PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Zaburzenia czynności tarczycy a zabiegi estetyczne

Jak pokazują badania, u nawet blisko 7 proc. społeczeństwa diagnozuje się problemy z czynnością tarczycy. Często pierwszym niepokojącym objawem jest kondycja skóry, włosów i paznokci. Okazuje się jednak, że wysuszenie lub nadmierna produkcja sebum, zmiana kolorytu, kruchość czy łamliwość nie zawsze kierują pacjenta w stronę problemów z tym niewielkim gruczołem. Pacjentki rozwiązania często poszukują w gabinetach kosmetycznych, co wiąże się z niemałym ryzykiem. Należy bowiem podkreślić, że choroby tarczycy stanowią względne przeciwwskazanie do wykonania niektórych zabiegów estetycznych, a efekty innych mogą być nieco inne niż zamierzone. więcej »

Poprawiamy niedoskonałości natury - korekta wyglądu powiek

O sposobie postrzegania nas przez innych, często decyduje wygląd naszej twarzy. Młode, świeże i pełne życia spojrzenie, kojarzone jest bowiem z witalnością, aktywnością i dobrą formą ogólną. Na taki obraz największy wpływ ma wygląd naszych powiek - nic więc dziwnego, że jest to zwykle pierwszy element twarzy poprawiany w gabinetach chirurgii plastycznej. więcej »

Ładny, zgrabny, idealny... Chirurgia plastyczna nosa

Na poddanie się operacji korekcji nosa można zdecydować się z różnych powodów. Należą do nich pojawiające się co jakiś czas bóle głowy, oczy łzawiące z nieznanych przyczyn, jednostronne lub obustronne zatykanie i wynikające z tego zaburzenia snu lub niezadowolenie z wyglądu nosa. Wygląd ten istotnie wpływa przecież na nasze samopoczucie, a wymienione objawy sugerować mogą skrzywioną przegrodę nosową. więcej »

Przewlekła niewydolność żylna kończyn dolnych

Na przewlekłą niewydolność żylną kończyn (PNŻ) choruje 5-15% osób dorosłych, natomiast 10-15% ma żylaki z grupy 25-50%, u których stwierdza się jakiekolwiek schorzenia żylne, niezależnie od rodzaju i stopnia zaawansowania choroby żylakowej. W społeczeństwach rozwiniętych zwraca się coraz większą uwagę na jakość życia. Przewlekła niewydolność żylna stanowi, więc poważny problem społeczny socjalny i ekonomiczny. więcej »

Flebolog. Naczynia żylne a ciąża

Pomimo najlepszej pielęgnacji ze strony kobiety i troskliwej opieki medycznej, ciąża niesie ze sobą duże ryzyko ujawnienia się żylaków kończyn dolnych oraz powstania powikłań pod postacią zakrzepów. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe