Książki. Joga. Poradnik zdrowia i urody
Strona główna » Poczekalnia » Książki » Joga. Poradnik zdrowia i urody

Joga. Poradnik zdrowia i urody

POCZEKALNIA. Książki

Iwona Cel

buchmann.com.plbuchmann.com.pl | dodane 29-06-2011

Joga
 
Joga to starożytna nauka powstała tysiące lat temu, pokazująca, jak pomyślnie przejść przez życie. Nie jest religią, lecz żywą filozofią, która dodaje nam sił do przeobrażania naszego wnętrza, pomaga odnaleźć nową wizję, nowy sposób postrzegania wszechświata i nas samych.

„Joga”, poradnik zdrowia i urody składa się z czterech głównych części, które pokazują ćwiczenia poprawiające ogólną kondycję fizyczną i psychiczną, ale też które służą uwolnieniu od bólu czy łagodzeniu zaburzeń związanych ze stresem. Książka przedstawia również pozycje (tzw. asany), które sprzyjają koncentracji umysłu i oczyszczają go z chaosu. Wszystkie ćwiczenia oparte są na rozciąganiu, odprężaniu i głębokim oddychaniu. Celem jogi nie jest budowanie mięśni, lecz ich harmonijny rozwój. Głębokie rozciąganie pomaga wyeliminować tłuszcz w komórkach, redukując w ten sposób pojawianie się celulitu. Płynne ruchy natomiast nadają siłę i równowagę umysłu ciału i duchowi. Ćwiczenia, na kolejnych stronach książki uporządkowane są według części ciała, poczynając od głowy, a skończywszy na stopach.

Zawarte w książce liczne fotografie i ilustracje ćwiczeń sprawią, że wykonanie ich nie będzie stanowiło dla czytelnika żadnego problemu. Dodatkowo, książka zawiera komentarze, na co trzeba zwrócić uwagę aby wykonywane ćwiczenia przynosiły jak najwięcej korzyści i sprawiały jak najwięcej przyjemności.


* * *

Joga. Poradnik zdrowia i urody NOWA
Autor: Vimla Lalvani
Tłumaczenie: Ewa Kiszkurno-Koziej
Data wydania: 2011 dodruk
Liczba stron: 192
Wymiary: 20 x 26,6 cm
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Buchmann
ISBN: 978-83-6130-205-6

Iwona Cel, 29-06-2011, buchmann.com.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe