Mroczna powieść „kryminalnych sióstr” ze Sztokholmu z seksowną psycholog w roli głownej
Strona główna » Poczekalnia » Książki » Mroczna powieść „kryminalnych sióstr” ze Sztokholm…

Mroczna powieść „kryminalnych sióstr” ze Sztokholmu z seksowną psycholog w roli głownej

INFORMATOR. Książki

Agata Falkiewicz

rebis.com.pl | dodane 09-10-2013

Spokój duszy
 
Wczoraj do księgarń trafiła powieść "Spokój duszy" autorstwa Camilli Grebe i Asy Traff. To kolejna próbka literatury kryminalnej ze Skandynawii. Tym  razem mamy do czynienia z zagadką, którą musi rozwikłać bardzo ładna i seksowna pani psycholog.

Siri jest psychologiem i psychoterapeutką. Pomaga ludziom docierać do najgłębszych zakamarków duszy, a oni wyjawiają jej swoje najmroczniejsze tajemnice. Ale Siri również nosi w sobie ból, samotność i strach, które za wszelka cenę stara się od siebie odegnać. Pewnego dnia w zatoce nieopodal swojego domu młoda i atrakcyjna pani psycholog znajduje ciało jednej ze swych pacjentek. Gdy policja odkrywa list, który dziewczyna napisała przed śmiercią, cały świat Siri wali się w jednej chwili. Czy naprawdę jest taką nieudolną terapeutką? Czy doskwierająca samotność i narastające lęki mogły przyczynić się do śmierci dziewczyny?

A może jest jakieś inne wytłumaczenie, które czai się w ciemnościach? Czy ktoś śledzi piękną panią psycholog, czy ktoś, kto chce zrobić jej krzywdę.

"Spokój duszy"
to pasjonujący dreszczowiec, a zarazem fascynująca analiza cienkiej granicy między zdrowiem psychicznym a chorobą, między dobrem a złem w każdym z nas.

Z prawdziwą ulgą warto odnotować, że wreszcie mamy do czynienia z fabułą, gdzie głównym bohaterem nie jest policjant nieustannie żłopiący kawę i zmagający się z nadwagą,  tylko młoda, ładna psychoterapeutka, nie radząca sobie z własnymi urazami i kłamstwami życiowymi.

„Atmosfera jest gęsta, pełna grozy i trzyma czytelnika w napięciu aż do dramatycznego rozstrzygnięcia. Spokój duszy to kryminał wart zapamiętania”. JÖNKÖPINGSNYTT

„Siostry Grebe-Träff niezwykle sugestywnie nakreśliły sylwetki swoich bohaterów, czego dowodem może być choćby to, że czytelnik podejrzewa prawie wszystkich... To naprawdę emocjonująca historia”. DAGENS NYHETER

Camilla Grebe
i Asa Traff są siostrami. Camilla, urodzona w roku 1968, jest ekonomistką, współzałożycielką wydawnictwa StorySide, specjalizującego się w wydawaniu audiobooków. Obecnie kieruje firmą konsultingową. Mieszka w Sztokholmie.
Asa, rocznik 1970, jest psychologiem i razem z dwoma kolegami prowadzi poradnię psychologiczną w centrum Sztokholmu.

* * *

Spokój duszy
Autor: Camilla Grebe i Asa Traff
image003.jpgPRZEKŁAD: Inga Sawicka
OPRAWA: broszura klejona ze skrzydełkami
WYDANIE: 1 (2013)
LICZBA STRON: 376
FORMAT: 135x215
Wydawnictwo: REBIS
ISBN: 978-83-7510-786-9

Agata Falkiewicz, 09-10-2013, rebis.com.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe