Książki. Pilates. Poradnik zdrowia i urody
Strona główna » Poczekalnia » Książki » Pilates. Poradnik zdrowia i urody

Pilates. Poradnik zdrowia i urody

POCZEKALNIA. Książki

Iwona Cel

buchmann.com.plbuchmann.com.pl | dodane 29-06-2011

Pilates. Poradnik zdrowia i urody
 
„Pilates”, poradnik zdrowia i urody zwiera program ćwiczeń pilates na macie, które mogą być wykorzystane do utworzenia pierwszych trzydziestu lekcji. Ćwiczenia przeznaczone są dla dorosłych w dowolnym wieku, kobiet i mężczyzn i są odpowiednie dla wszystkich rodzajów sprawności. Zestaw bezpiecznych, odpowiednich dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności fizycznej ćwiczeń, poprawiających sprawność, elastyczność i świadomość własnego ciała. Wszystkie ćwiczenia są opatrzone ilustracjami oraz wskazówkami ułatwiającymi poprawne ich wykonanie.

Pilates cieszy się uznaniem u każdego, kto chce mieć elastyczne ciało, ale także zalecany jest przez osteopatów, kręgarzy i chirurgów ze względu na to, że ćwiczenia te są bezpieczne i dają znakomite rezultaty. Najważniejsze w pilatesie jest zaangażowanie umysłu oraz jakość wykonywanych ruchów, które osiągane są dzięki sześciu podstawowym zasadom, jak: oddychanie, skupienie, kontrola, dośrodkowanie, precyzja oraz płynność.

Na czym polega fenomen pilatesu? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Ćwiczenia pilatesu dają elastyczność, wzmacniają mięśnie bez nadmiernego ich rozbudowania, poprawiają postawę i samopoczucie. Wpływają również na odciążenie kręgosłupa oraz dają silne i jędrne ciało, płaski brzuch i dłuższe, wyciągnięte mięśnie oraz ładne kształty!

Jak powiedział twórca metody pilates – Joseph Pilates:
„Po 10 sesjach poczujesz odmianę, po 20 ją zobaczysz, a po 30 twoje ciało będzie jak nowe.”


* * *

Pilates. Poradnik zdrowia i urody
Autor: Jennifer Dufton
Data wydania: 2011
Liczba stron: 102
Wymiary: 20 x 26,6 cm
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Buchmann
ISBN: 978-83-7670-124-0

Iwona Cel, 29-06-2011, buchmann.com.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

Warto wiedzieć

Pilates to system ćwiczeń fizycznych, którego autorem jest Niemiec Josef Humbertus Pilates. Wymyślony na początku XX wieku system pilates łączy jogę i balet z ćwiczeniami izometrycznymi. Metoda ma wzmocnić mięśnie bez ich nadmiernego rozbudowania, pomagać odciążyć kręgosłup, wpływać na poprawę postawy, uelastyczniać ciało, obniżać poziom stresu oraz poprawiać ogólny stan zdrowia osób ćwiczących.
REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe