PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Maj to miesiąc astmy i alergii

Maj to międzynarodowy miesiąc astmy i alergii. Ponad 30% populacji cierpi z powodu alergii, a w Polsce jest to prawie co druga osoba. Alergie dotyczą wszystkich grup wiekowych, a coraz więcej osób jest uczulonych na więcej niż jeden alergen. Według lekarzy będzie jeszcze gorzej. Jak radzić sobie z nieprzyjemnymi objawami alergii? więcej »

Alergolog. Przesilenie wiosenne

O tzw. przesileniu wiosennym, o wpływie promieni słonecznych na nasze samopoczucie, o witaminach, o sposobach radzenia sobie z dolegliwościami pojawiającymi się wraz z nadejściem wiosny, z dr. hab. n. med. Joanną Domagałą-Kulawik, specjalistą chorób wewnętrznych, alergologiem, pulmonologiem, gościem audycji porannej radia VOX FM "Kto Rano Wstaje" rozmawia Katarzyna Kozimor. więcej »

Alergia. Alergiczny nieżyt nosa

Temat, któremu poświęcony jest ten artykuł jest o tyle aktualny, że właśnie rozpoczyna się sezon aktywności alergenów wziewnych. Od końca stycznia rozpoczął się sezon pylenia leszczyny i olchy. Kolejne miesiące wiosny to okres pylenia m.in.: topoli i brzozy. więcej »

Alergolog. Astma - można oddychać swobodnie!

Dolegliwości ze strony układu oddechowego są jedną z częstszych przyczyn wizyt u lekarza. Szczególny niepokój budzi utrzymujący się suchy kaszel i napady duszności, czyli odczucie braku powietrza. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe