Alergolog. Przesilenie wiosenne
Strona główna » Zdrowy Mieszczanin » Alergologia » Alergolog. Przesilenie wiosenne

Alergolog. Przesilenie wiosenne

PORADNIK MEDYCZNY. Alergolog

VOX FM / Piotr Paweł Karbowniczek

zdrowemiasto.pl | dodane 08-04-2010

Dr. hab. n. med. Joanna Domagała-Kulawik, alergolog, pulmonolog
 
Zima w tym roku była mroźna i śnieżna. Wielu z nas jej trudy odczuło choćby podczas codziennego odśnieżania podwórka, chodnika przed domem czy garażu. Dla niektórych był to sposób na nieco aktywności fizycznej, na rozruszanie organizmu na świeżym powietrzu i poprawienie kondycji. Można sądzić, że tej zimy wielu z nas tak właśnie motywowało się do tych zajęć, bo już w styczniu w marketach łopat do śniegu nie było. Hm. A może to tylko błędy w zaopatrzeniu?

Zima jest dla naszego organizmu dość ciężkim okresem, ale to nie za sprawą śniegu i konieczności odśnieżania. Okres zimowy wiąże się z mniejszą aktywnością człowieka, bo mróz  skłania nas do przesiadywania w domu, w cieple, a zaśnieżone chodniki nie zachęcają do spacerów. Tak. To już usprawiedliwiliśmy. Nie było łopat w marketach a zima nas zaskoczyła.

Mamy już astronomiczną wiosnę. Przyroda budzi się z zimowego snu. Nas również zaczyna rozpierać energia. Na chodnikach śniegu już nie ma. Zrzucamy kożuchy, płaszcze i czapki. Wychodzimy z domów... Ba! Osłabiony zimą organizm oczekuje jednak wzmocnienia. Szybko się męczymy, czujemy się ociężali, senni, boli nas głowa, mamy złe samopoczucie. I te psie kupy.... Jak tu nie być rozdrażnionym? Wiosna...

Wraz z nadejściem wiosny stajemy się podatni na infekcje bakteryjne i wirusowe, łatwo dopadają nas rozmaite schorzenia górnych dróg oddechowych. Przeziębienie wiosną? Katar? Bardzo często!
Hm. A miało być tak pięknie...

O tzw. przesileniu wiosennym, o wpływie promieni słonecznych na nasze samopoczucie, o witaminach, o sposobach radzenia sobie z dolegliwościami pojawiającymi się wraz z nadejściem wiosny, z dr. hab. n. med. Joanną Domagałą-Kulawik, specjalistą chorób wewnętrznych, alergologiem, pulmonologiem, gościem audycji porannej radia VOX FM "Kto Rano Wstaje" rozmawia Katarzyna Kozimor.

Zapowiedź rozmowy:

 
 
Rozmowa:
 
 
 
Zapraszamy do wysłuchania audycji!

VOX FM / Piotr Paweł Karbowniczek, 08-04-2010, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe