Otwarcie Poradni Stomijnej w Szpitalu Kopernika w Łodzi
Strona główna » Informator » Kraj » Otwarcie Poradni Stomijnej w Szpitalu Kopernika w …

Otwarcie Poradni Stomijnej w Szpitalu Kopernika w Łodzi

INFORMATOR. Kraj

Julia Ścigała

zdrowemiasto.pl | dodane 17-06-2020


 
Otwarcie Poradni Stomijnej ma na celu kompleksową opiekę nad pacjentami, u których konieczne było wyłonienie przetoki jelitowej na powłokach brzusznych, czyli stomii. Poradnia Stomijna będzie funkcjonować w Ośrodku Onkologii i Hematologii Szpitala Kopernika w Łodzi (ul. Paderewskiego 4), w ramach Poradni Chorób Jelita Grubego. Aby się do niej zapisać, nie potrzeba skierowania od lekarza POZ. Telefon do rejestracji – 42 689 52 00, 42 689 56 23, 42 689 56 24.

W Ośrodku Onkologii i Hematologii w Łodzi funkcjonuje Colorectal Cancer Unit,czyli wielodyscyplinarny zespół specjalistów, zajmujących się leczeniem chorób nowotworowych jelita grubego. Opieka nad naszymi pacjentami nie kończy się w momencie wypisania ich ze Szpitala, a kontynuowana jest właśnie w Poradni Chorób Jelita Grubego. U części pacjentów konieczne było wyłonienie przetoki jelitowej na powłokach brzusznych. Do tej pory w Łodzi i w woj. łódzkim nie funkcjonowała w pełni profesjonalna, dedykowana osobom dotkniętym takim problemem Poradnia Stomijna. Jest ona niezbędna dla kompleksowego leczenia i opieki nad pacjentamiz chorobami jelit.

Nie każda operacja z powodu raka jelita grubego kończy się wyłonieniem stomii. Duży wpływ ma na to zaawansowanie procesu nowotworowego, stąd nasze apele o wczesne zgłaszanie się pacjentów celem diagnostyki. Wcześnie wykryty rak jest w pełni wyleczalny.Wyłonienie stomii to zawsze ostateczność i jeśli tylko istnieje możliwość jej uniknięcia, chirurg zawsze z niej skorzysta.

Należy podkreślić, że ze stomią można żyć. Pacjenci ze stomią wcale nie muszą być wykluczeni z codziennych aktywności. W dzisiejszych czasach sprzęt stomijny jest bardzo nowoczesny i w pełni dopasowany do potrzeb pacjenta. Dlatego niezwykle istotne jest, aby chory został obdarzony fachową pomocą i wsparciem w doborze sprzętu stomijnego,ale również i edukacji stomijnej. Każdy człowiek jest jednostką dynamiczną i z czasem może wymagać zmiany sprzętu, zmiany preparatów do pielęgnacji, czy zwyczajnej konsultacji specjalisty w tej dziedzinie. W Poradni Stomijej przyjmować będzie zarówno lekarz specjalista, jak i wykwalifikowana pielęgniarka stomijna, dzięki czemu pacjent będzie miał udzieloną kompleksową poradę.

Julia Ścigała, 17-06-2020, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
kardiolog Bydgoszcz
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe