Książki. Duży nie znaczy lepszy!... i pozostałe 100 mitów o seksie!
Strona główna » Poczekalnia » Książki » Duży nie znaczy lepszy!... i pozostałe 100 mitów o…

Duży nie znaczy lepszy!... i pozostałe 100 mitów o seksie!

POCZEKALNIA. Książki

Iwona Buks

zdrowemiasto.pl | dodane 08-03-2012

101 mitów o seksie
 
Czy można się zakochać spoglądając komuś głęboko w oczy? Czy orgazm zwiększa prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Czy miłość może zabić pożądanie? O co chodzi z tym „seksem na zgodę” i co kobieta może ofiarować mężowi na 40-te urodziny? Jaki związek z seksem ma kichanie, co to jest orgazm totalny i dlaczego Marylin Monroe została blondynką?
To tylko kilka pytań, na których odpowiedzi można znaleźć w najnowszej publikacji Zbigniewa Wojtasińskiego „101 mitów o seksie”.


„101 mitów o seksie” to kolejna już książka, w której dziennikarz obala popularne mity, tym razem dotyczące sfery życia seksualnego. Po „rozprawieniu się” z mitami na temat zdrowia Autor wziął na warsztat wyobrażenia na temat kobiecej seksualności, romantycznych uniesień i męskiej obsesji związanej z seksem. Opierając się na najnowszych badaniach naukowych dementuje, między innymi stwierdzenia, że afrodyzjaki pobudzają libido, a uczestnictwo męża w porodzie cementuje związek. 

Prof. Zbigniew Lew-Starowicz, autor słowa wstępnego podkreśla: „O mitach seksualnych można znaleźć informacje w różnych publikacjach naukowych i popularnonaukowych. Praca Autora im poświęcona zasługuje na uwagę z kilku przyczyn: w całości poświęcona jest mitom seksualnym, analizuje mity tradycyjne, jak i powstałe niedawno, opiera się na wynikach najnowszych badań naukowych, napisana jest interesująco i z dużą kulturą, co w przypadku seksualności szczególnie jest istotne. Sądzę, że dla wielu czytelników stanie się ona źródłem uświadomienia seksualnego, poprawy jakości życia seksualnego, relacji partnerskich i między płciami. Już nieraz miałem okazję przekonać się w mojej praktyce terapeutycznej, jak lektura wartościowej książki może pomóc w rozwiązaniu problemów w życiu seksualnym i relacjach między partnerami.
Nie będzie przesadą stwierdzenie, że u prawie 50 proc. pacjentów mających zaburzenia seksualne na tle psychogennym przyczyną były mity seksualne. Książka Autora może mieć zatem również walory terapeutyczne.


* * *

101 mitów o seksie
Autor: Zbigniew Wojtasiński
Premiera: luty 2012
Okładka: miękka
Liczba stron: 480
Wymiary: 140 x 220 mm
Wydawca: Wydawnictwo Z/W
ISBN: 978-83-933628-4-4

Iwona Buks, 08-03-2012, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

Warto wiedzieć

Zbigniew Wojtasiński, dziennikarz, filozof, popularyzator nauki specjalizujący się w zagadnieniach zdrowia, medycyny i psychologii społecznej. Wieloletni publicysta dziennika „Rzeczpospolita”, tygodnika „Wprost” i Polskiej Agencji Prasowej, współpracownik „Gazety Wyborczej” oraz „Wiedzy i Życia”. Laureat wielu nagród i wyróżnień: otrzymał pierwszą nagrodę dla publicystów medycznych ministerstwa zdrowia, Polskiego Towarzystwa Genetycznego, wydawnictwa „Medyk” i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W 2007 r. „Menedżer Zdrowia” przyznał mu tytuł najlepszego dziennikarza piszącego o zdrowiu. Autor czterech książek: „Medycyna i zdrowie” (słownik), „Umysł i medycyna”, „101 mitów o zdrowiu” (2009 r.), „101 mitów o seksie” (2012).
REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe