Książki. Jedz, módl się, jedz. Jak przeżyć kryzys czterdziestolatka i nie zwariować
Strona główna » Poczekalnia » Książki » Jedz, módl się, jedz. Jak przeżyć kryzys czterdzie…

Jedz, módl się, jedz. Jak przeżyć kryzys czterdziestolatka i nie zwariować

POCZEKALNIA. Książki

Katarzyna Florczyk

zdrowemiasto.pl | dodane 25-05-2012

Jedz, módl się, jedz
 
Czy aktywność fizyczna i medytacja mogą wyleczyć z apatii, obżarstwa, pijaństwa i… kryzysu wieku średniego? Michael Booth, który doświadczył takiej przemiany twierdzi, że tak. Jego książka „Jedz, módl się, jedz” ukaże się 30 maja nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN.

„Jedz, módl się, jedz” to pełna humoru i autoironii opowieść o tym, jak pewien czterdziestolatek odnalazł spokój i równowagę. To także doskonała instrukcja obsługi mężczyzny zbliżającego się do wieku średniego.

Rozczarowany życiem, nękany dojmującym poczuciem śmiertelności, niezdolny do koncentracji i najczęściej na lekkim rauszu Michael, prawie czterdziestoletni dziennikarz kulinarny, naprawdę potrzebuje zmian. Na szczęście, w tym momencie jego żona bierze sprawy w swoje ręce i wyznacza jasny cel: kilkumiesięczną podróż po Indiach.
Rodzina rozpoczyna wędrówkę po subkontynencie: od spowitego mgłą Delhi po popadający w ruinę Amritsar i Tadż Mahal. Szybko jednak okazuje się, że Michael, pod pretekstem pracy nad książką, pogrąża się w kompulsywnym jedzeniu i pijaństwie. Zmęczona kulinarno-alkoholowymi ekscesami męża, Liselle zapisuje Michaela na obóz szkoleniowy intensywnej jogi i prosi mądrego guru medytacji, żeby pomógł mu wytyczyć świecką ścieżkę spokoju i równowagi.
Czy cynizm, neuroza i niepohamowany apetyt Bootha doprowadzą go do zguby? Czy mężczyzna zdoła odzyskać równowagę, pokonać lęki, przezwyciężyć nałogi i stawić życiu czoła jako mąż i ojciec?

Michael Booth opisuje niezwykle barwną podróż po Indiach oraz – okupiony ogromną ilością irytacji i potu – intensywny kurs jogi, który zmusza go do stawienia czoła swoim słabościom.

booth_180.jpgMichael Booth
jest dziennikarzem, autorem książek podróżniczokulinarnych, ojcem Asgara i Emila oraz blogerem (www.michael-booth.com). Jego artykuły regularnie pojawiają się w licznych brytyjskich i zagranicznych czasopismach, w tym „Condé Nast Traveller” oraz „Monokle”, a także we wszystkich prestiżowych gazetach brytyjskich. Jest autorem trzech książek z literatury faktu: Just as well I’m leaving, Doing without Delia, która została „książką tygodnia” w BBC Radio 4, oraz Sushi and beyond, która otrzymała nagrodę imienia Kate Whiteman od Związku Pisarzy Kulinarnych za najlepszą książkę o jedzeniu i podróżach w 2010 roku. Obecnie Michael pracuje nad książką poświęconą Skandynawii i zamieszkujących ten region dziwnych i wspaniałych ludziach.* * *

Jedz, módl się, jedz
Autor: Michael Booth
Tłumacz: Magdalena Rabsztyn
pwn.jpgFormat: 145 x 250
Oprawa: miękka
Premiera: 30 maja 2012 r.
+ audiobook (czyta Marcin Popkiewicz)
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
ISBN: 978-83-01169-50-3

Katarzyna Florczyk, 25-05-2012, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe