Książki. Zabójcza kolacja Jonathana A. Edlow’a
Strona główna » Poczekalnia » Książki » Zabójcza kolacja Jonathana A. Edlow’a w księgarnia…

Zabójcza kolacja Jonathana A. Edlow’a w księgarniach od 8 września

INFORMATOR. Książki

Magda Smęder

wydawnictwoliterackie.pl | dodane 07-07-2011

Zabójcza kolacja
 
Mrożące krew w żyłach historie medycznych zagadek. Trudne przypadki pod lupą i wyścig na diagnozy. Patogeny atakują, a stawką jest ludzkie życie. Książka dla wielbicieli medycznych seriali. I ludzi o zdrowych nerwach!

Detektywistyczna praca diagnostów i epidemiologów, nieprawdopodobne  hipotezy, brawurowe rozwiązanie i ratujące pacjentów kuracje. Nieustraszeni szpiedzy, buszujący wśród diagnostycznych zasadzek – to wciąga, jak najlepszy thriller.

Zatrucia jadem kiełbasianym w trakcie biesiady w gronie przyjaciół. Dur brzuszny w soku czy wilcza jagoda w źrenicy małego chłopca. Toksyny i drobnoustroje czekają na każdym kroku i atakują w najmniej oczekiwanych momentach.

„Sprawcami zbrodni” mogą być egzotyczne piranie w akwarium opiekunki do dziecka, gąbka z naturalnych włókien, kleszcze, a nawet gorący „miesiąc miodowy”.

Książka to kopalnia ciekawostek, a autor odpowiada na mnóstwo pytań, nieraz rozbijając przy tym medyczne stereotypy. Edlow jest zafascynowany Sherlockiem Holmesem i potrafi obudzić w czytelniku pasję medycznego detektywa. Blisko mu do metod doktora House’a, a sympatycy serialu odnajdą w książce podobne metody, działania. Wprawdzie diagnostycy i epidemiolodzy raczej się nie włamują do domów pacjentów, ale potrafią być równie wścibscy i dociekliwi. A co najważniejsze równie skuteczni.

Pochodzący z Baltimore, Jonathan A. Edlow jest absolwentem Boston University i University of Maryland School of Medicine Od dwudziestu lat jest specjalistą medycyny ratunkowej w szpitalu w Bostonie oraz wiceprezesem działu medycyny ratunkowej w Beth Israel Deaconess Medical Center i profesorem medycyny na Harvard Medical School. Od lat zajmuje się boreliozą. Prowadzi wykłady i publikuje na ten temat. W książce „Strzał w dziesiątkę” odkrywa medyczne tajemnicę boreliozy oraz najnowsze informacje na temat jej leczenia. Jonathan A Edlow jest również autorem wielu opowiadań medycznych dla magazynów takich jak: Boston Magazine i Family Circle.

* * *
Zabójcza kolacja
Autor: Jonathan A. Edlow
imgaWL2.gifI wydanie
oprawa broszurowa+skrzydełka
Wydawca: Wydawnictwo Literackie
ISBN 978-83-08-04764-4
W księgarniach od 8 września 2011

Magda Smęder, 07-07-2011, wydawnictwoliterackie.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe