PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Ocalił mnie kowal

Wybucha II wojna światowa. Bella, ozdoba międzywojennych salonów Berlina, Paryża i Warszawy, trafia do getta. Dzięki staraniom męża, Jerzego Gelbarda, który przekupuje wpływowego gestapowca, tuż przed likwidacją getta w stolicy zostaje przeprowadzona do otwockiego, które rzekomo ma ocaleć. Wkrótce jednak i tutaj zaczyna się rzeź. Bella, cudem unikając kul, ukrywa się w rowie ciągnącym się wzdłuż kolczastych drutów. Tam dostrzega ją Danusia, córka kowala z pobliskiego Dobrzyńca... więcej »

Szyderstwo i przemoc

Egipt, lata 60. Miasto pod rządami tyrana, nadętego idioty, wydającego irracjonalne dekrety. Śmiertelnie poważni rewolucjoniści, którzy próbują go pokonać przemocą, aktami terroru. I grupa outsiderów stawiających władzy przewrotny opór: zamiast siłą wolą posługiwać się szyderstwem i kpiną. Konstruktor latawców, dandys, który ma tylko jeden garnitur, handlarz analfabeta i nauczyciel wpajający dzieciom, by nie słuchały dorosłych, zawiązują spisek... więcej »

Klaudyna powraca

Podczas gdy Renaud leczy w sanatorium początki gruźlicy, Klaudyna zażywa odpoczynku wraz z Annie w jej posiadłości w Casamene. Kobiety wspominają minione romanse, byłych kochanków i kochanki, niedoszłe skandale. Opowiadają sobie różne historie, chodzą na spacery, przesiadują w ogrodzie. Tę sielankową atmosferę zaburza przybycie Marcela, pasierba Klaudyny, uciekającego na wieś przed paryskimi intrygami i niebezpiecznymi związkami. więcej »

Sprawa Colliniego

Ważna powieść autora bestsellerowych opowiadań kryminalnych! Już na pierwszej stronie czytelnik poznaje mordercę, na kolejnej narzędzie zbrodni oraz ofiarę, która na trzeciej stronie ginie. Wydaje się, że na tym historia mogłaby się zakończyć. Jednakże von Schiracha dużo bardziej od tego, kto i kogo zabił, interesuje sam motyw, ciekawi go, co pcha ludzi do czynów, do których na pozór nie byliby zdolni. Jaki bowiem cel w zabójstwie osiemdziesięciu kilkuletniego staruszka, przedsiębiorcy, przykładnego ojca i kochanego dziadka, ma młodszy od niego o dwadzieścia lat mężczyzna, wzorowy obywatel? więcej »

Second Hand

Ta książka to polski Almodovar. Niebywała gęstość, intensywność, kontrasty. Tragedia miesza się kiczem, naturalizm z oniryzmem, magiczny feministyczny realizm z pełną humoru groteską, a w tle głęboko przejmujące losy, wybory, cierpienie prawdziwych ludzi, polskie prowincjonalne fatum wiszące nad tymi kobietami... Agnieszka Holland Chciałbym zobaczyć film oparty na tej książce, a nawet serial, bo Second hand aż pęka od różnorodności postaci i ich tragikomicznych losów. Marcin Dorociński więcej »

„Pytania, których się nie zadaje. 12 reporterów, 12 ważnych odpowiedzi” - premiera nowej książki Stowarzyszenia „Bardziej Kochani”

W lutym 2013 r. nakładem wydawnictwa Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani” ukazała się książka pt. „Pytania, których się nie zadaje. 12 reporterów, 12 ważnych odpowiedzi”. To wyjątkowa pozycja poświęcona problematyce funkcjonowania osób z zespołem Downa w życiu codziennym – opowiada o ich radościach, problemach, planach i uczuciach. więcej »

Ojczyzny wyobrażone. Salman Rushdie

Czerpiąc z dwóch politycznych i kilku literackich ojczyzn, Salman Rushdie ujawnia w tym zbiorze niezwykłą wyobraźnię i zmysł obserwacji najwyższego lotu. Porusza w nim kwestie związane z polityką Indii i Pakistanu, cenzurą, brytyjską Partią Pracy, tożsamością palestyńską, a przede wszystkim z literaturą, prezentując frapujące spojrzenie na twórczość m.in. Umberto Eco, V.S. Naipaula, Grahama Greene’a, Juliana Barnesa, Johna le Carré i Philipa Rotha. więcej »

Arsenal. Jak powstawał nowczoczesny superklub

Wczoraj trafiła do księgarń książka "ARSENAL. Jak powstawał nowoczesny superklub", autorstwa Alexa Fynna i Kevina Whitchera. To jedna z najważniejszych piłkarskich historii ostatnich lat. Fascynująca, wyważona i rzeczowa opowieść o Arsenalu, dotycząca zarówno poczynań na boisku jak i sfery biznesowej. Książka opisuje jak wcielono w życie "Projekt Wenger", który miał przeprowadzić klub przez burzliwy okres budowy nowego stadionu. więcej »

W cudzym domu

Doskonała kombinacja romansu z powieścią historyczną, sensacyjną i obyczajową. Lata osiemdziesiąte XIX wieku. Los rzuca Joachima von Eistettena, Louise de Sokolowski i Dmitrija Szuszkina do Warszawy. Każde z nich chce tu rozpocząć nowe życie. Tymczasem Joachim na skutek donosu zostaje osadzony w Cytadeli. Grozi mu szubienica, a w najlepszym razie wywózka na Sybir. Śledztwo prowadzi bowiem specjalny wysłannik carski, radca Szuszkin, który nienawidzi wszystkiego co polskie. Do czasu... więcej »

Ciemna strona seksu. Gdy seks staje się nałogiem

Im więcej seksu, tym lepiej – taką wizję na co dzień podsuwają nam media, reklamy i seksbiznes. W naszym społeczeństwie osoby uprawiające mało seksu uznaje się za takie, które należy leczyć. W rzeczywistości jednak seksoholizm jest poważnym schorzeniem (…). Stanowi on najczęstsze zaburzenie kompulsywne występujące u mężczyzn. Nieujawniona liczba przypadków jest wysoka, ponieważ seksoholizm to temat tabu... więcej »

Pomocy, będziemy dziadkami!

Właśnie dowiedziałeś się, że wkrótce na świecie pojawi się twój wnuk lub wnuczka? Gratulujemy! Pora więc wziąć się do pracy i przygotować się do nowej roli! Ten znakomity poradnik to jednak doskonała pozycja nie tylko dla świeżo upieczonych dziadków, ale także dla doświadczonych weteranów. Ta napisana z humorem i lekkim przymrużeniem oka książka, stanowi także świetny pomysł na prezent, mówiący: mamo, tato, będziemy mieli dziecko! więcej »

Mężczyźni, miłość i seks. Mężczyźni obnażeni do cna

Co sprawia, że mężczyzna się zakochuje? Co tak naprawdę popycha go do zdrady? Czego oczekuje w sypialni? Co jest nie tak, kiedy mówi, że "wszystko w porządku"? Co powoduje, że woli się rozstać? Na stronach Mężczyzn, miłości i seksu znajdziesz niebanalne i często zaskakujące odpowiedzi na te i wiele innych ważnych pytań dotyczących wspólnego życia. więcej »

Poradnik nt. żywienia małych dzieci trafia w ręce rodziców

Jak żywić dzieci zdrowo i od małego uczyć je dobrych nawyków - można się tego dowiedzieć z "Poradnika żywienia dziecka" dla rodziców, wydanego przez Instytut Matki i Dziecka. Obecnie większość dzieci je zbyt wiele soli, cukru i białka - alarmują eksperci. więcej »

Walca tańczyłam najlepiej z panien. Karnawałowe zwyczaje i anegdoty

To niezwykła książka, bo napisana przez wnuczkę Heleny Reyówny, arystokratki pochodzącej ze znanego polskiego rodu. Autorka zamieściła fragment autentycznego pamiętnika swojej babki opisującej ze swadą i humorem przedwojenne zwyczaje karnawałowe polskiej arystokracji i ziemiaństwa. Pisze także o powojennych balach w czasach PRL-u, a na współczesnych Balach Debiutantów kończąc. Całość ilustrują znakomicie dobrane fotografie, wycinki prasowe z przedwojennej prasy oddające ducha ówczesnych zabaw, rautów, bankietów i wszelkich karnawałowych uciech oraz inne materiały dotyczące tego niezwykłego czasu. więcej »

Balsam dla duszy walczącej z rakiem

Dla tych wszystkich, którzy znaleźli się w "klubie chorych na raka" - zarówno tych, którzy go pokonali, jak i ich bliskich - wszystkie opowieści w tej książce to coś więcej niż wspaniałe, poruszające, a czasami zabawne historie. Docierają one na wiele sposobów do najgłębszych zakamarków naszego serca, tam, gdzie znajdują się strach i nadzieja. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe