1491. Ameryka przed Kolumbem
Strona główna » Poczekalnia » Książki » 1491. Ameryka przed Kolumbem

1491. Ameryka przed Kolumbem

POCZEKALNIA. Książki

Agata Falkiewicz

zdrowemiasto.pl | dodane 21-01-2014

1491. Ameryka przed Kolumbem
 
Wyprawa w głąb dziejów Ameryki z doskonałym przewodnikiem,  Charlesem C. Mannem korespondentem magazynów "Science" i "Atlantic Monthly.

Charles C. Mann przedstawia wyniki badań archeologicznych ostatnich dziesięcioleci. Wnioski są zaskakujące. W chwili przybycia Kolumba na Hispaniolę w Amerykach żyło więcej ludzi niż w Europie; największe, blisko milionowe miasto Tenochtitlan miało sprawne wodociągi, ogrody botaniczne i nieskazitelnie czyste ulice - czym nie mogła się poszczycić żadna ze stolic Starego Świata; indiańscy rolnicy wyhodowali kukurydzę ze zwykłego chwastu i potrafili prowadzić uprawy w tropikalnej dżungli bez jej niszczenia (sztuka dziś nieosiągalna); matematyka, astronomia i pismo były w Mezoameryce rozwinięte nie gorzej niż u Sumerów. Nowy Świat nie był ostoją pierwotnej przyrody ani pustkowiem, ale w znacznej mierze krajem przeobrażonym przez człowieka.

Skąd się zatem wziął ów powszechnie znany obraz konkwistadorów obejmujących w posiadanie wyludnione kontynenty? Dlaczego tak rozwinięte cywilizacje zniknęły bez śladu? Zapraszamy na nowe odkrywanie Ameryki, wyprawę w głąb dziejów, w której książka Manna będzie fascynującym i rzetelnym przewodnikiem.

Charles C. Mann jest korespondentem magazynów "Science" i "Atlantic Monthly", a także współautorem kilku książek, m.in. Noah's Choice: The Future of Endangered Species i The Second Creation.


* * *

1491. Ameryka przed Kolumbem
Autor: Charles C. Mann
Tytuł oryginału: 1491: New Revelations of the Americas Before Columbus
Przekład: Janusz Szczepański
image003.jpgSeria: Historia
OPRAWA: całopapierowa z obwolutą
WYDANIE: 3 (2012)
Stron: 616
FORMAT: 150x225
Wydawnictwo: REBIS
ISBN: 978-83-7301-951-5

Agata Falkiewicz, 21-01-2014, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe