PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Ilu przyjaciół potrzebuje człowiek? Opowiedź znajdziesz w książce Robina Dunbara

Ekscytująca podróż w świat ewolucji, naukowych odkryć i psychologii. W przystępnie i atrakcyjnie napisanej książce znany antropolog opowiada m.in. o tym, ilu maksymalnie przyjaciół możemy zdobyć w ciągu naszego życia, o tym, jak poznać, czy „odziedziczyliśmy” mózg po matce, czy po ojcu, o tym, dlaczego Szekspir był geniuszem, a nawet odpowiada na pytanie: dlaczego się śmiejemy. więcej »

Jak dojść do ładu z własną seksualnością? Na czym polega męska przyjaźń? Jak zdobyć zaufanie kobiet? Jak być dobrym synem i dobrym ojcem? Męskość

Męskość wywarła głęboki wpływ na tysiące mężczyzn i kobiet. W książce - napisanej z humorem, a niekiedy zaskakująco szczerej - autor zajmuje się koncepcją zdrowej męskości i sposobem, w jaki mężczyźni mogą się wyzwolić od ograniczających i przestarzałych ról społecznych. Porusza powszechne problemy... więcej »

Masz przyjaciela. Jedz, módl się, kochaj w Rzymie

Masz przyjaciela to lekka opowieść o wyjątkowej przyjaźni i spotkaniu dwóch kultur: amerykańskiej i włoskiej. Czytelnik pozna więcej szczegółów spotkania Elizabeth Gilbert z Rzymem i Luką. Będzie wiedział, jakie miejsca warto odwiedzić. Odkryje, że w Wiecznym Mieście nie trzeba się zniechęcać papierowym obrusem i że najlepsze są restauracje w bocznych uliczkach. Dowie się... więcej »

Moje dziecko gdzieś na mnie czeka. Opowieści o adopcjach

Problem niepłodności dotyczy coraz większej liczby par. Adopcja jest jednym z rozwiązań wobec trudności z poczęciem dziecka. Moje dziecko gdzieś na mnie czeka to prawdziwe historie rodziców, którzy adoptowali dzieci, ale to także opowieści szczęśliwych dzieci, które znalazły nowy dom. Szczere, niezwykłe, a czasami bardzo dramatyczne relacje, w których nie pomija się trudności związanych z adopcją. więcej »

Światłość świata. Sensacyjny wywiad z papieżem

Benedykt XVI odważnie o grzechach Kościoła w rozmowie z Peterem Seewaldem. Wywiad, który wstrząsnął opinią społeczną na całym świecie. Papież, pytany o sekularyzację Europy Zachodniej, etykę seksualną, molestowanie dzieci przez duchownych, zdjęcie ekskomuniki z biskupów lefebrystów, sposób odnalezienia się Kościoła we współczesnym świecie - zaskakuje szczerością, burzy wizerunek „pancernego kardynała”. więcej »

Komplikacje. Zapiski chirurga o niedoskonałej nauce

Błyskawicznie podejmowane decyzje, rozstrzygające o życiu bądź śmierci pacjenta. Czy w piątek trzynastego lekarze naprawdę mają więcej roboty? Przypadek kobiety cierpiącej na uporczywe czerwienienie się. Jak odróżnić śmierć łóżeczkową od zwykłego morderstwa? Jedna ze stu najlepszych książek roku w rankingu „The New York Times”. Dla fanów Ostrego dyżuru i Dr. House'a! więcej »

Lepiej. Zapiski chirurga o efektywności medycyny

Podobnie jak w Komplikacjach Gawande zdradza najciekawsze tajniki pracy lekarza. Na kolejnych stronach przeczytamy między innymi o lekarzach, którzy zdecydowali się asystować przy egzekucjach w amerykańskich więzieniach, zwycięskiej walce z polio, zarobkach w świecie medycyny i dziejach cesarskiego cięcia. Gawande w ekscytujący sposób opowiada również o tym, jak często nasze życie zależy od tak prozaicznej czynności jak umycie rąk. więcej »

To jest wasze życie. Być sobą w chorobie przewlekłej

Powiecie państwo, że choroba jest niewolą. W pewnym sensie tak – kto o tym wie lepiej ode mnie, po tylu atakach niedowładów i innych przykrych przygodach. Choroba na pewno stwarza nieraz straszliwe ograniczenia. Ale chciałabym się niezbyt uprzejmie i prosto z mostu zapytać: no to co? To już mamy zapomnieć, że jesteśmy obdarzeni duszą i możliwością myślenia? Mamy może popaść w prawdziwą i całkowitą niewolę jakichś pozbawionych rozumu wirusów albo własnych mięśni czy lekarstw hormonalnych? więcej »

Gorąca Wenus, zimny Mars. Jak zapanować nad stresem?

Trwające od lat badania naukowe dowiodły, że różnice pomiędzy płciami oraz wzajemne relacje ich przedstawicieli mają w dużej mierze podłoże biochemiczne i można je wyjaśnić działaniem... naszych hormonów! Odwołując się do tych odkryć, autor prezentuje proste wskazówki i praktyczną wiedzę, dzięki którym można nie tylko zapewnić sobie oraz swojej partnerce lub partnerowi dobre samopoczucie, szczęście i trwałą namiętność, ale też w naturalny sposób zadbać o zdrowie i witalność. więcej »

Allen na scenie

W tym tomie znalazło się pięć sztuk Allena: Pytanie, Gdy śmierć zastuka, Nad kobietami Lovborga, Śmierć oraz Bóg. Zaludniają je postaci autentyczne - jak Abraham Lincoln - i fikcyjne - jak nowojorski Żyd, który nie waha się zagrać w remika ze Śmiercią, dramaturg, twórca wybitnych postaci kobiecych, wyrwany ze snu mężczyzna, który z tropiciela mordercy staje się ofiarą szalonego tłumu tropicieli, czy strapiony autor klasycznych greckich sztuk więcej »

Jak się odżywiać? Jak ćwiczyć? Jak żyć, by zachować zdrowie i młodzieńczy wygląd? Kody młodości

Doktor Marek Bardadyn, jest ekspertem w dziedzinie zdrowego stylu życia i odchudzania, twórcą zdobywającej wielu zwolenników diety strukturalnej. Jest autorem wielu publikacji medycznych i bestsellerowych książek Odchudzanie weekendowe i Odchudzająca książka kucharska. Jego autorskie rubryki porad medycznych w poczytnych czasopismach i programy telewizyjne cieszą się ogromną popularnością. Z jego porad korzystają gwiazdy show-biznesu, znani politycy i sportowcy z całego świata. więcej »

Niebezpieczna gra

Czy patomorfolog Laurie uda się rozwiązać kryminalną zagadkę i uratować życie własnego dziecka? Robin Cook uważany jest za mistrza thrillera medycznego. Ukończył medycynę na Uniwersytecie Columbia, a także studia podyplomowe na Harvardzie. Jest autorem wielu powieści, w tym takich bestsellerów, jak Coma, Czynnik krytyczny, Ciało obce, Wstrząs czy Interwencja. więcej »

Nasze wewnętrzne konflikty

W książce Karen Horney prezentuje dynamiczną teorię nerwicy, której jądrem jest zasadniczy konflikt między nastawieniem "do", "przeciwko" i "od" ludzi. Chociaż obraz rozwoju nerwicy przedstawiony przez Horney jest mało optymistyczny, nazywa ona swą teorię konstruktywną. Wynika z jej przekonania o możliwości rozwiązania konfliktów neurotycznych za pomocą... więcej »

Krótkie bajeczki dla chorej córeczki

W chorobie każdy z nas potrzebuje wsparcia. Dotyczy to także dzieci. Czytanie bajek chorym dzieciom m.in. obniża poziom lęku. W bajkach realność miesza się z fantazją tworząc zrozumiałą dlań rzeczywistość. Bajki sprawiają, iż dziecko, w trudnej dla siebie sytuacji spowodowanej chorobą, uczy się pozytywnego myślenia. W proponowanej książce znajdziemy bajeczki opowiadające min. o motylach, kotkach, biedronce, mrówce czy słoniątku. więcej »

Kluczowe zagadnienia przysposobienia i funkcjonowania rodzin adopcyjnych

Zgromadzony i opracowany w książce materiał powinien zainteresować nie tylko osoby, które pragną przysposobić dziecko lub już je przysposobiły, ale również kadrę ośrodków adopcyjno-opiekuńczych, studentów i słuchaczy pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i pedagogiki specjalnej oraz słuchaczy kursów wspierania rodziny. Książkę wyróżnia aktualność i wielodyscyplinarne podejście do problemu... więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe