje wiarę w to, że trzeba tylko z odwagą „podnieść głowę”, aby uczynić życie szczęśliwszym, lepiej zrozumieć siebie i innych. więcej »

Buty szczęścia. Sprawdzone przepisy na udane życie

Buty szczęścia to kolejna porcja dobrej energii od Ewy Woydyłło, która radzi co możemy zrobić dla siebie, co dla innych, a co uczynić dla swojego związku. Przestrzega też przed tym, czego absolutnie nie powinniśmy robić i jak zawsze zapewnia, że nigdy nie jest za późno na zmiany. Podaje sprawdzone recepty na to jak żyć, aby było nam dobrze ze sobą i innym z nami. więcej »

Miłość to najlepsze lekarstwo

O tym czego dwa psy nauczyły weterynarza na temat nadziei, pokory i cudów codzienności. Doktor Trout powraca z kolejną poruszającą opowieścią o zwierzętach potrzebujących opieki i miłości. Małżeństwo odnajduje bezpańskiego cocker spaniela, przygarnia go, daje na imię Helen i postanawia zadbać o jego zdrowie. W czasie rutynowego badania u psa wykryty zostaje nowotwór płuc... więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe