Książki. Aerobik i step. Ćwiczenia dla każdego
Strona główna » Poczekalnia » Książki » Aerobik i step. Ćwiczenia dla każdego

Aerobik i step. Ćwiczenia dla każdego

POCZEKALNIA. Książki

Iwona Cel

buchmann.com.plbuchmann.com.pl | dodane 22-04-2011

Aerobik i step. Ćwiczenia dla każdego
 
Aerobik na świecie znany jest już od około 40 lat. Ta aktywność ruchowa niesie ze sobą mnóstwo pozytywnych następstw, dlatego też nie dziwi fakt rozwoju aerobiku i powstania jego różnych form. Początki aerobiku nie przesądzały jednak o tak szerokim jego rozwoju. Na przeszkodzie stały liczne kontuzje odnoszone przez ćwiczących, co skutkowało uznaniem aerobiku za niebezpieczny. Zaczęto wprowadzać nowe ćwiczenia i odmiany, czego konsekwencją było otrzymanie konkretnej struktury zajęć, a także rozwój popularności aerobiku na całym świecie.

Aerobik w potocznym znaczeniu określa zajęcia grupowe przy muzyce. Step to zajęcia, które wymagają użycia specjalnej platformy do ćwiczeń.

Książka jest podzielona na dwa główne działy: Aerobik i Step. Każda z tych części jest skonstruowana jak lekcja w klubie fitness. Możemy zapoznać się z jej strukturą (rozgrzewka, część cardio, cooldown), przeanalizować nazwy kroków i sposób ich wykonania, poznać metody wykorzystywane przez instruktorów podczas budowania choreografii, a także spróbować własnych sił podczas ćwiczeń rozciągających zamieszczonych w części cooldown.

W Ćwiczeniach dla każdego. Aerobiku i stepie zostały opisane formy taneczne z użyciem stepu oraz te, które wykonuje się bezpośrednio na podłodze. Zadaniem ich wszystkich jest wywieranie pozytywnego wpływu na układ sercowo - naczyniowy, kształtowanie koordynacji, uzyskanie ogólnej sprawności fizycznej oraz poprawy wydolności organizmu. Ważnym aspektem jest również poprawa samopoczucia.

Zajęcia i ćwiczenia aerobowe uważa się za wszechstronne, gdyż oprócz strony fizycznej dbają także o równowagę psychiczną.

* * *

Aerobik i step. Ćwiczenia dla każdego
Autor: Ruth Arteaga Gomez
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Data wydania: 2009
Liczba stron: 192
Wymiary: 17,5 x 24,5 cm
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Buchmann
ISBN: 978-83-61048-71-8

Iwona Cel, 22-04-2011, buchmann.com.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe