PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Stomatolog – lekarz nie tylko od zębów

Nowotwory, cukrzyca, choroby serca – czym jest bolący ząb czy ukruszona plomba w konfrontacji z tymi „naprawdę” poważnymi dolegliwościami? Bagatelizujemy stan naszych zębów, uważając że to problem przede wszystkim estetyczny. To błąd! Zobaczcie, do czego może doprowadzić zaniedbanie jamy ustnej. więcej »

Leczenie kanałowe już nie boli

Ciężko jest spotkać osobę, która by miała nazbyt miłe wspomnienia z wizyty u dentysty. Mało komu nagląca potrzeba leczenia zębów kojarzy się przyjemnie. Tym, co zdaje się wywoływać największy strach jest chyba konieczność podjęcia leczenia kanałowego. Jak się okazuje, teraz może się to zmienić. więcej »

Stomatologiczne archiwum X. Zdjęcie rentgenowskie uzębienia

W 1895 roku w listopadzie, niemiecki naukowiec Wilhelm Röntgen rozpoczął badania nad promieniami X. Jeszcze w tym samym roku wykonał pierwsze w historii zdjęcie rentgenowskie ręki swojej żony. Dziś, dokładnie 117 lat po tym wydarzeniu, wciąż korzystamy z dobrodziejstw jego odkrycia. więcej »

Dziecko w gabinecie dentysty. Mleczaki na serio

Dziecko u dentysty to widok rzadko spotykany. Niestety, nie oznacza to wcale, że dzieci nie mają problemów stomatologicznych. Z raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że na próchnicę choruje 86,9% maluchów. Jak sprawić, żeby uśmiech naszej pociechy był nie tylko uroczy, ale i zdrowy? więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe