Zagrożenia ładu społecznego. Tom 1.
Strona główna » Poczekalnia » Książki » Zagrożenia ładu społecznego

Zagrożenia ładu społecznego

POCZEKALNIA. Książki

Justyna Malatyńska

pwn.plpwn.pl | dodane 07-08-2013

Zagrożenia ładu społecznego. TOM 1
 
Organizacja życia społecznego nierozerwalnie łączy się z pojęciem ładu, dlatego problematyka tego zagadnienia, zarówno w wymiarze teoretycznym, jak i praktycznym jest niezwykle potrzebna i ważna.

Prezentowana książka nie tylko w przystępny sposób omawia pojęcie ładu społecznego, ale także szczegółowo metodologię badań nad patologią społeczną.

Dużym atutem publikacji jest szeroki kontekst moralny, etyczny, psychologiczny, biologiczny, prawny i społeczno-kulturowy analiz zagrożeń dla ładu społecznego.

Autor dokonał również przeglądu przejawów patologii społecznej w różnych środowiskach: rodzinnym, pracowniczym, rówieśniczym oraz w społeczności lokalnej.

Osobne rozdziały poświęcono zjawiskom patologii społecznej będącym następstwem konfliktów zbrojnych oraz zagrożeniom ze strony mediów.

Brunon Hołyst to profesor nauk prawnych specjalizujący się w zagadnieniach kryminalistyki i kryminologii, pionier wiktymologii i suicydologii w Polsce. Obecnie jest rektorem Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie, wykłada także na Uniwersytecie Łódzkim. Jego książki od lat z powodzeniem ukazują się za granicą, gdzie Profesor prowadzi także wykłady z zakresu wiktymologii, kryminologii i suicydologii.

* * *

Zagrożenia ładu społecznego.
TOM 1
Autor: Brunon Hołyst
Format: 16,5 x 24 cm
Oprawa twarda, s. 472
Wydawnictwo: PWN
ISBN: 978-83-01-17310-4
 

Justyna Malatyńska, 07-08-2013, pwn.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe