Wszystkiego dobrego dla chorego! Fundacja „Dr Clown” ponownie zachęca do przesyłania życzeń chorym.
Strona główna » Informator » Kraj » Wszystkiego dobrego dla chorego! Fundacja „Dr Clow…

Wszystkiego dobrego dla chorego! Fundacja „Dr Clown” ponownie zachęca do przesyłania życzeń chorym.

INFORMATOR. Kraj

Paulina Mućko

zdrowemiasto.pl | dodane 10-02-2020

Wolontariuszki z Fundacji „Dr Clown”
 
Fundacja „Dr Clown” ponownie zachęca do przesyłania życzeń chorym Światowy Dzień Chorego, który przypada na 11 lutego, to idealna okazja, aby dodać otuchy wszystkim osobom przebywającym w szpitalach. Fundacja „Dr Clown” organizuje z tej okazji, już po raz czwarty, ogólnopolską akcję „Wszystkiego dobrego dla chorego”, w której zachęca do okazania wsparcia pacjentom szpitali i przekazania im życzeń szybkiego powrotu do zdrowia. W tym roku akcja odbędzie się w prawie 40 polskich miastach!

Na co dzień chorzy przebywający w szpitalach czy hospicjach otoczeni są troską przez personel i rodzinę, ale 11 lutego to dobra okazja, żeby pomyśleli o nich wszyscy. Wsparcie można okazać w prosty sposób biorąc udział w akcji Fundacji „Dr Clown”, która polega na pisaniu listów dodających otuchy. Życzenia mogą być w bardzo różnej formie, od tych pisanych, rysowanych, po posty udostępnione w mediach społecznościowych i oznaczone hasztagiem #wszystkiegodobregodlachorego. Wszystkie listy zostaną zebrane przez wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” i przekazane w dniu 11 lutego chorym odbywającym leczenie w szpitalach.

– Czasami nie zdajemy sobie sprawy, jak ogromne znaczenie mają drobne gesty, takie jak uśmiech czy słowo otuchy. Prowadząc od ponad 20 lat „terapię śmiechem” w polskich szpitalach dobrze wiemy, że okazywana chorym życzliwość poprawia ich samopoczucie i pomaga w powrocie do zdrowia. Pomysł na akcję „Wszystkiego dobrego dla chorego” zrodził się z potrzeby podarowania uśmiechu jak największej ilości chorych. Każdy przekazany przez nas liścik, każde okazane wsparcie, spotyka się z uśmiechem, wdzięcznością, ale i łzami wzruszenia ze strony chorych. To piękna akcja, która łączy ludzi z całej Polski. – mówi Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji „Dr Clown”.

WolontariuszkiFundacjiDr.jpg

W tym roku akcja „Wszystkiego dobrego dla chorego” odbędzie się w 38 miastach m.in.: Białymstoku, Bydgoszczy, Chorzowie, Częstochowie, Gdańsku, Kielcach, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Opolu, Radomiu, Przemyślu, Suwałkach, Szczecinie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu, Zabrzu, Zielonej Górze oraz Żywcu.

Projekt jest elementem „terapii śmiechem”, którą Fundacja „Dr Clown” prowadzi od 1999 roku w polskich szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Celem jest rozładowanie napięć emocjonalnych i wsparcie pacjentów w rehabilitacji i rekonwalescencji. Wolontariusze Fundacji – „doktorzy clowni” – podczas wizyt w szpitalu przebrani są w fantazyjne, różnobarwne stroje, aby odwrócić uwagę chorych od szpitalnej rzeczywistości za pomocą interaktywnych zabaw, animacji, a także wspierających rozmów. Co roku wolontariusze Fundacji „Dr Clown” docierają w ten sposób do ponad 60 000 podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce.

grafika_Wszystkiego_dobrego.jpg

Paulina Mućko, 10-02-2020, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
kardiolog Bydgoszcz
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe