PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW
Strona główna » Zdrowy Mieszczanin » Seksuologia » Czy to jeszcze Ona? Biorytmy seksualne

Czy to jeszcze Ona? Biorytmy seksualne

PORADNIK MEDYCZNY. SEKSUOLOG

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog

zdrowemiasto.pl / Gazeta Wrocławska, 25-26.11.2000, s.12; 17-18.2.2001, s.11 | dodane 01-08-2009

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog. Prywatny Gabinet Seksuologiczny we Wrocławiu
www.seksuolog.pl
 
Andromimeza to zachowania kobiet polegające na kopiowaniu i naśladowaniu styl życia mężczyzn. Zjawisko to jest ściśle związane z zagadnieniem społecznego wartościowania płci. Kultura naszego kraju opisywana jest jako partialchalna tj. taka, w której pozycja mężczyzny jest dominująca. W związku z tym te wartości, które są typowe dla mężczyzn spostrzegane są jako ważniejsze i istotniejsze dla człowieka w ogóle. Stąd też tendencja do przejmowania przez kobiety stylu życia, wartości, czy zachowań charakterystycznych dla drugiej płci.
Jak zachowuje się kobieta z andromimezą (nazywana też mężczyzną z vaginą)?
#1 Dąży do zajmowania wysokich stanowisk w społeczeństwie oraz uprawiania tych zawodów, sportów czy rozrywek, które od wieków zarezerwowane były dla mężczyzn.
#2 Neguje sens i potrzebę macierzyństwa. Posiadanie dziecka odbierane jest przez nią jako kłopotliwy obowiązek, który nie zaspokaja jej życiowych aspiracji.
#3 W relacji z mężczyzną stara się dominować. To ona zawiera znajomość, dokładnie określa swoje oczekiwania i potrzeby wobec partnera, po czym skrupulatnie je egzekwuje. Podczas aktywności seksualnej kieruje i kontroluje reakcje i zachowania seksualne mężczyzny. Podkreślać to ma m.in. pozycja seksualna: zamiast klasycznej (najpowszechniejszej w RP) opisywany typ kobiety preferuje pozycję na jeźdźca.

Biorytmy seksualne
Biorytm to ostatnio bardzo modne pojęcie. Jest biorytm fizyczny, psychiczny i intelektualny. Istnieje też biorytm seksualny, a właściwie istnieje wiele biorytmów seksualnych. Są to cykle potrzeb seksualnych i aktywności seksualnej kierowanych przez układ hormonalny i nerwowy organizmu.
Ważniejszym jest biorytm hormonalny. Reguluje on nie tylko sprawność seksualną, ale również płodność. Biorytm ten występuje na wielu poziomach: sezonowo (wyższa zdolność prokreacyjna i wyższy poziom potrzeb seksualnych latem niż zimą), w cyklu menstruacyjnym (kobieta, która jest zdolna do zapłodnienia jest bardziej pobudzona i podniecona od tej, która nie ma owulacji), cykl dobowy (rano wyższe potrzeby seksualne niż późnym wieczorem), zależnie od sytuacji (wyższe wydzielanie hormonów podczas oglądania nagich tancerek niż starodruków celtyckich). Nasze reakcje seksualne zależą też od snu: im dłuższy i głębszy tym większa szansa na udany seks.
Oprócz dobowego biorytmu seksualnego w zdecydowanej większości zdrowych ludzi (2/3 populacji) można zaobserwować wzrost potrzeby kontakty seksualnego co dwa dni, u 1/5 co trzy dni, a u 1/10 co siedem dni.

Dr Wiesław Ślósarz, seksuolog, 01-08-2009, zdrowemiasto.pl / Gazeta Wrocławska, 25-26.11.2000, s.12; 17-18.2.2001, s.11

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe