PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Relacje interpersonalne. Proces porozumiewania się

Relacje interpersonalne, oparte na najnowszym, dziesiątym wydaniu amerykańskim, to znakomite wprowadzenie do zagadnień porozumiewania się, które może służyć zarówno studentom - i to nie tylko psychologii - jak i badaczom tematu. Dzieło to rozwija się wraz z tym, jak rozszerzają się zagadnienia porozumiewania się między ludźmi. Książka w księgarniach od 28 stycznia br. więcej »

Poza krawędź świata. Zuchwała historia wyprawy F. Magellana

10 sierpnia 1519 roku z Sewilli wypłynęło pięć statków dowodzonej przez Ferdynanda Magellana Armady Molukańskiej. Wyruszała ona na poszukiwanie nowej, zachodniej drogi wodnej do Wysp Korzennych, skąd pochodziła większość goździków, pieprzu i gałki muszkatołowej, cenionych wówczas w Europie nie mniej niż złoto. więcej »

Karski. Raporty tajnego emisariusza

Niezwykła książka o niezwykłym człowieku. Po śmierci jej bohatera inny legendarny emisariusz, Jan Nowak-Jeziorański, stwierdził, że blizny na rękach "Witolda" po próbie samobójstwa, której dokonał, by chronić towarzyszy z podziemia, "to najwyższe odznaczenie, jakie mógł otrzymać, wyższe chyba nawet od Orderu Orła Białego". Oparta na dokumentach i relacjach świadków opowieść o wojennej działalności Jana Karskiego. 8 stycznia br w Parlamencie Europejskim miała miejsce inauguracja międzynarodowych obchodów Roku Jana Karskiego. Rok Karskiego 2014 ustanowiony został przez Sejm RP na początku grudnia ubiegłego roku. więcej »

Chemia miłości

Dlaczego do niektórych osób natychmiast czujesz pociąg, a do innych nie? Jak sprawić, żeby więź przetrwała dłużej? Dowiesz się tego od Leil Lowndes, specjalistki w dziedzinie komunikacji, która, dzięki umiejętności przekazywania najnowszej wiedzy w lekki sposób, zbudowała karierę na uczeniu tajemnic udanych kontaktów międzyludzkich. Tym razem, korzystając z najnowszych odkryć naukowych, wyjaśnia czytelnikom, jak wywołać to ulotne wrażenie chemii w kontakcie z niemal każdym - i podtrzymać je na kolejnych poziomach związku. więcej »

1491. Ameryka przed Kolumbem

Charles C. Mann przedstawia wyniki badań archeologicznych ostatnich dziesięcioleci. Wnioski są zaskakujące. W chwili przybycia Kolumba na Hispaniolę w Amerykach żyło więcej ludzi niż w Europie; największe, blisko milionowe miasto Tenochtitlan miało sprawne wodociągi, ogrody botaniczne i nieskazitelnie czyste ulice - czym nie mogła się poszczycić żadna ze stolic Starego Świata; indiańscy rolnicy wyhodowali kukurydzę ze zwykłego chwastu i potrafili prowadzić uprawy w tropikalnej dżungli bez jej niszczenia... więcej »

Grecka mozaika

Korfu, lato 2010 roku. Spokój Jannisa Kassalisa mąci pojawienie się tajemniczej, młodej Polki. Dziewczyna ma podstawy podejrzewać, że jest jego córką… Choć obojgu trudno odnaleźć się w nowej sytuacji, po przełamaniu początkowej nieufności nawiązuje się między nimi nić porozumienia. Jannis stopniowo wyjawia Ninie swą przeszłość i kolejne rodzinne tajemnice. Co wyniknie z tego niezwykłego spotkania? więcej »

Koniec feminizmu, czym kobieta różni się od człowieka

W czasach dyktatu poprawności politycznej Aleksander Nikonow otwarcie krytykuje ideologię feministyczną, wykazując absurdalność i szkodliwość realizacji jej założeń. Nikonow przedstawia genezę feminizmu, sięgając do niejednokrotnie szokujących, nieznanych lub świadomie przemilczanych źródeł i faktów. W bardzo czytelny sposób przedstawia podobieństwo feministycznej ideologii i sposobów jej popularyzowania do innych destrukcyjnych ideologii funkcjonujących w XX wieku − komunizmu i faszyzmu. Nikonow wnikliwie opisuje także opłakaną kondycję współczesnego „białego mężczyzny”, który stał się głównym celem ataków „ziejących nienawiścią” feministek. więcej »

Scenariusze syberyjskie

To zbiór niezwykłych opowieści filmowych poświęconych wybitnym polskim zesłańcom XIX wieku, którzy rozsławili imię Polski w czasach, kiedy nie było jej na mapach świata. Bogate w szczegóły obrazy dawnej Syberii, z pietyzmem odtworzone etnograficzne tło i piękne, interesujące psychologicznie postaci. Autor odbył szereg podróży śladami bohaterów, których dzieje opisuje, poznał obyczaje i kulturę ludów, wśród których przebywali polscy zesłańcy więcej »

„Zespół Downa w XXI wieku” - premiera nowej książki Stowarzyszenia „Bardziej Kochani”

W listopadzie 2013 r. nakładem wydawnictwa Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani” ukazała się książka pt. „Zespół Downa w XXI wieku”. Ta pozycja to subiektywny dobór najnowszych informacji na temat zespołu Downa, w obszarach pedagogiki specjalnej, psychologii, socjologii i innych dziedzin nauki. Stanowi również oryginalną i inspirującą narrację na temat bogactwa pracy z dzieckiem z zespołem Downa. więcej »

Smutek. Książka dla ludzi przeżywających utratę bliskiej osoby, żałobę i cierpienie

Słynny pisarz, autor cyklu Opowieści z Narnii, napisał ją po śmierci ukochanej żony, Joy Gresham, która odeszła po dwóch i pół roku walki z rakiem. Smutek jest książką do bólu szczerą i poruszającą. Pisany w formie dziennika bez dat jest relacją z kolejnych tygodni po odejściu ukochanej kobiety, pożegnaniem z nią... więcej »

Wyjdź za mąż i poddaj się. Ekstremalne przeżycia dla nieustraszonych kobiet

Kiedy kobieta poddaje się nie po to, by zostać zdeptaną, ale by przyjmować innych, wskazuje drogę mężczyźnie i całej rodzinie. Kobieta wyprzedza mężczyznę, ponieważ on potrzebuje, by go przyjęła. Z taką kobietą – kobietą, która jest wierna, która nie jest rywalką, nie chce przejmować nad wszystkim kontroli i dominować, ale która nie pozuje na słabą kobietkę – mężczyzna może być płodny w szerokim tego słowa znaczeniu... więcej »

Poślub ją i bądź gotów za nią umrzeć. Prawdziwi mężczyźni dla nieustraszonych kobiet

Są to porady dla mężczyzn, ale także dla kobiet, które powinny pomagać swoim mężom odkrywać ich zadania i rolę, jaką pełnią w budowaniu szczęśliwej rodziny. Być mężczyzną, być męskim to znaczy potrafić odważnie walczyć, mieć siłę do walki, siłę polegającą nie na atakowaniu, ale na stawianiu oporu. Być męskim to przede wszystkim mieć odwagę do brania na siebie ciosów, być tarczą w obronie powierzonych sobie osób. więcej »

Wstyd Salmana Rushdiego

Ostra satyra na dyktaturę pakistańską. Jednak powieść ma także wymiar uniwersalny. Malcolm Bradbury pisał o niej w „Guardianie”, że oprócz realiów Pakistanu Rushdie opisuje zrodzony z przemocy i składający się na współczesną historię wstyd oraz jego brak. Objawienie i mrok zapomnienia, sprawy honoru, kryzys życia erotycznego i otwarta przemoc w życiu publicznym stwarzają tu niezwykły nastrój... więcej »

Przetrwaj codzienne rodzicielskie potyczki i pomóż swojej rodzinie kwitnąć

Jak piszą we wstępie autorzy na przestrzeni lat spotkali się z wieloma rodzicami. Kiedy pytali ich, co ma dla nich największe znaczenie, na czele listy niemal zawsze znajdowali jakieś wersje dwóch podstawowych celów. Rodzice chcieli przetrwać trudne chwile rodzicielstwa i chcieli, by ich dzieci oraz ich rodzina rozkwitały. Bez względu na to, czy jesteście rodzicami, dziadkami, nauczycielami, terapeutami czy innymi ważnymi osobami w życiu dziecka, książka ta jest przeznaczona właśnie dla was. więcej »

Mroczna powieść „kryminalnych sióstr” ze Sztokholmu z seksowną psycholog w roli głownej

Pewnego dnia w zatoce nieopodal swojego domu młoda i atrakcyjna pani psycholog znajduje ciało jednej ze swych pacjentek. Gdy policja odkrywa list, który dziewczyna napisała przed śmiercią, cały świat Siri wali się w jednej chwili. Czy naprawdę jest taką nieudolną terapeutką? Czy doskwierająca samotność i narastające lęki mogły przyczynić się do śmierci dziewczyny? Do księgarń trafiła właśnie powieść "Spokój duszy" autorstwa Camilli Grebe i Asy Traff. To kolejna próbka literatury kryminalnej ze Skandynawii. Tym razem mamy do czynienia z zagadką, którą musi rozwikłać bardzo ładna i seksowna pani psycholog. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe