Arsenal. Jak powstawał nowczoczesny superklub
Strona główna » Poczekalnia » Książki » Arsenal. Jak powstawał nowczoczesny superklub

Arsenal. Jak powstawał nowczoczesny superklub

POCZEKALNIA. Książki

Agata Falkiewicz

rebis.com.pl | dodane 20-02-2013

Autorzy: Alex Fynn i Kevin Whitcher
 
Wczoraj trafiła do księgarń książka "ARSENAL. Jak powstawał nowoczesny superklub", autorstwa Alexa Fynna i Kevina Whitchera. To jedna z najważniejszych piłkarskich historii ostatnich lat. Fascynująca, wyważona i rzeczowa opowieść o Arsenalu, dotycząca zarówno poczynań na boisku jak i sfery biznesowej. Książka opisuje jak wcielono w życie "Projekt Wenger", który miał przeprowadzić klub przez burzliwy okres budowy nowego stadionu.

Arsenal

Jego powstanie i zabezpieczenie finansowania tego gigantycznego projektu jest kluczową częścią tej historii. Ale równie ważne są wnikliwe analizy sportowych osiągnięć klubu pod przywództwem Wengera, jego strategia pozyskiwania młodych, utalentowanych piłkarzy i barwnie opisanych  najważniejszych graczy - tak z boiska jak i z zarządu klubu. Krok po kroku śledzimy przekształcanie się nudnego i często znienawidzonego poza Highbury Arsenalu z czasów George'a Grahama, w klub grający porywający futbol, z milionami fanów na całym świecie.

Londyński Arsenal F.C. to nie tylko jeden z największych piłkarskich klubów świata, ale także doskonale zarządzane przedsiębiorstwo. Autorzy książki przyglądają się jego funkcjonowaniu z bardzo bliska i dzięki dostępowi do kluczowych postaci w klubie, w tym Arsène'a Wengera, najważniejszych członków zarządu i zawodników, zarówno obecnych, jak i byłych, szczegółowo opisują  przekształcenia, jakie przeszli Kanonierzy w ciągu ostatniego ćwierćwiecza stając się za rządów francuskiego menedżera - magistra ekonomii futbolową potęgą i jednym z najwartościowszych klubów świata. Wnikliwie opisując piłkarską filozofię Wengera, jego metody dochodzenia do sukcesu, nadzieje, obawy i aspiracje, nie zapominają o niepowodzeniach, bez ogródek pisząc o przyczynach sportowych porażek w ciągu ostatnich kilku sezonów. Książka stanowi ciekawą analizę stanu klubu, zarówno na boisku jak i poza nim, a autorzy wyciągając wnioski z ostatnich lat działania 13-sto krotnego mistrza Anglii szukają recepty na to, jak w dzisiejszym świecie utrzymywać się wciąż na topie.

Ta książka pozwoli fanom nie tylko ekipy z Emirates Stadium, ale piłki nożnej w ogóle, zrozumieć życie i funkcjonowanie jednego z największych współczesnych europejskich klubów piłkarskich.

Książka dostępna w wersji e-book!

Napisana przez dwóch ludzi znających klub od podszewki: zagorzałego fana i długoletniego autora fanzinu Arsenalu oraz jedną z najbardziej wpływowych postaci futbolowego biznesu, stojącego za powstaniem Premier League jak i Ligi Mistrzów, nie proponuje żadnych łatwych usprawiedliwień i nie żałuje uzasadnionej krytyki. To opowieść o wielkich aspiracjach i ogromnych ambicjach, które w zaskakujący sposób zaowocowały postawieniem finasowej stabilności przed sportowymi osiągnięciami. Ułożony tematycznie tekst oferuje płynną i napisaną w dobrym tempie lekturę.

 "Napisana ze znajomością rzeczy książka o wyzwaniach i niebezpieczeństwach czyhających na klub w czasie transformacji" Kevin McCarra, The Guardian

 "Nie zawiedziecie się" Patrick Barclay, autor Mourinho. Anatomia zwycięzcy.

 "Zajmująca lektura. Spodoba się każdemu fanowi Arsenalu, którego zainteresowanie wykracza poza samą piłkę". Arsenal World (www.arsenal-world.co.uk)

Alex Fynn jest znanym konsultantem branży futbolowej. Doradzał kilku klubom, w tym Arsenalowi, w zagadnieniach związanych z mediami i marketingiem. "The Sunday Times" nazwał go "duchowym ojcem chrzestnym Premier League".

Kevin Whitcher to redaktor The Gooner, wpływowego fanzinu poświęconego Arsenalowi, oraz autor książki Gunning for the Double - the Story of Arsenal's 1997-98 Season.

* * *

ARSENAL. Jak powstawał nowoczesny superklub
Autorzy: Alex Fynn i Kevin Whitcher
PRZEKŁAD: Maciej Drewnowski
image003.jpgOPRAWA: broszura szyta ze skrzydełkami
WYDANIE: 1 (2013)
LICZBA STRON: 384
FORMAT: 135x215
Wydawnictwo: REBIS
ISBN: 978-83-7510-955-9

Agata Falkiewicz, 20-02-2013, rebis.com.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe