Test na HIV, HCV, kiła w 30 minut. Za darmo w Warszawie.
Strona główna » Informator » Kraj » Test na HIV, HCV, kiła w 30 minut. Za darmo w Wars…

Test na HIV, HCV, kiła w 30 minut. Za darmo w Warszawie.

INFORMATOR. Kraj

FES

zdrowemiasto.pl | dodane 18-11-2016

Europejski Tydzień Testowania na HIV
 
Z okazji „Europejskiego Tygodnia Testowania na HIV” Fundacja Edukacji Społecznej rozszerza godziny pracy punktów, by każdy mógł skorzystać z bezpłatnych badań. Fundacja Edukacji Społecznej wraz z ponad 480 organizacjami w Europie przyłącza się do europejskiego tygodnia testowania. Oprócz badań w kierunku HIV można zrobić również bezpłatnie badania w kierunku kiły i HCV. Wyniki są do odebrania nawet po 30 minutach. Badania wykonywane są bezpłatnie i anonimowo.

„Polska znacznie odstaje od innych krajów europejskich pod względem ilości wykonanych testów w kierunku HIV. Ciągle borykamy się z brakiem świadomości w społeczeństwie. HIV to zakażenie, które może dotyczyć każdego, bo przenosi się przez niezabezpieczone kontakty seksualne – mówi dr n. społ. Magdalena Ankiersztejn-Bartczak, prezes Zarządu Fundacji Edukacji Społecznej.

Wmiędzynarodową kampanię testowania w kierunku HIV włączy się szereg innych organizacji prowadzących w Polsce punkty konsultacyjno-diagnostyczne. Ich pełna lista znajduje się na stronie Krajowego Centrum ds. AIDS pod adresem www.aids.gov.pl.

Między 18 a 25listopada Punkty Konsultacyjno-Diagnostyczne prowadzone przez Fundację Edukacji Społecznej będą pracowały w następujących godzinach:

hiv2016.jpg

FES, 18-11-2016, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

Warto wiedzieć

Fundacja Edukacji Społecznej (www.fes.edu.plorazwww.facebook.com/fundacjaedukacjispolecznej) to organizacja pozarządowa (non-profit) działająca od 2002 roku. Została powołana w celu pogłębiania w społeczeństwie wiedzy w zakresie problemów społecznych poprzez działalność edukacyjną dotyczącą m.in. zakażeń HIV i choroby AIDS. Od lat w swoich kampaniach stara się pokazywać przyjazne oblicze testowania m.in. dzięki wsparciu MAC AIDS FUND stworzyła spektakl teatralny #POZYTYWNI, który można oglądać w teatrach w całej Polsce. Można przekazać swój 1% na jej dalsze działania wpisując KRS 0000111176.

Inne w tym dziale:

REKLAMA
REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe